Pěstování vinné révy v polytunnel v detailech

Hrozny nejsou příliš náročné na růst. Existují dva způsoby pěstování vinné révy – v apolytunnelandu venku. Podle odborníků jsou nejkvalitnější hrozny ty, které se pěstují venku, protože sluneční paprsky jsou nezbytné pro to, aby plody mohly plně dozrát. Vinné révy jsou v přírodě horolezci, takže při lezení zásadně vyžadují značnou podporu. Úponky potřebují robustní podporu, jako jsou dráty, mřížoví, sloupky a mnohem více na dobře postavené zdi.

Pokud bydlíte v USA, můžete pěstovat vinnou révu jak venku, tak uvnitř skleníků. V Kanadě praktikují farmáři roubování a různé další mechanické techniky, jako je drážkování půdy. V současné době lidé hledají zájem o ekologické zemědělství pěstováním udržitelných vinic prostřednictvím ekologicky citlivého přístupu.

Pokud jste v srdci skutečným zahradníkem s ohromnou vášní pro pěstování stromů, je pravděpodobnější, že v jednom či druhém bodě budete mít touhu pěstovat vinnou révu na otevřené nebo uzavřené zahradě. Kdo ví! Jednoho dne se můžete stát jediným vlastníkem vinice, která poskytuje mimořádné hrozny a dává lidem šanci koupit si nejlepší ovoce. Dokonce i restauratéři od vás začnou produkt kupovat, protože hrozny se významně používají k přípravě dezertů.

Už jste někdy měli blízké setkání s révou vinnou? Plně dospělá réva vinná je opravdu příjemné sledovat, jak roste s krásnými listy pokrývajícími plody, zejména během podzimní sezóny.

Pěstování vinné révy ve skleníku

Říká se, že nejlepší vinnou révou jsou ty, které se pěstují na polytunnel, protože většina skleníků v USA obsahuje strukturu vyrobenou z pozinkovaných trubek s polyethylenovou fólií; skříně vyzývají k maximálnímu slunečnímu záření; tak pomáhá vinným révám lépe se dařit při kontrolované teplotě.

Metody výsadby

Výsadba kořenů mimo skleník

Studie říkají, že je považována za jednu z nejlépe procvičených metod. Tento proces zahrnuje výsadbu révy vinné s kořeny umístěnými mimo skleník. Tento přístup poskytuje rostlině celou řadu výhod a řadu nevýhod.

 • Rostliny lze snadno a někdy přirozeně zalévat kvůli dešti.
 • Jednou z nevýhod je, že proces může zpomalit růst rostlin, protože kořeny obklopené půdou zchladnou, protože teplotu nelze regulovat.
 • Výsadba kořenů uvnitř skleníku

  Když jsou kořeny révy vinné zasazeny do nádoby, ukazuje to některé výhody a nevýhody, například následující. Získejte rychlý náhled hned:

 • Jak teplota zůstává pod kontrolou, půda se otepluje, což v konečném důsledku vede k rychlejšímu a stabilnějšímu růstu.
 • Správné promíchání půdy je primární pro lepší růst révy vinné. Ideální je směs v podílu 20% hrubé drti, 60% hlíny a 20% rašeliny. Pro lepší výsledky lze kostní prášek také smíchat se směsí.
 • U obou nastavení budete muset zajistit dostatečný odtok přebytečné vody. Správná údržba je také nutností.

  Sluneční svit a vesmír

  Jedním z nejdůležitějších faktorů, které hrají zásadní roli při zachování kvality hroznů, jejich sladkosti, zrání, atraktivity, je vystavení rostliny slunečnímu záření.

  K pěstování vinné révy nepotřebujete obrovský prostor; i malá organizovaná oblast funguje dobře pro pěstování vinné révy. Je-li to povoleno, hrozny rachotí a tvoří větší shluky. Mezitím budete muset provést správné znalosti, abyste podpořili prořezávání, což nakonec pomůže rostlině sklízet kvalitnější plody. Dále si musíte pamatovat, že půda hraje důležitou roli při podpoře růstu révy vinné, stejně jako její použití v komerčních vinicích.

  Metody pěstování vinné révy

  Nejprve budete potřebovat nosný rám a připevnit k němu révu; protože jde o horolezce, vyžaduje silnou podporu; nebo existují i ​​jiné metody používané k upevnění vinné révy na bocích skleníku. Tyto vhodné metody jsou použitelné na základě individuálních požadavků a situací. Kromě toho musíte poznamenat, že všechny tyto metody budou zahrnovat použití tří silných drátů pevně svázaných v 18 palcovém intervalu, dokud délka nedosáhne 6 stop.

  Dvě metody pěstování vinné révy

  Cordonův (Guyotův) proces

  Je to jeden z nejjednodušších procesů vyžadujících mnohem méně prostoru. Zaměřuje se hlavně na vývoj jednoho nebo dvou primárních stonků. Po výsadbě révy je rostlina oříznuta na jednu třetinu skutečného růstu. Pokud dojde k růstu kterékoli boční strany, je to stejné oříznuto zpět. Očekává se, že se vinné révě daří během letní sezóny, mějte však na paměti, že budete muset oříznout postranní výhonky a pravidelně je organizovat.

  Když přijde druhý podzim, ořízněte vinice na 36 palců. Nezapomeňte také na boční bočnice. Je třeba je stříhat pouze na jeden pupen, zejména z primárního kmene.

  Poté uvidíte, jak se primárnímu stonku daří znovu během stejného vegetačního období. Do konce roku je nutné zastřihnout stonek na polovinu své velikosti. Maximální délka postranních výhonků nesmí přesahovat 1 palec.

  Až přijde leden, uvolněte vinnou révu. Ujistěte se, že stáhnete horní část stonku směrem k zemi, což zase umožní pohyb pupenů nahoru, právě v tom okamžiku musíte uvolnit stonek, aby se mohl vrátit do původní polohy.

  Nyní, když je vinná réva připravena k rozkvětu a přináší plody, vše, co musíte udělat, je oříznout rostoucí tipy těsně nad květinami. Primární výhonek bude i nadále silně růst; pouze je třeba jej sklopit, když dosáhne požadované výšky.

  Mezitím je během měsíce prosince třeba postranice oříznout na palec.

  Proces ventilátoru (Spur & Rod)

  Pro tento proces budete potřebovat pouze povolení vývoje jednoho primárního kmene. Dále je třeba vzít v úvahu, že výhonky na obou stranách by neměly mít více než 1 nebo 2 listy. Po dokončení roku vyžaduje primární stonek ořez, aby zůstal ve výšce 15 až 18 palců od úrovně terénu.

  To povede k výsledkům během ročních období, jako je jaro a léto, kdy se budou vyvíjet nové výhonky, které je během jejich růstového procesu třeba dále vertikálně trénovat. Do konce podzimu téhož roku svázat jeden výstřel vodorovně dolů na levé straně a další na pravé straně; také jeden vertikální výstřel by měl zůstat vlevo.

  Ořízněte stopku na 3 nebo 2 písty. Nyní bude réva připomínat tvar „T“. I když výhonky zůstanou svázané, zůstanou pružné a pružné.

  Během příštího léta uvidíte ze středního stonku stoupat dva nebo tři výhonky, které je třeba znovu oříznout, jakmile dosáhnou požadované výšky. Nyní z těchto vodorovně svázaných záběrů začne několik nových výhonků růst svisle nahoru, některé z nich budou vyžadovat opětovné vázání, zatímco zbytek bude třeba oříznout. Poté uvidíte, že réva získá příjemný tvar.

  Krmení rostlin

  Stejně jako různé jiné rostliny v zahradě, vinná réva vyžaduje správné krmení, aby bylo možné sklízet nejlepší plody. Kvalitní hnojiva je třeba do půdy přidat v únoru nebo v březnu, než dojde k růstu. Můžete použít minimálně 2 oz / čtvereční yard. Vezměte asi 1/2 oz potaše pro lepší výsledky.

  Rostlina také může dosáhnout větších bobulí jednoduše zaléváním vinné révy v pravidelných intervalech a ve správném období. Konec března do poloviny dubna je ideální pro zalévání rostliny. Abyste dosáhli dobrých výsledků, budete muset Zemi zalévat jednou týdně. Ráno je považováno za ideální čas na zalévání.

  Na začátku podzimu se ujistěte, že jste přerušili přebytečnou zálivku, která by mohla vést ke štěpení hroznů. Ke stříkání vody můžete použít postřikovač Netafim.

  Výnosy vinné révy

  Držte si trpělivost! Počkejte, až přijde čas. Chuť hroznů se zráním zvyšuje. Pokud sklízíte hrozny na dezerty, dejte si trochu času od rušného programu a v pravidelných intervalech ochutnejte několik druhů ovoce. Jakmile hrozny začnou ukazovat, že jsou plně zralé, ochutnejte je. Vystřihněte vážný svazek ostrými a elegantními nůžkami, protože ruční tahání by mohlo způsobit poškození.

  Hrozny používané k výrobě vína nemusí být zralé, což je jinak nutné pro přípravu dezertů. Dozvědět se, že ovoce má požadovanou úroveň šťavnatosti, je povinné.

  Pokud sklízíte hrozny ve skleníku, nemusíte se obávat; udržujte si přehled o tom, jak roste.

  Pěstování hroznů na stěnách orientovaných na ZÁPAD nebo JIH nabízí vždy lepší výsledky než pěstování na severních nebo východních stěnách, protože první umožňuje vinici přijímat dostatek slunečních paprsků, které jsou nezbytné pro její růst. Hrozny rostoucí v odstínech postrádají chuť.

  Houbový útok

  Je to jedna z největších hrozeb pro vinnou révu. Musíte se řádně starat a provádět pravidelné kontroly, abyste se vyhnuli strašlivému napadení houbami. Špatná cirkulace vzduchu vede k napadení houbami révy pěstované v polytunnelandech a venku.

  Abyste zabránili výskytu plísní, můžete v pravidelných intervalech používat sprej proti plísním, který udrží plíseň na uzdě. Zadruhé lze použít metodu kultivace Prořezávání, aby se zabránilo růstu plísní. Protože metoda prořezávání neumožňuje příliš mnoho shlukování, houba se proto nemůže šířit.

  Útok hmyzem

  Malý hmyz někdy poškozuje listy vinné révy tím, že v nich vykopává malé otvory. Jakmile takové známky zaznamenáte, spěchejte na místo, aniž byste ztráceli čas, protože budete muset preventivně aplikovat insekticidy.

  Někdy si všimnou i mušky, které útočí na vinnou révu, která se pěstuje ve stínu; proto je třeba věnovat náležitou péči aplikaci spreje nebo prášku proti létání, aby nedošlo ke ztrátě.

  Ředění

  Od poloviny nebo ke konci léta začnou hrozny rychle bobtnat. V tomto okamžiku byste se měli řádně starat o hrozny, jinak by se velikost bobulí mohla lišit. Mohlo by to uvíznout na menší velikost, místo aby vyrostlo šťavnaté. Pokud chcete větší hrozny, musíte řádně zředit, což povede k růstu hroznů.

  Elegantní, ostré nůžky jsou základním nástrojem k ředění, odstraňování vnitřních a shnilých plodů; toto by mělo být praktikováno při zachování neporušené vnější a ramenní části. Metoda by měla být také pravidelně praktikována, aby bylo dosaženo dobrých výsledků.

  Jak pěstovat bezsemenné révy vinné

  S vývojem moderních technologií se bezsemenné vinné révy pěstují stále častěji. Révy bez pecek rostou dobře v jižních částech světa než ve srovnání s jinými zeměmi.

  Rostou dobře v krytých oblastech i ve skleníku.

  Různé druhy hroznů

  Následují chutné odrůdy hroznů, které lidé rádi mají:

 • Royal Muscadine
 • Theresa
 • Bacchové
 • Buckland Sweetwater.
 • Boskoop Glory
 • Alicante.
 • Hrnce a nádoby používané k pěstování hroznů:

  Při pěstování hroznů v květináči nebo nádobě je třeba mít na paměti několik věcí. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba dbát na velikost nádoby. Kolem půl barelu je perfektní velikost. Pro lepší výsledky je nezbytný správný odvodňovací systém. V nádobě nebo nádobě lze pěstovat všechny druhy hroznů. Kvalita zcela závisí na schopnostech kultivujícího. Musíte se postarat o zalévání, protože časté zalévání pomáhá révě růst rychleji. Každé ráno během sezóny růstu, která trvá hlavně od konce dubna do října, se ujistěte, že jste rostlinu zalévali dost.

  Během podzimu plody začínají dozrávat; při zalévání rostlin však musíte dávat pozor, protože nadměrné zalévání může vést k rozdělení hroznů.

  Jiné způsoby pěstování vinné révy

  Vinnou révu lze úspěšně pěstovat, pokud obdrží značné množství slunečních paprsků a vhodný podpůrný systém pro jejich lezení a růst. Kmeny stromů telegrafní sloupy a nízké zdi jsou místa, kde mohou také růst vinné révy. Sluneční svit je významným faktorem, který je třeba vzít v úvahu, aby byl zajištěn maximální růst vinné révy. V těchto případech možná uvidíte zpožděné oříznutí, ale výnos bude dobrý, pokud se rozběhne.

  Musíte zajistit řádný podpůrný systém, jako jsou bambusové rámy nebo silné dráty, které mohou použít k vyšplhání po zdi. Jakmile réva získá podporu, očekává se, že poskytne požadované výsledky.

  Hrozny se pěstují venku

 • Regent
 • královna Ester
 • Early Van Der Laan
 • Phoenix.
 • Hrozny se pěstují v interiérech

 • Podporuje sazenice
 • Muscat Alexandria
 • Chasselas Rose
 • Gros maroc.
 • Černý Hamburk.
 • Royal Muscadine.
 • Nyní víte, proč pěstování vinné révy není tak těžké.