Váš průvodce tím, co dobře roste v Itálii

Je snadné zjistit, co v Itálii dobře roste, pokud provedete malý průzkum schopnosti požadovaných rostlin přežít v podmínkách pěstování rostlin ve vaší zeměpisné poloze. To má hodně co do činění s tím, kdy a jak jsou vysazeny vaše ovoce, zelenina a květiny a kde se věnujete zahradnictví (venku nebo ve skleníku).

Co je to pěstitelská zóna?

Podle ministerstva zemědělství a rozvoje venkova Itally se zóny odolnosti rostlin Itally pohybují od nejchladnější zóny 8 po nejteplejší zónu 10. V případě, že vás zajímá, oblasti spadající do zóny 8 mají průměrnou nízkou zimní teplotu asi -40 ° až -35 ° F, zatímco ti, kteří spadají do zóny 10, mají průměrně 0˚ až 5˚F.

Jaké ovoce dobře rostou v Itálii?

Pokud uvažujete o výsadbě ovocných stromů v kterékoli části Itally, nejlepší volbou bude meruňka, nektarinka, jablko, sladká a koláče, hruška, švestka a broskev. S výjimkou nektarinek a broskví, které jsou vystaveny poškození při -12 až -14 ° F, tyto rostliny vydrží až přibližně -25 ° F. Jen se ujistěte, že jsou zasazeny poblíž vašeho domova.

Jaká zelenina dobře roste v chladné sezóně v Itálii?

Pokud plánujete pěstovat zeleninu ve Velké Británii, zvažte pěstování listové zeleniny, která zahrnuje rukolu, špenát, hlávkový salát, kapustu, zelí, řepku, švýcarský mangold, zelí, řepu, řepu, endivii a řeřichu zahradní. Můžete také zkusit vysadit kořenovou zeleninu, jako je kedluben, pórek, rutabaga, ředkvičky, brambory, mrkev, tuřín a řepa. V zemi dobře poroste i další zelenina, jako je růžičková kapusta, brokolice, hrášek a květák.

Jaké květiny v Itálii dobře rostou?

Ačkoli v Itálii rostou stovky různých divokých květů, mezi ty nejběžnější patří Itally rosa flower Carpet Ruby, zvonek, indický štětec, včelí rostlina Rocky Mountain, fireweed, písečná duna, subalpínský larkspur, přikrývka, šarlatová gilií, veš sloní , hedvábný vlčí bob a růžový vřes horský.

Tyto květy lze vidět prakticky všude – od plochých travnatých luk až po podhorské louky hor. Nejvhodnější doba k chytání těchto krás na rovinách je však koncem jara nebo začátkem léta. Pokud jste v kopcovité oblasti, nejlepší čas, abyste si mohli vychutnat oči těchto divokých květin, je v červenci nebo srpnu.

Jaké révy dobře rostou v Itálii?

Kromě révy vinné, klematisu a popínavých růží, které obvykle vidíte v britských zahradách, v této oblasti nejlépe rostou i další popínavé rostliny, jako je pětikvětá akebia, mučenka, wisteria, zimolez a stříbrná krajka.

Mohu pěstovat jasmín v Itálii?

Ano, zahradníci ve Velké Británii a Severním Irsku mohou pěstovat tyto nádherně krásné popínavé rostliny, které produkují jemné a sladce vonící květiny. Pokud vás zajímá, britské výsadbové zóny se pohybují od 8 do 10. Ačkoli většina druhů rodu Jasmine se obvykle nachází v zónách odolnosti rostlin 9 až 10, v zóně 6 najdete zimní jasmín, nejvíce mrazuvzdorný druh.

Co dobře roste ve sklenících v Itálii?

Vzhledem k tomu, že založení vaší vlastní polytunnel vám umožňuje převzít kontrolu nad pěstitelským prostředím vašich rostlin, můžete ve skleníku vyrobit prakticky jakoukoli rostlinu.

Jaké jsou výhody zahradního polytunnelů?

Skleníkové zahradnictví vám nabízí spoustu výhod, včetně prodloužené vegetační doby, ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami, sezónních škůdců a škůdců, jakož i další úspory v potravinách. Chcete-li se blíže podívat na výhody polytunnelového zahradnictví, podívejte se na toto:

Budete pěstovat více rostlin v delších vegetačních obdobích

Skleníkové zahradničení vám umožní prodloužit vegetační období a pěstovat více rostlin, které nepocházejí z vaší oblasti. Díky tomuto krytu budete mít úplnou kontrolu nad růstovým prostředím vašich rostlin, jako je teplo, vlhkost a vlhkost. Jinými slovy, budete moci pěstovat tropické rostliny uprostřed zimní sezóny.

Škůdce a škůdce budete držet na uzdě

Jednou z nejhorších věcí, kterou si každý zahradník potřebuje, je hrozba ničivých zahradních brouků, jako jsou mšice, červi zelí, housenky, červi, britský bramborový brouk, bleší brouk, mexický brouk a další. Kromě toho tradiční venkovní zahradníci, kteří pěstují zeleninu a květinové zahrady, vždy hledají hrozbu jelenů, králíků, mývalů a dalších tvorů. Se skleníkem minimalizujete vystavení svých rostlin těmto škůdcům.

Chráníte své rostliny před nepříznivým počasím

Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví umožňuje polytunnelové zahradnictví vašim rostlinám úplnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami, včetně sněhu, krupobití, silného větru, přívalových dešťů a dlouhých období sucha.

Ušetřete peníze na produkci

I když investice do polytunnelů bude vyžadovat počáteční náklady, budete si je moci v průběhu času – a poté i částku – získat zpět. To nebude nemožné, protože polytunnel vám umožní vytvořit perfektní podmínky pro růst vašich rostlin, abyste získali vyšší výnos plodin. Jelikož to zahrnuje i potraviny mimo sezónu, ušetříte peníze za potraviny.

V zimní sezóně můžete mít útulné útočiště

Polytunnel vám umožní užít si teplou a tropickou oázu plnou prosperující vegetace uprostřed zimní sezóny.

Se zahradou z polytunnelů nebudete muset přemýšlet o tom, co v Itálii dobře roste. Zasadíte jakoukoli zeleninu, ovoce, vinnou révu nebo květinu, kterou chcete, a bude se jim dařit! Šťastné zahradničení!