Potřebná fakta o tom, jak pečovat o Scaevolu

Přemýšleli jste někdy, jak se o scaevolu starat? Tyto hezké malé květy dobře rostou v horkém podnebí – žádné kapky ani v horkých letních dnech nespadnou. Tyto rostliny se pěstují relativně snadno, protože je nemusíte štípat ani pravidelně hnojit. Vaše rostliny přežijí, dokud jim dodáte teplo, sluneční světlo a vodu. Pokud vaše rostliny scaevola zemřou, je to kvůli špatnému odtoku půdy a nadměrnému zalévání.

Zde je to, co potřebujete vědět o péči o rostliny scaevola:

Teplota a vlhkost

Tyto rostliny se nejlépe daří v horkém počasí – nejlépe funguje kolem 70 až 85 stupňů F. Pokud jsou teploty nižší než 60 ° F, bude to brzdit růst vaší scaevoly. Rovněž se jim daří ve vysoké vlhkosti.

Světlo

Umístěte své rostliny scaevola tak, aby mohly získat částečné sluneční světlo. Rostliny teplého počasí, jako je scaevola, jsou šťastnější, když jsou umístěny na stinném místě.

Voda

Rostliny Scaevola dávají přednost tomu, aby byly spíše suché než mokré. Ve skutečnosti to však nejsou rostliny xeriscape, takže je budete občas muset zalévat. Pokud vaše rostliny sedí ve vlhké půdě, jsou náchylnější k přitahování houbového komára nebo k rozvoji hniloby kořenů. U scaevoly je důležité počkat, až je půda suchá, a poté ji znovu zalévat. Po řádném zalévání budou vaše klesající rostliny rychle živé.

Hnojivo

Scaevolas jsou původem z Austrálie a jsou zvyklí na náročné podmínky pěstování, takže nepotřebují mnoho hnojení. Pokud se rozhodnete hnojit jednou za čas, zvolte vyvážené hnojivo pro květiny, které neobsahují mnoho fosforu. Příliš mnoho z toho může změnit barvu vašich květů a listů. Během vegetačního období aplikujte hnojivo pouze jednou za měsíc.

Půda

Aby vaše rostliny Scaevola rostly, nepotřebujete bohatou půdu. Je však nezbytné je zasadit do dobře odvodněné půdy. Pokud je plánujete pěstovat v zemi, použijte vyvýšené záhony rostlin nebo upravenou těžkou půdu.

Zalévání a přesazování

Rostliny scaevola pěstované v kontejnerech potřebují k růstu lehkou zalévací směs. Pokud žijete v oblastech s písčitou půdou, můžete ji smíchat s běžnou zeminou. Rostliny Scaevola mohou dokončit svůj životní cyklus, aniž by musely rostliny přesazovat.

Propagace rostlin Scaevola

Scaevolu můžete šířit pomocí metody řezání listů. Na konci letní sezóny si můžete vzít odřezky scaevoly z nekvetoucího stonku, abyste mohli rostliny přezimovat. Ponořte svůj řez scaevola do kořenové směsi a opatrně jej zasaďte do půdy. Dbejte však na to, abyste na něj netlačili, ale vykopali díru a zasekli do ní řez. Udržujte půdu mírně vlhkou, ale nepřeplňujte ji; poškodí kořeny a zakrní růst rostlin. Měli byste vidět, jak se kořeny tvoří po měsíci.

Rostoucí Scaevola v kontejnerech

Rostliny Scaevola vypadají krásně, když jsou zasazeny do nádob. Můžete je umístit na okraj květináče, takže až vyrostou, budou viset po stranách. Scaevola je skvělým společníkem pro další horké květiny, jako je ageratum, begónie, rozchodník a přikrývka. Podobně jako scaevola se těmto druhům květů nejlépe daří v dobře odvodněné půdě a dávejte pozor, abyste je nepropustili.

Důvody, proč jsou investice do minipolytunnelů nejlepší

Existuje několik důvodů, proč je skvělé vysazovat scaevolu do mini skleníků. Tady jsou některé z nich:

Ochrana před škůdci a chorobami

Scaevola je odolná rostlina a nepřitahují škůdce ani nemoci. Po dlouhém období sucha však mohou přitahovat třásněnky. Nestříkejte insekticidy na scaevolas, protože motýly jsou pro ně přitahovány kvůli jejich nektaru. Jejich umístění uvnitř apolytunnel je udržuje v bezpečí před škůdci a chorobami, které se živí vašimi rostlinami.

Skvělé pro zahradníky s omezeným prostorem

Pokud chcete sázet květiny a plodiny, ale nemáte dostatek místa, můžete použít mini skleník. Standardní velikost smallpolytunnelis je asi šest stop, takže je můžete umístit na balkon, terasu nebo palubu. I když jsou malé, mini skleníky poskytují stejné výhody jako větší skleníky.

Vytvořte ve skleníku mikroklima

Pokud žijete v chladných oblastech, můžete stále vysazovat scaevolu pomocí skleníku. Minipolytunnellety, které vytvoříte ideální prostředí pro růst vašich rostlin. Takže bez ohledu na počasí budete moci kdykoli vysadit jakýkoli druh rostliny. Můžete začít pěstovat své scaevolas, než ve vaší oblasti začne chladné období. Jakmile se počasí oteplí a začne letní sezóna, můžete je přenést do své zahrady.

Ochrana před špatným počasím

Rostliny nebudou tak dobře fungovat, pokud budou vystaveny nepředvídatelným povětrnostním podmínkám. Skleníky mohou chránit vaše rostliny Scaevola před ledem, sněhem, silnými dešti a silným větrem. Vaše rostliny můžete umístit do kontejnerů, zvláště když jsou stále zranitelné a rostou. Budete je moci přesadit venku, až se počasí stane vhodným scaevolasem.

Závěrečné úvahy o tom, jak se starat o Scaevolu

Rostliny Scaevola jsou skvělým doplňkem do jakéhokoli prostoru – zahrady, obývací pokoje a další. Když budete vědět, jak se starat o rostliny Scaevola, budete si moci užívat krásných květů a přitahovat do své zahrady motýly a kolibříky. Umístěte své scaevolas do skleníků, kontejnerů, závěsných košů nebo okenních boxů, abyste získali větší přitažlivost.