Potřebujete vlhkostní kopule při výsadbě semen v polytunnel?

Pokud si myslíte, že toho o kultivaci a sklizni polytunnelů víte dost, přemýšlejte znovu. Dokonce i pokročilý polytunnelowner ještě nemusí plně pochopit určité pojmy, jako jsou vlhkostní kopule. Dnešní důraz je kladen na těžká zařízení známá jako vaše vlhkostní kopule.

Potřebujete kopule s vlhkostí při výsadbě semen ve skleníku? Zjistíme to v tomto vydání blogu s odpověďmi na nejčastější dotazy nadšenců pro pěstování.

Definovány vlhkostní kopule

Inpolytunnelgardening, vlhkost kopule jsou struktury nebo přídavné zařízení vyrobené z plastu, který sedí na propagátory, stejně jako zásobníky osiva. Ty jsou klenuté, aby semenáčky rostly a materiál je více než jen estetika.

Plast je pružný a dostatečně levný na to, aby kupole dokázala zvýšit úroveň vlhkosti a teploty v interiérech. Pokud tedy váš polytunnel poskytuje správnou teplotu pro tyto byliny, plodiny a rostliny, vlhkostní kopule tuto výhodu zvýší.

Úspěšné klíčení má různé teplotní požadavky, s ideální teplotou v průměru mezi 50 a 65 stupni Fahrenheita. Kopule jsou určeny pro použití uvnitř, protože většina domů nemusí být tak teplá. Přítomnost těchto nástrojů bude řídit a stabilizovat teplotní úrovně a vlhkost pro ideální růst.

Měl bych na sazenice použít vlhkostní kopuli?

Aby nedošlo k záměně, mějte na paměti, že vlhkostní kopule jsou určeny pro zahradničení, ale ne pro všechny aplikace. To znamená, že jako příslušenství, bez jeho použití, získáte alternativy, abyste měli stále nejlepší produkty. Pokud se zeptáte, zda potřebujete vlhkostní kopule pro semena, odpověď zní ne. Semena mohou klíčit i bez toho, ale kopule může být také použita ke zlepšení rychlosti klíčení těchto semen.

Mohou také zlepšit čas a minimalizovat úsilí potřebné k udržení půdy ve vlhkých podmínkách pro klíčení semen.

Vyžaduje vlhkostní dóm díry?

Upřímně řečeno, vlhkostní kopule nevyžadují otvory. Účelem kopule vždy bylo zadržovat vlhkost vzduchu pod krytem, ​​a tím zvyšovat vlhkost.

Existují případy, kdy vám větrací otvory kopule řeknou, zda je příliš vysoká vlhkost. Vysoká vlhkost může vést k růstu plísní v půdě nebo ve vašich sazenicích. To může způsobit, že díry ve vlhkostní kupoli budou atraktivnější, když vysazujete semena, jejichž klíčení trvá delší dobu.

Tyto otvory jsou často spatřeny nahoře nebo po stranách kopule s vlhkostí, ale mohou být umístěny jinde, pokud je chcete vytvořit do svého vlastního trezoru. Dosažení správné úrovně vlhkosti vyvažuje zákon takovým způsobem, že varuje před příliš vysokou vlhkostí v zahradnictví.

Na druhém konci spektra může nižší vlhkost vést k vysychání půdy, narušení vašich semen a snížení rychlosti klíčení.

Budou klíčit semena ve studeném skleníku?

Skleníky umožňují zahradníkům a zemědělcům řídit vlhkost a teplotu potřebnou k množení semen a jejich růstu. Vzhledem k tomu, že máte řízené prostředí, může zahradník kdykoli zahájit setí. To je jedna z výhod skleníků.

Pokud však začnete s procesem, kdy se podíváte na přesazování do zahrad venku na jaře, měli byste začít se semeny v polytunnelatu nejvíce, osm týdnů před „posledním očekávaným datem mrazu“ ve vaší oblasti.

Abychom uspěli ještě dále, existují semena, která se nesmí klíčit při teplotách kolem 80 stupňů Fahrenheita. Je také třeba pečlivě sledovat teplotu skleníku. Skleníky jsou teplé v den, kdy svítí slunce, ale do noci se mohou ochladit. Další informace o těchto konkrétních pokynech najdete vždy v jiných zdrojích.

Jakou teplotu by měl ApolytunnelBe v noci používat?

Sedmdesát pět stupňů Fahrenheita nebo 24 stupňů Celsia v noci (90 stupňů Fahrenheita nebo asi 32 stupňů Celsia ve dne) – to je doporučená teplota, kterou skleníky musí být. Teplota zeleniny může záviset na typu plodiny, ale bylo prokázáno, že její dosažení při nižších teplotách přináší lepší výsledky.

Hlavně z vašich rostlin vyroste více větví a květních pupenů než z rostlin pěstovaných za vyšších teplot.

Abychom vám plně porozuměli a pomohli vám rozhodnout, zda musíte mít ve svých zahradách kopuli s vlhkostí, je skvělé vědět o vlhkosti. V zahradnictví se to týká přítomnosti a procenta vodní páry ve vzduchu, což přímo ovlivňuje hladinu vlhkosti ve skleníku.

Potřebujete kopule s vlhkostí při výsadbě semen ve skleníku? Vlhkost je jedním z nejdůležitějších konceptů, které se musíte naučit v zahradnictví a zahradnictví, protože to zásadně ovlivní výsledky plodin.

Se skleníky bude snazší pracovat s úrovní vlhkosti kvůli příležitostem přizpůsobení, které má každý zahradník. Můžete si vybrat z různých velikostí konstrukce podle toho, co potřebujete. Rightpolytunnel chrání vaše rostliny před změnami počasí, silným větrem, nízkými teplotami, přízemním mrazem a dalšími.