Vědět, kdy zasadit Penstemon a jak ho pěstovat

Zajímá vás, kdy zasadit penstemon? Penstemon, také nazývaný penstemon beardtongue, je rostlina, která produkuje krásné trubkovité květiny. Tato kvetoucí rostlina může přežít ve většině oblastí západních USA. Sladký nektar penstemon bude mít včely, ptáky a motýly, které se hrnou do vaší zahrady.

Nejlepší čas na výsadbu vousatého jazyka je na jaře, takže jeho kořeny porostou dříve, než nastane zimní sezóna. Tato rostlina je odolná a její stonky jsou silné, takže nemusíte podporovat větve, pokud vaše rostliny nejsou zasazeny na exponovaných místech.

Jak růst a starat se o Penstemon

Rostliny penstemon přicházejí v různých barvách, jako je losos, růžová, levandule, červená a bílá. Jejich trubicovitý tvar je ideální pro kolibříky, kteří rádi tráví hnízdní období u penstemonů. Každá květina má pět okvětních lístků a přicházejí v různých barvách, jako je růžová, červená, levandule, losos a bílá. Penstemon je trvalka, ale mohou také růst jako roční v chladných nebo teplých oblastech.

Tady je to, co potřebujete vědět o pěstování a péči o rostliny vousatého jazyka:

Předvolba světla

Penstemon dává přednost částečnému stínu před plným sluncem. To však závisí hlavně na typu penstemona. Například rostliny s načervenalými nebo fialovými listy rostou nejlépe na přímém slunečním světle. Ujistěte se, že provedete malý průzkum druhu penstemon, který chcete pěstovat.

Půda

Nejlepší půda pro penstemons je dobře odvodněná a mírně zásaditá. Tyto rostliny však mohou dokonce růst v půdě, která je většinou písková a štěrková. Při špatně odvodněné půdě nerostou dobře a jsou citlivé na zimní vlhkost. Pomáhá je zasadit do vyvýšených záhonů, které jim pomohou přežít vlhké podmínky. Nepřidávejte žádné úpravy půdy, které zadržují vodu jako hnůj nebo rašelina.

Potřeba vody

Přestože penstemons nejsou tak tolerantní k suchu jako kaktusy, mnoho variant roste dobře v parných povětrnostních podmínkách. Množství vody, které dáváte rostlinám, závisí na typu penstemon, který si vyberete, a na schopnosti vaší půdy zadržovat vodu.

U variant pocházejících z vaší oblasti je po zavedení nemusíte tolik zalévat. Ale u hybridů rozmnožovaných do zahrad nemusí být tak odolné vůči suchu jako původní odrůdy, takže je možná budete muset během suchých období častěji zalévat.

Pěstujte ze semen

Ze semene můžete rychle vypěstovat penstemony. Nejlepší čas na jejich vysazení je vysít je venku během podzimní sezóny do začátku zimy, protože tato semena vyžadují určitý čas na stratifikaci a rozbití klidu. Tímto způsobem vaše semena penstemon budou přirozeně klíčit. Zasejte semena asi půl palce hluboko a udržujte je vlhká. Obvykle trvá rok nebo dva, než uvidíte, jak vaše rostliny kvetou.

Mrtvé hlavy a prořezávání

Deadheading prodlužuje fázi květu, ale pokud chcete, aby se vaše rostliny znovu zasadily, měli byste nechat hrst semenných hlav. Budete také muset prořezávat své penstemony řezáním stonků po odkvětu. Prořezáváním trávy můžete podpořit růst nových listů a květů.

Škůdci a plíseň

Penstemons jsou odolné rostliny a nemusíte si dělat starosti s škůdci a vážnými chorobami. Musíte si však dávat pozor na hnilobu kořenů, padlí, plíseň jižní a listovou skvrnu, co se týče škůdců, roztočů, křepelek, slimáků, hlemýžďů a dalších tvorů. Obecně se nemusíte starat o škůdce a plíseň, pokud pěstujete své tužky ve vhodném prostředí.

Proč používat hobby skleník?

Přestože jsou penstemony odolné rostliny, musí růst v ideálním pěstebním prostředí, aby vyprodukovaly mnoho květin. Kromě toho zde jsou další důvody, proč byste měli investovat do mini skleníku:

Chraňte rostliny před škůdci a chorobami

Penstemons jsou méně náchylné k škůdcům a chorobám, pokud jsou pěstovány ve vhodných pěstitelských podmínkách. Pokud však do vašich rostlin proniknou škůdci a nemoci, škoda může být katastrofická. Pokud chcete své rostliny chránit před škůdci a chorobami, pěstujte je v hobby skleníku.

Zahradníci s omezeným prostorem

Čerstvé květiny jsou skvělým doplňkem každého domova, ale ne každý má prostornou zahradu nebo dvorek. Pokud máte omezený zahradní prostor, je hobbypolytunnel skvělou alternativou. Se standardní velikostí šest stop je můžete umístit kamkoli – na balkony, terasy a paluby. Do apolytunnelů můžete zasadit téměř cokoli – od kvetoucích rostlin až po ovoce a zeleninu.

Zahajte časný růst rostlin

S mini skleníkem můžete začít pěstovat rostliny, než do vaší oblasti dorazí chladné období. Jakmile bude počasí příznivější, můžete své zdravé plodiny přenést do své zahrady.

Chrání rostliny před nepříznivým počasím

Díky svému koníčku nebo minipolytunnel můžete své rostliny chránit před mrazem, sněhem, silným větrem, nadměrným teplem a nepředvídatelným počasím. Můžete je umístit dovnitř výběhu, dokud se nevejde jaro. Když je teplejší a přívětivější počasí, můžete své rostliny přenést do své zahrady nebo několik odstřihnout a umístit do svého domova.

Sečteno a podtrženo, kdy zasadit Penstemon

Nyní, když víte, kdy zasadit penstemon a jak se o něj starat, si budete moci užít krásné květy ve vaší zahradě nebo doma.