Pěstování semen bazalky: Kdy přesazovat sazenice bazalky

Vědět, kdy přesadit sazenice bazalky, je dalším krokem, který musíte udělat, jakmile už jemné sazenice, které jste zasadili do půdy bohaté na živiny, již vyrostly. Tato aromatická bylina, která dodává chuť špagetovým omáčkám, polévkám, salátům, dušenému masu a kuřecím dresinkům, se pěstuje mimořádně snadno, protože nevyžaduje velkou údržbu.

Semena pánve jsou považována za jednoletou rostlinu, protože období růstu od semene po sklizeň může trvat přibližně 4 až 6 týdnů. Díky tomu je ideální volbou pro milovníky zahradnictví, kteří jsou stále ve fázi zkoumání a poznávání zahradnického umění. Protože bazalka je všestranná rostlina, lze ji pěstovat venku i uvnitř.

Kdy mám přesadit své sazenice bazalky?

I když je bazalka nenáročná na péči a všestranná v různých prostředích, při transplantaci je stále stejně křehká jako jiné rostliny. Než se rozhodnete pro transplantaci své bazalky, musíte posoudit, zda jsou dostatečně silné, aby zvládly stresy z transplantace. Zatímco většina pokynů na internetu říká, že nejlepší čas na transplantaci bazalky je 5 až 6 týdnů po výsadbě sazenic, některé ukazatele vám mohou říci, že vaše sazenice bazalky jsou připraveny k transplantaci.

Zde je několik věcí, na které si musíte dávat pozor, abyste věděli, že vaše sazenice bazalky jsou připraveny k přemístění do jejího trvalého domova:

Transplantujte bazalku, když jí narostou „pravé listy“

Co jsou pravé listy a jak víte, že vaše sazenice bazalky jednou vyrostly? Po několika dnech po výsadbě vašeho bazalkového semene vyraší ze semen sazenic listy semen. Jakmile se kořen usadí v půdě, teprve potom se objeví druhá sada listů nebo „pravé listy“.

Od okamžiku, kdy semeno začne klíčit až po vzejití prvních pravých listů, bazalkové rostliny ve skutečnosti nepotřebují sluneční světlo. Během této doby jsou hlavními věcmi, které jim dodávají živiny, dělohy a půda. Z tohoto důvodu se ujistěte, že transplantujete sazenice, jakmile uvidíte růst jejich pravých listů.

Když jsou vysoké alespoň 3 palce

Jedním ze známek toho, že je vaše bazalkové semeno připravené k transplantaci, je, když dosáhne výšky 3 palce. Než se však rozhodnete, že je připravena k transplantaci, neměli byste se spoléhat zcela na výšku vaší rostliny. Mělo by také mít alespoň dvě sady pravých listů, než je přenesete do jiné oblasti, aby rostly.

Další věci, na které si musíte dát pozor …

Kromě výšky a pravých listů byste měli také zkontrolovat přeplněnost svého sázecího stroje. Možná jste si původně mysleli, že vaše bazalková semínka měla dostatek prostoru pro růst, když jste je začali vysazovat. Pokud byste však používali malý hrnec, bylo by jen otázkou času, než semena budou soutěžit o dostupné živiny a jejich kořeny začnou růst ze dna hrnce.

Pokud jsou přeplněné a všimnete si jejich pravých listů, neztrácejte čas debatováním v sobě, zda je máte přesadit nebo ne. Připravte své bazalky na transplantaci hned.

Proč byste měli k růstu svých rostlin použít minipolytunnel

Mini skleníky jsou skvělé zdroje pro začátečníky i zkušené zahradníky. Poskytne vám dobrý prostor pro uložení rostlin, když je počasí příliš extrémní na to, aby přežily. Skleníky vám také poskytují šanci chránit vaše křehké rostliny před škůdci a chorobami.

Tady jsou další výhody, které má minipolytunnelto pro pěstování a skladování vašich oblíbených bylin v:

Prodloužené vegetační období

Jednou z největších výhod mini skleníků je schopnost poskytnout zahradníkům prodloužené vegetační období. Vystavení zvyšujícím se a kolísavým teplotám prostředí by mohlo ohrozit mnoho druhů rostlin smrtí. S mini skleníkem jim však budete moci poskytnout optimální prostředí, které jim pomůže žít déle a prodloužit jejich vegetační období.

Můžete pěstovat širší škálu rostlin

Vzhledem k tomu, že minipolytunnel poskytuje vašim rostlinám kontrolované prostředí pro pěstování, je ideálním místem pro růst rostlin jakéhokoli typu. Pokud chcete pěstovat teplou sezónu na podzim nebo v zimě, můžete tak učinit pomocí mini skleníku. Budete mít plnou kontrolu nad prostředím, abyste se mohli ujistit, že vaše rostliny budou úspěšně růst bez ohledu na klima.

Pěstujte rostliny bez pesticidů

Vzhledem k tomu, že mini-skleníky také poskytují vašim rostlinám prostředí bez škůdců a chorob, nebudete muset používat mnoho pesticidů k ​​potlačení napadení. Tímto způsobem můžete snížit nebo vyloučit toxické látky, které postřikujete ve svých rostlinách, a zajistit tak, abyste si vy i vaše rodina mohli užívat ovoce a zeleninu bez organických látek a pesticidů.

Kdy transplantovat sazenice bazalky: Závěr

Rychlost růstu rostliny závisí na množství živin, které každý den dostávají. Pokud jde o přesazování semen bazalky, musíte dávat pozor na známky toho, že jsou připraveni na transplantaci – růst jejich pravých listů a když vyrostly alespoň 3 palce, pokud jde o výšku.

Nyní, když víte, kdy přesadit sazenice bazalky, je čas uplatnit své znalosti v praxi. Postupujte podle výše uvedených rad a ujistěte se, že vaše sazenice bazalky přežijí a vydrží dlouho. Nejlepších výsledků dosáhnete, když je zasadíte do mini skleníku!