Potřebuji světlo při pěstování semen v polytunnel?

Získání odpovědí na otázku: „Potřebuji světlo při pěstování semen ve skleníku?“ je zajímavé diskutovat. Stejně jako v každé zahradě je osvětlení zásadní. Můžeme přejít k obecným výhodám toho, o čem světlo je.

Osvětlení způsobí, že se místnost bude zdát větší a vrhne do místnosti krásné stíny. Příliš málo osvětlení způsobí, že místo bude působit depresivně nebo smutně, což způsobí, že lidé usnou. Nejlepší osvětlení může pocházet z osvětlení, jako jsou zrcadla, svíčky, okna a další zařízení.

Co vám diskuse přinese? Na konci článku se dozvíte následující:

  • Ať už potřebujete ve skleníku pěstovat světla, nebo ne
  • Jak můžete začít rozsévat uvnitř světla
  • Jak zjistit, zda rostlina dostává příliš mnoho světla
  • Co se stane, když je ve skleníku příliš mnoho světla

Potřebuji ve svém skleníku růst světla?

Odpověď zní rozhodně ano. Naši milí čtenáři, nejlepší volbou by však mělo být vaše přirozené světlo. Při osvětlení skleníku nemůže být nic lepšího než přirozené světlo. Pokud využíváte polytunnel pro růst rostlin v zimě, nebo pokud struktura umístění skleníku má tendenci omezovat zachycený pohled, pak potřebujete pěstovat světla. Vyberte správné světlo.

Nedostatečné osvětlení

Jedním z nejčastějších problémů s osvětlením apolytunnelis není dostatek světla. Pokud tyto rostliny nedostanou dostatek světla, mohou mít tendenci se táhnout, růst výš a hledat více světla. Rostliny, které nedostávají dostatečné osvětlení, mohou být vřetenové i topné.

Energie, která se může proměnit v listy, plody a květiny, se může dostat do stonků a výsledkem bude oslabení rostlin. Získání správného světla pro vaše rostliny zahrnuje zajištění toho, že umělé cibulky budou mít také dostatečný příkon.

Příliš mnoho osvětlení

A co když je příliš mnoho světla? Rostlina může oslabit. Zahrnuje to zajistit, pokud používáte nepřirozené nebo umělé světlo, abyste měli žárovky s přesným příkonem. Znamená to také zajistit, aby světlo bylo v blízkosti rostliny. U sazenic musí být světlo asi dva palce od žárovky.

Rostliny jsou také citlivé na světlo, protože toto i vodu využívají k výrobě škrobu a kyslíku. Během noci je rostlina přeměňuje na cukry pro skladování.

Jedním z největších problémů s osvětlením polytunnelů však je, jak jej lze nechat nepřetržitě produkovat rychlejší růst. Přesto to ohrozí zdraví rostlin. Při tolika světle mohou mít rostliny tendenci blednout nebo se spálit sluncem. Osm hodin temnoty každou noc pomůže rostlinám udržet si dobré zdraví.

Jak začít semeno uvnitř pod světlem

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit při spouštění semen pod vnitřním osvětlením, je dodávat světlo ve správném množství. Sazenice potřebují více světla než vaše vzrostlé rostliny, v ideálním případě až 18 hodin denně. V měsících zimní sezóny může být pro semena zapotřebí více světla.

Dostupné osvětlení rostlin najdete v několika obchodech se zahradními potřebami za méně než 100 $ a přidáte přímější časovač, úplně zapnete a vypnete světla a vytvoříte jednoduchý, ale účinný systém pro pěstování.

Existují pokročilí zahradníci, kteří radí, že při použití okenního parapetu, jako je sluneční veranda, nemusí být světlo dostatečně silné, aby pojalo zdravé rostliny. Musí existovat umělé osvětlení a zářivky pro kvalitu světla a jednoduchost jejich provozování a nákupu s nízkými náklady.

Jakmile se vaše sazenice vynoří, aby přivedla světlo k rostlinám, musíte být také schopni pečlivě sledovat jejich růst, když světla rozsvítíte do postupnosti. Dej přibližně 12 hodin světla denně.

Potřebujete použít kompost? Není třeba, protože rostliny začnou růst klíčením. Zahradníkům stačí pěstovat pouze to, co je obsaženo v semeni.

Jak víte, že vaše rostlina dostává příliš mnoho světla?

Mnoho odborníků na rostliny tomu říká „příznaky expozice světla“ a je možné zjistit, zda rostlina příliš osvětluje. Nejběžnějším znakem musí být zažloutnutí listů, protáhlé stonky, zakrnělý růst listů a vzhled matně zelené barvy.

Jakmile rostlina dostane příliš mnoho světla, listy mohou mít spálené skvrny, mohou spadnout a mohou mít ospalé špičky. Pokud rostlina získá správné množství světla, pak to musí být příjemná a bohatá zelená barva. A celkově stačí získat celý příběh rostliny s příznaky z různých příčin, takže na kontextu záleží hodně.

Co se stane, když rostliny dostanou příliš mnoho světla?

Sluneční světlo a rostliny musí jít společně, a to by měl být jeden ze zahradnických principů, které musíte vzít na vědomí. Ber to jako své pravidlo.

Příliš mnoho slunečního záření však může vytvářet škodlivé volné radikály, přičemž vědci identifikují mechanismy, které rostliny využívají k své ochraně. Může se také podílet na vývoji GMO nebo geneticky modifikovaných plodin, které se mohou přizpůsobit měnícím se světelným podmínkám.

Potřebuji při pěstování semen ve skleníku světlo? Častá otázka, do které se mohou podívat i pokročilí zahradníci. Rostliny získávají energii ze slunce pomocí chlorofylu a karotenoidu, dvou molekul zachycujících fotografie. Když jsou však rostliny vystaveny příliš velkému slunci, molekuly mohou absorbovat více energie, než kolik zvládnou.

Na základě výzkumu zůstává záhadou, jak se rostliny chrání před poškozením.