Průvodce pěstováním česneku uvnitř za účelem zisku

Vzhledem k tomu, že česnek je základem v každé kuchyni, je pěstování česneku uvnitř za účelem zisku skvělým nápadem pro lidi, kteří chtějí vydělat peníze navíc. Nejen, že chutná slaná jídla, ale má také několik zdravotních výhod.

Protože téměř každá domácnost používá česnek, je po něm vždy poptávka. Zde je návod, jak můžete ve svém domě pěstovat česnek za účelem zisku.

Jaký nejvýnosnější česnek roste?

Existují různé druhy česneku, ale ty jsou nejziskovější, které by měl pěstovat každý začínající dodavatel česneku:

Česnek s fialovým proužkem

Fialový pruhovaný česnek je česnek se sladkou chutí ideální pro pečení. Existují různé druhy česneku s fialovými pruhy, jmenovitě Persian Star, Red Grain a Chesnok Red. Musíte je zasadit do bohaté půdy během chladnějšího počasí. Purpurový proužek česneku můžete skladovat až šest měsíců, ale nezapomeňte odstranit stvol.

Rocambole česnek

Mnoho lidí miluje česnek rocambole díky své pikantní chuti. Stroužky česneku můžete snadno oloupat a přeměnit je na česnekový prášek. Pokud chcete zasadit česnek rocambole, získáte přibližně 50 rostlin na každou libru semene.

Stejně jako česnek s fialovým pruhem roste česnek rocambole nejlépe v chladnějším podnebí a zdravé a bohaté půdě. Velikost jejích žárovek se pohybuje od středních po velké a můžete je skladovat až čtyři měsíce.

Sloní česnek

Sloní česnek voní a vypadá jako obyčejný česnek, ale je větší a má mírnější chuť. Nejlepší je skladovat česnek slonů při pokojové teplotě 45 až 55 stupňů F. Při této teplotě je můžete skladovat až 8 až 10 měsíců.

Kolik peněz můžete vydělat pěstováním česneku?

Záleží na druhu česneku, který prodáváte. Například česnek sloní se obvykle prodává za 15 USD za libru. To znamená, že můžete získat 8 $ za každý čtvereční stopu česnekové náplasti. Můžete prodat česnek na farmářský trh a vyrábět makléře, kteří je nakupují v bilku.

Jak rostou nekonečné zásoby česneku uvnitř?

Pěstování česneku uvnitř není tak těžké, jak si myslíte. Tady je to, co byste měli udělat, pokud chcete ve svém domě pěstovat česnek:

Najděte prostor pro výsadbu česneku

Česnek roste nejlépe, pokud ho zasadíte na parapet. Aby česnek vzkvétal, potřebuje hodně slunečního světla, takže se ujistěte, že sedí na vašem parapetu se zavázanými závěsy.

Získejte kontejner a zajistěte dostatečný odtok

Pokud jsou otvory v nádobě velké, zakryjte je. Tím je zajištěno, že půda je dokonale usazena a voda by mohla správně odtékat. K zakrytí dna můžete použít papírový ručník nebo kávový filtr.

Naplňte nádobu zeminou

Naplňte své nádoby sypkou, bohatou půdou asi dva palce pod vrcholem. Rozbijte česnek na hřebíček, ale dbejte na to, aby pokožka zůstala co nejvíce.

Vysaďte česnek správným způsobem

Špičatá část česneku by měla směřovat nahoru a spodní část česneku by měla směřovat dolů.

Vysaďte česnek do interiéru

Můžete zasadit česnek blízko sebe, ale neměly by se navzájem dotýkat. Naplňte nádobu více půdy, dokud nebudou sazenice česneku úplně zakryty. Půdu jemně poklepejte a zalévejte, dokud neuvidíte vytékat vodu ze dna.

Údržba česneku

Je důležité česnek zalévat často, protože půda musí být vlhká, ale ne mokrá. Po jednom až dvou týdnech uvidíte, jak česnekové výhonky pronikají do půdy. Počkejte, až budou vysoké několik palců, než je začnete stříhat. Budou i nadále růst, dokud necháte palec na výhonku na hřebíčku.

Jaký je nejlepší způsob skladování česneku? Mělo by to být chlazené?

Zde je několik tipů, které můžete udělat pro skladování čerstvého česneku:

Žárovku udržujte neporušenou

Při skladování čerstvého česneku dávejte pozor, abyste neporušili hlavu česneku. Tímto způsobem zůstane čerstvý několik měsíců. Zlomená česneková hlava vydrží jen 3 až 10 dní.

Skladujte jej na suchém a tmavém místě

Česneku se nedaří dobře na světle a ve vlhku, protože způsobuje růst plísní. Nejlepší je česnek skladovat při pokojové teplotě. Ujistěte se, že jsou uloženy na suchém a tmavém místě s dostatečnou cirkulací, jako je síťový koš.

Neuchovávejte je v lednici

Pokud česnek skladujete v lednici, za pár dní vyklíčí. I když stále můžete konzumovat naklíčený česnek, nemusí se vám líbit jeho hořká chuť.

Proč byste měli pěstovat česnek ve skleníku?

Většina lidí obvykle vysazuje česnek v nejkratší den sezóny a sklízí je v nejdelší den. Ale se skleníkem se nemusíte spoléhat na roční období. Můžete pěstovat česnek kdykoli chcete a kolik chcete! Zde jsou některé z výhod pěstování česneku ve skleníku:

  • Delší vegetační období
  • Zabraňte tomu, aby škůdci zničili vaši úrodu
  • Chraňte česnek před nepříznivým počasím
  • Řízené teploty
  • Přizpůsobitelné
  • Sázejte další plodiny – i mimo sezónu

Závěrečné myšlenky na pěstování česneku uvnitř za účelem zisku

Pěstování česneku za účelem zisku je skvělý nápad. Díky silnému a trvanlivému místu z polytunnelinu budete moci pěstovat tolik rostlin česneku, kolik potřebujete. Můžete dokonce hodit cibuli, zázvor a další zeleninu!