Základy pěstování mrkve v Itálii

Základy pěstování mrkve v Itálii jsou stejně snadné jako 1-2-3! Je-li teplota kdekoli mezi 45 a 85 ° F, musíte je zasadit do sypké a bohaté půdy. Ať už je zasadíte do vyvýšených záhonů nebo kontejnerů, mrkev můžete rychle pěstovat po celý rok.

Kdy je nejlepší pěstovat mrkev v Itálii?

Nejlepší čas na pěstování mrkve v Itálii je od pozdního léta do začátku jara. Britské počasí nám umožňuje pěstovat mrkev po celý rok, ale ty nejchutnější rostou v polovině září a začátkem dubna.

Pokud jste vyzkoušeli výsadbu mrkve v různých ročních obdobích, všimnete si rozdílu v chuti a struktuře. Zatímco rostliny vypadají dobře, mrkev obvykle chutná nevýrazně nebo hořce. Některé z nich mají dokonce tvrdou strukturu.

Září je skvělý měsíc pro zahájení výsadby mrkve. Semena začnou klíčit rychleji, když je půda teplá – obvykle mezi 65 až 85 stupni. Cambridge University UK říká, že mrkve trvá šest až sedm dní, než se objeví teplejší teploty půdy, zatímco v chladnější půdě to bude trvat 20 dní.

Zde je několik tipů, které byste měli vědět o pěstování mrkve v Itálii:

Připravte si záhon

Mrkev může růst na vyvýšeném lůžku nebo v nádobě. Chcete-li připravit výsadbu, otočte půdu nejméně o 12 palců. Pokud má vaše půda příliš mnoho jílu, smíchejte písek a dobře vyzrálý kompost. Nezapomeňte, že volná půda je nejlepší, pokud chcete pěstovat lahodnou mrkev.

Zalévejte postel

Mrkvi se nejlépe daří ve vlhké půdě, proto se ujistěte, že jste záhon polili a nechali ho před setím jeden až dva dny sedět. Rovnoměrně navlhčená půda je ideální pro rychlý růst a klíčení.

Zasít semena mrkve

Semínka mrkve zasejte tence a rovnoměrně po celé sázecí posteli. Je třeba rozmístit semena nejméně jeden palec od sebe, aby byl zajištěn prostor pro růst. Zakryjte semena ¼ ​​palcovou zeminou a mírně zatlačte dolů. Tím je zajištěno, že jsou vaše semena v kontaktu s půdou.

Chraňte svá mrkvová semínka

Chraňte svá semena před nadměrným teplem a silnými dešti. Pokud je horké a suché počasí, můžete k pokrytí semen použít pytlovinu. Když ale vyklíčí, nezapomeňte je odstranit. Zakryjte semena plovoucími kryty řádků, abyste je chránili před deštěm. Nezapomeňte se každé dva dny podívat pod kryt!

Odstraňte plevele a udržujte vlhkost půdy

Jak již bylo zmíněno, mrkev roste nejlépe ve vlhké půdě, takže nezapomeňte udržovat půdu dobře napojenou. Hluboké a rovnoměrné zalévání povzbuzuje kořeny k prosperitě. Nezapomeňte také vybrat plevele, které soutěží o rostoucí prostor a vlhkost půdy.

Jaká je nejlepší zelenina k pěstování v Itálii?

Kromě mrkve v Itálii dobře roste několik dalších druhů zeleniny, jako je lilek, okurka, řepa a špenát. Jarní sezóna v Itálii je ideálním obdobím pro zahájení výsadby. Kromě mrkve je zde několik rostlin, které byste měli v Itálii pěstovat:

Okurky

Okurky můžete vysazovat od března do května. Rostou nejlépe v dobře mulčované a oplodněné půdě, ale každý týden potřebují asi galon vody. Nejlepší je investovat do dešťového sudu, abyste zajistili, že budete okurky dobře zalévat.

Špenát

Špenát je bohatý na železo, hořčík, draslík a vitamíny K a A. Nejlepší čas na pěstování špenátu v Itálii je mezi březnem a dubnem, abyste si mohli sklízet celé léto.

Řepa

Řepa také dobře roste v Itálii a pěstuje se relativně snadno. Nezapomeňte zalévat řepu, aby se neustále zvyšovala. Řepa je skvělá pro detoxikaci. Mají vysoký obsah vitamínů a minerálů, které mohou snížit riziko některých onemocnění, jako je rakovina a srdeční choroby.

Lilek

Pokud chcete do svého jídelníčku přidat vlákninu, můžete si na dvorku zasadit lilky! Duben je nejlepší čas na výsadbu této lahodné zeleninové dubna. Musíte však svým baklažánům věnovat zvláštní pozornost, protože přitahují škodlivá zvířata a jsou náchylní k hubovým chorobám.

Papriky

Papriky nejen dodají vašim pokrmům pořádný nádech, ale mohou také zvýšit váš metabolismus a pomoci spalovat tuky. Pepřům se daří v teplém a slunném podnebí, takže je nejlepší je vysadit v květnu.

Ředkvičky

Pokud chcete rychlou sklizeň, ředkvičky jsou připraveny ke sklizni asi za měsíc po výsadbě. Snadno se pěstují, takže jsou perfektní startovací zeleninou. Nezapomeňte jim dát dostatek prostoru k růstu: dva palce pro malé ředkvičky a čtyři palce pro dikony a další skladovací ředkvičky.

Rajčata

Rajčata dobře rostou za teplého a slunečného počasí ve Velké Británii. Jak rostou, měla by vaše rajčata dostat každý den alespoň šest hodin slunečního světla. Navíc se ujistěte, že mají dostatek prostoru pro vertikální růst.

Proč je lepší pěstovat rostliny ve skleníku?

Skleníky nabízejí řadu výhod, jako je ochrana rostlin před nepříznivým počasím, hmyzem a jinými zvířaty. Ať už pěstujete zeleninu roky nebo jste zahajovali zahradu, zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit investici do skleníku:

Pěstujte rostliny po celý rok

Aby vaše rostliny mohly růst zdravě, potřebují dostatečné množství vody, prostoru a slunce. Může být výzvou pěstovat rostliny v chladnějších oblastech. Proto vám investice do polytunnelů dává výhodu. Ve svém polytunnelu si můžete vytvořit vlastní mikroklima, které podpoří růst vaší zeleniny po celý rok.

Chraňte svou rostlinu před škůdci a drsným počasím

Škůdci a drsné počasí mohou zničit veškerou vaši tvrdou práci. Umístěním rostlin do skleníku můžete zabránit škůdcům, silným dešťům a nadměrnému teplu ve zničení vašich plodin.

Pěstujte rostliny organicky

Pěstováním rostlin ve skleníku nemusíte používat škodlivé chemikálie, abyste zabránili škůdcům.

Závěrečné myšlenky o pěstování mrkve v Itálii

Základy pěstování mrkve v Itálii jsou snadné, pokud máte správné nástroje a zdroje. Chcete-li vytvořit perfektní růstové prostředí pro vaše rostliny, budete muset zřídit pevný a odolný polytunnel skládající se z pozinkovaných trubek potažených za tepla, které vydrží drsné povětrnostní podmínky. Chcete-li začít se svými zahradními zkušenostmi s polytunnelem, kontaktujte společnost Krostrade a zakupte si dnes první polytunnel!