Pěstování sladkých brambor v Itálii

V průběhu let již došlo k mnoha novinkám v zemědělství a polytunnel zahradnictví pro sladké brambory, díky nimž se pěstování sladkých brambor v Itálii skutečně vyplatilo. Abyste mohli růst co nejlépe, musíte mít zdroje – například polytunnel – a znát informace o řezání, načasování a počtu brambor, které můžete z rostliny získat.

Sladký brambor má fascinující historii. Nejčasnější sklizně této plodiny sahají do roku 750 př. N. L. v Peru, ale pěstování sladkých brambor začalo v roce 1850 př. Když kolonizátor Kryštof Kolumbus přistál ve 14. století na Novém světě, sladké brambory se prosadily jako oblíbený zdroj potravy ve Střední a Jižní Americe.

Tyto sladké brambory jsou bohaté na vlákninu a obsahují také základní vitamíny a minerály, včetně vápníku, selenu a železa. Navíc jsou to také vynikající zdroje vitamínů B a C.

Tento zdroj potravy je identifikovatelný s texturou, která je mírně lakomá, srovnatelná s jamkou. Chuť, jak název napovídá, je sladká, ale při pokusu o syrovou chuť může být svěží. Vaření sladkých brambor dokonce chutná lépe.

Jak pěstujete sladké brambory v Itálii?

Pěstování sladkých brambor v Itálii vyžaduje odhodlání. Podle univerzity v zemi jsou teplejší oblasti severní Itally dokonalými oblastmi, kde můžete pěstovat sladké brambory. Kvůli omezením se však skleníky doporučují pěstovat tyto plodiny přímo ve vašich zahradách. Patří do Morning Glory nebo do rodiny Convolvulaceae.

Existují dva různé druhy sladkých brambor, a to jsou:

  • Soft-fleshed – Mají oranžovou a sladkou dužinu známou jako sladké brambory, ale jsou dále od toho, co je dnes sladké brambory
  • Pevné maso – majitelé domů, kteří se vyznačují světle oranžovou, světle žlutou a bílou dužinou, mohou skladovat delší dobu

Půda potřebná pro tyto sladké brambory musí být vlhká, úrodná a bohatá na živiny. Nezapomeňte, že musíte připravit půdu přidáním maximálně šesti palců dobře kompostované organické hmoty a maximálně dvou liber univerzálního hnojiva. Nechoďte přes palubu, protože tyto musí být přidávány na každých 100 čtverečních stop.

Umístěte půdu do její hloubky osm palců a hrabejte půdu, abyste poskytli maximálně 10 palců vysoké vyvýšené záhony pro lepší odvodnění a rozvoj kořenů.

Pěstování sladkých brambor v Itálii znamená, že víte, že se pěstují z řízků v jejich stonku. To znamená, že jsou pěstovány z kořenových rostlinných klíčků.

Můžete se setkat s odrůdami pěstovanými z řízků z vinné révy. Pokud potřebujete méně rostlin, můžete je pěstovat z kořenů zavěšených ve vodních nádobách s párátky. Pokud potřebujete více rostlin, můžete si naaranžovat několik kořenů ze sladkých brambor asi o palec od sebe pokrytých přibližně dvěma centimetry lehké půdy nebo písku.

Poté začněte přidávat maximálně dva centimetry písku, protože výhonky začnou klíčit. Ujistěte se, že v období klíčení udržujete půdu na vlhku, ale vyvarujte se toho, aby byla podmáčená. Teplota půdy musí být od 70 stupňů do 80 stupňů Fahrenheita. Jaké věci musíte o sladkých bramborách vědět víc?

Jak dlouho trvá pěstování sladkého bramboru?

Sladké brambory jsou přísady do různých pokrmů. Když si ale koupíte brambor v obchodě, můžete se trochu potratit. Kromě toho, že budete drahý, budete vždy upřednostňovat základní ingredience před plodinami tohoto druhu.

Proto vám pěstování plodin přímo z vašeho domova s ​​polytunnelem ušetří peníze a zdroje. Zde je více tipů, jak je správně pěstovat.

Zpočátku můžete tyto sladké brambory dát do sklenice s vodou. Polovina sladkých brambor musí být ponořena do vody, zbytek ponechat stranou. Ti pod vodou budou klíčit kořeny v příštích týdnech, zatímco těm nad vodou budou růst sladké bramborové řízky nebo klíčky. Pokud se vám zdá, že je vaše úroda trochu hubená, můžete použít párátko, stejně jako se to dělá v receptech, abyste zabránili pádu.

Nádobu s bramborami uložte dovnitř, kde je teplá. Ideální teplota je 80 stupňů Fahrenheita. Čím teplejší oblast, tím lepší by to bylo. Mnoho majitelů domů je chce umístit do skříně své jídelny hned vedle jejich větracího otvoru. O tyto sladké brambory se jedná o teplo nad osvětlením.

Než mohou růst „skluzy“, může to trvat měsíc nebo déle a vždy, když se začnou objevovat, musíte je vždy udržovat pod kontrolou. Sladké brambory mohou také růst kořeny dříve, než narostou skluzy, takže je také zkontrolujte. V závislosti na „náladě“ brambor vyrostou kdekoli mezi týdnem a dvěma měsíci.

Jak dlouho můžete sekat sladké brambory?

Udržujte své nakrájené a vařené zdroje potravin v chladničce až sedm dní. Nezapomeňte použít vzduchotěsnou nádobu k uskladnění těchto sladkých brambor do hodiny po uvaření. Zatímco jsou horké, vložte je prosím do chladničky, pokud si je chcete ihned uchovat.

Poznámka: Nezapomeňte však označit úložný kontejner úplnými údaji „made on“, abyste si připomněli, na jak dlouho budou vhodné. Poslední věcí, kterou se chcete stát, je setkat se s těmito sladkými bramborami zbytečnými ze zahradnictví, protože jste zmeškali dobu skladování.

Jak pěstujete sladké brambory ze sladkých brambor?

Pěstování sladkých brambor v Itálii zahrnuje znalost podrobností o krocích k jejich pěstování. Sladké brambory patří mezi poslední plodiny, které budete pěstovat po rajčatech, paprikách a dalších rostlinách stimulovaných teplem – požadavky – teplý vzduch a teplá půda.

Začněte zahřátím půdy vrstvením černého termoplastu na zahradní posteli. Doporučeným materiálem je biologicky odbouratelný plast z kukuřičného škrobu. Zahřejte půdu na 10 stupňů a začněte vysazovat sladké bramborové sklípky maximálně dva týdny, pokud nemáte zájem o využití tohoto materiálu.

To nás vede k další a poslední otázce ze skupiny: kolik sladkých brambor získáte z jedné rostliny?

Kolik sladkých brambor získáte z rostliny?

Pokud se díváte na prodej těchto sladkých brambor, abyste je mohli vydělat nebo sklízet, abyste je mohli sledovat na nedalekém trhu, musíte znát počet brambor, které můžete vypěstovat z každé rostliny. Pomůže vám také při uspořádání vašich skleníků nebo zahrad.

V rostlině můžete mít osm nebo více hlíz. Tady je více kroků:

  • Krok 1: Začněte těstovinami ze sladkých brambor
  • Krok 2: Rootujte jejich lístky
  • Krok 3: Připravte půdu
  • Krok 4: Začněte s výsadbou
  • Krok 5: Voda a péče

Pěstujte sladké brambory s Krostrade

Sladké brambory a skleníky vám nabídnou nejlepší výsledky. Se svými severoamerickými a evropskými trhy je Krostrade.com online tržiště, které poskytuje skleníky, které potřebujete k tomu, aby bylo v Itálii vždy možné pěstovat sladké brambory. Další informace najdete na www.krostrade.com.