Průvodce zahradníka o tom, kde zasadit Coreopsis

Pokud vás zajímá, kam zasadit Coreopsis ve vašem domě, budete překvapeni obrovským počtem možností, které jsou k dispozici. Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s tím, co to je, Coreopsis je druh kvetoucí rostliny připomínající sedmikrásky s nízkou údržbou, která je původem ze Severní a Jižní Ameriky. To je nejvíce obyčejně známé jako tickseed kvůli jeho semenu, které se velmi podobá klíšťatům.

Ať už chcete rozjasnit zahradu nebo plánujete vytvořit květinový okraj, Coreopsis může být dokonalým doplňkem vaší rostoucí květinové sbírky. Je to také skvělé občerstvení pro opylovače, jako jsou motýli a včely, a proto se po výsadbě mohou snadno rozšířit po zahradě. Existuje více než 80 druhů rostlin Coreopsis, s výjimkou hybridů, a všechny jsou adaptabilní, protože jsou schopné prospívat ve špatných půdních podmínkách a většina z nich je extrémně odolná vůči suchu.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při hledání nejlepších míst pro pěstování Coreopsis

Pokud plánujete výsadbu Coreopsis, je důležité zajistit, aby dostávala správné množství živin a světla. I když dokáže tolerovat sucho, nebude schopna vyprodukovat nejlepší květy za méně než ideálních podmínek prostředí. Coreopsis můžete začít vysazovat buď zasazením semen, nebo zakoupením rostlin Coreopsis pěstovaných ve školkách a jejich přenosem do vaší zahrady.

Bez ohledu na to, jak je plánujete pěstovat, je také důležité zajistit, aby byl váš Coreopsis umístěn v ideálním prostředí, aby zajistil jeho dobrý růst a produkci vysoce kvalitních květin. Když přemýšlíte o tom, kde můžete zasadit Coreopsis, zde jsou faktory, které byste měli vzít v úvahu:

Faktor č. 1: Množství světla

Chcete-li si u Coreopsis užít maximální výnos, měli byste je umístit do oblasti, kde mohou přijímat plné slunce. Coreopsis musí být každý den vystaven slunečnímu záření po dobu nejméně 6 až 8 hodin. Avšak v oblastech, kde se léta mohou extrémně zahřát, budou rostliny Coreopsis lépe v oblastech s částečnými nebo odpoledními odstíny.

Pokud ve vaší oblasti není dostatek slunečního světla, můžete použít umělé světlo. Pokud používáte umělé světlo, nezapomeňte ho udržovat alespoň 16 hodin denně, abyste zajistili maximální růst. Je také lepší použít zářivky, protože žárovky se mohou příliš zahřát a zničit listy Coreopsis.

Faktor 2: Půdní podmínky

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, jsou půdní podmínky. Zatímco většina Coreopsis může být odolná vůči špatné písčité nebo kamenité půdě, výsadba semen v těchto půdních podmínkách nemusí přinést nejlepší výsledky. V ideálním případě by se semena coreopsis měla pěstovat v dobře odvodněné půdě, a pouze pokud jsou stanovena, mohou tolerovat suchou půdu.

Těžké, mokré půdy mohou být pro Coreopsis škodlivé, protože mohou ovlivnit jejich schopnost přežít drsné zimní podmínky. Pokud můžete, zasaďte Coreopsis na vlhkou jílovitou půdu smíchanou s kompostem s pH mezi 5,5 až 6,5.

Faktor č. 3: Teplota a vlhkost

Rostliny Coreopsis rádi prospívají v teplých povětrnostních podmínkách při teplotách od 70 ° F do 75 ° F. Proto se nejlépe vysazují na začátku léta. Neměli by však být ponecháni příliš dlouho sedět na stojaté vodě, protože by to mohlo způsobit hnilobu jejich kořenů, což by úplně zničilo integritu rostliny.

Při výsadbě Coreopsis v oblastech s vysokou vlhkostí je jednou z věcí, na které by měl zahradník také dávat pozor, plíseň. Ale šíření lze regulovat tím, že utracené květiny utratíte.

Faktor č. 4: Jak pěstovat rostliny Coreopsis

K pěstování Coreopsis nemusíte mít odborné znalosti v oblasti zahradnictví, protože příslušné kroky jsou jednoduché. Vše, co potřebujete, je rozetřít vlhkou jílovitou půdu po výsadbě umístěné v oblasti, kde je plné slunce, a vtlačit semena do půdy. Půdu udržujte vlhkou, dokud rostlina nezačne klíčit.

Rostliny Coreopsis obvykle vydrží v průměru 3 až 5 let. Když si začnete všimnout, že květů ubývá, je to obvykle výmluvná známka toho, že je čas rozdělit rostlinu a umístit ji na nový záhon nebo vysadit nová semena, která nahradí klesající.

Je výhodné pěstovat rostliny v mini skleníku?

Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, aby vaše rostliny přijímaly správné světlo, živiny, vodu a další nezbytnosti, je pěstovat je v mini skleníku. Tento uzavřený botanický prostor můžete také použít k pěstování rostlin, které jsou po vegetačním období. A co víc, minipolytunnel je ideální volbou pro začátečníky v oblasti polytunnel zahradnictví s omezeným životním prostorem.

Mezi další výhody mini skleníku patří možnost pěstovat si vlastní jídlo a utrácet méně za nákupy v potravinách, ochrana před neustálou hrozbou ničivého hmyzu a jiných zvířat a větší kontrola nad teplotou a vlhkostí uvnitř mini skleníku.

Kam zasadit Coreopsis: Zvažte faktory

Faktory, které zahrnují sluneční světlo, teplotu a půdní podmínky, mohou významně ovlivnit přežití Coreopsis. Když se snažíte přijít na to, kam zasadit Coreopsis ve vaší zahradě, nezapomeňte na výše uvedené informace. Pokud si chcete pochutnat na vysoce kvalitních květinách, můžete zkusit pěstovat jednu ve skleníku, kde můžete svobodně ovládat vnitřní prostředí.