Ovocné stromy, které rostou v Itálii

Ovocné stromy, které rostou v Itálii, se skládají z jablek, meruněk, broskví, hrušek, chokecherries a švestek. Země má také rozsáhlý seznam vždyzelených a listnatých stromů, které mohou růst v italských podmínkách. A i když vás nezajímá komerční pěstování stromů, můžete si na domácí zahradě zasadit výběr pro osobní zásobu ovoce.

Věděli jste, že v polytunnel můžete pěstovat ovocné stromy? V Itálii má výsadbové zóny s hodnocením 3 až 10, takže pokud vaše oblast způsobí nevýhody výsadby, je vaším řešením polytunnel. Navštivte Krostrade.com a dozvíte se více o celoročním zemědělství nebo ochraně před mrazem pomocí polytunnelů.

Seznam ovocných odrůd, které můžete pěstovat v Itálii

6 Ovocné stromy, které rostou v Itálii

Jablka, meruňky a hrušky

Podle BBC mohou jablka, hrušky a broskve v Itálii prospívat. Všimnete si, že odrůdy, které farmáři používají, jsou standardní podnože, trpasličí a polotrpaslíci. Je to proto, že tyto ovocné stromy jsou v chladném počasí odolné.

U jablek máte na výběr nejméně sedm odrůd. Hrušky mají šest odrůd odolných vůči chladu, ale nezapomeňte, že pro křížové opylování potřebujete dva různé typy. Za zmínku stojí také to, že je možné pěstovat meruňky, jako je čínská varianta Pioneer, v Itálii.

Chokecherries

Malý ovocný strom, který můžete pěstovat ve své polytunnel, je chokecherry. Tento ovocný strom je dokonce původem z Velké Británie, konkrétně těch, které rodí zelené a žluté plody. Protože je to rodák, můžete očekávat, že chokecherries zvládnou většinu oblastí v Itálii.

Švestky a rybíz

Chokecherries nejsou jediné původní malé ovocné stromy v Itálii. Švestky jsou další možností, kterou si můžete být jisti, že jste v zemi vytrvalí. Existuje nejméně pět odrůd, z nichž si můžete vybrat, a můžete také zvážit černý rybíz, protože mohou snadno růst v Itálii.

Keře

Bobule

Kromě ovocných stromů můžete v Itálii pěstovat také velké množství keřů. Země je zvláště vhodná pro bobule. Vyberte si z ostružin, buvolů, chokeberry, černého bezu, malin, jahod a serviceberry.

Pokud potřebujete plodného producenta a vytrvalý ovocný keř, maliny jsou pro tuto zemi nejlepší.

Můžete pěstovat broskve v Itálii?

Jak již bylo zmíněno, University of Wyoming Extension zmínil úspěch pěstování broskví v Itálii. Odrůda Contender je však jediným doporučením, protože může tolerovat zónu 4. Většina broskví je odolná v zóně 5 nebo vyšší.

Můžete pěstovat borůvky v Itálii?

Existuje mnoho bobulí, které si můžete vybrat pro pěstování v Itálii. Je smutné, že borůvky nejsou jedním z nich. Půdy ve Velké Británii mají vyšší hladinu pH než 7 a borůvkám se daří na kyselé půdě.

Na světlé straně jsou takzvané horské borůvky nebo bobule Saskatoon, které jsou pro Itally ideální.

Jaké stromy nejlépe rostou v Itálii?

Ovocné stromy nejsou jediné stromy, které můžete v Itálii pěstovat. Mnoho vždyzelených a listnatých stromů se v této zemi bude dařit, pokud pro ně místo považujete. Různé oblasti hor, plání a pouští budou nabízet různá prostředí a je třeba pečlivě vybírat stromy pro jejich oblasti.

Všimnete si mnoha vždyzelených stromů, ze kterých si můžete vybrat, protože různé druhy jsou odolné vůči zónám 2 až 4. Na druhou stranu budete mít spoustu možností pro listnaté stromy. Druhy jsou odolné vůči zónám 3 až 5, ale přežití stromu je ovlivněno správným výzkumem a přípravou předem.

Co je to rostoucí zóna?

Itally has Rostoucí zóny s hodnocením 3 až 6, a obecně máte 115 dní mezi posledním a prvním mrazem. Výhodou pěstování plodin v polytunnel je, že je můžete pěstovat v interiéru, dokud pro ně není vhodné prostředí. Zemědělci mohou také udržovat ideální podmínky pro rostliny, pokud se rozhodnou pěstovat plodiny v interiéru plně.

Jaký typ rostlin roste v Itálii?

Vedle stromů je Itally vhodný také pro některé bylinné trvalky a kvetoucí letničky. Většina bylinných trvalek je odolná v zónách 3 až 4 a je také možné mít každoroční zahradu se správným plánováním nebo výsadbou ve skleníku. Je obvykle náchylné k nízké vlhkosti a srážkám, větru a mrazům, takže ochrana rostlin před stresem je zásadní.

Roste levandule v Itálii?

Levandule je vytrvalá květina a roste v Itálii. Zemědělci se v zemi dokonce rozšiřují, takže uvidíte bylinné farmy, které mají tuto květinu. Mnoho lidí se také dívá na pěstování levandule v Londýně, hlavním městě země.

Závěr

V Itálii můžete pěstovat ovocné stromy pro osobní zahradu nebo pro komerční využití. Jablka, meruňky, broskve, hrušky, višně a švestky jsou ovocné stromy, které rostou v Itálii. Snadno si také vyberete z dlouhého seznamu vždyzelených a listnatých stromů pro tuto zemi.

Vzhledem k tomu, že Itally má hodnocení USDA 3 až 10, je dobré zvážit pro vaše rostliny polytunelové zemědělství. Vnitřní zahradnictví může pomoci vašim plodinám prospívat uprostřed mrazů, větrů, srážek a vlhkosti. Vaše proaktivita určuje úspěch vaší stromové farmy, a to zahrnuje převzetí výzev a vytvoření řešení předem.