Nejlepší byliny k pěstování v Itálii

Mezi nejlepší bylinky, které se v Itálii pěstují, patří levandule, oregano, rozmarýn, tymián a bazalka. Pokud chcete mít bylinkovou zahradu, o které jste vždy snili, budete potřebovat vědět něco více o těchto bylinách, výhodách, které nabízejí, a základních prvcích, které by těmto bylinám prospívaly.

Bližší pohled na pěstování bylin v Itálii

Levandule, oregano, rozmarýn, tymián a bazalka jsou byliny nebo kvetoucí rostliny, které neprodukují dřevité stonky, když rostou nad zemí. Každou zimu tyto byliny odumírají zpět na zem do svého vytrvalého kořenového systému. Byliny jsou známé a ceněné pro svou vůni, chuť a léčivé účely.

Levandule

Levandule je jednou z nejlepších bylin, které dobře rostou v Itálii. Ačkoli vám levandule na začátku jara může připadat polomrtvá, budete příjemně překvapeni dubnem, kdy bylina začne vykazovat známky nového růstu. Než se poddáte pokušení snížit ji, mějte na paměti, že rostlinu zabijete až tehdy, když zastřihnete stonky pod jejími body nového růstu.

Oregano

Věděli jste, že tato bylina může mít různé formy zvyku, odolnosti, chuti a růstu? Například majoránku (Origanum majorana), známou svou bezkonkurenční sladkou chutí, je třeba každé jaro znovu zasadit. Ačkoli italské oregano (O. x majoricum) nemusí být tak sladké jako Majorana, je ceněné pro svou odolnost a je známo, že je to shluk.

Rosemary

Mnoho lidí považuje za náročné zajistit, aby jejich rozmarýnové rostliny žily několik let. Toho však můžete rychle dosáhnout, pokud si vyberete tvrdší odrůdy rozmarýnu, jako je Arp a Hill Hardy, a zasadíte je do optimálního pěstitelského prostředí.

Tymián

Na konci jara navštívíte včely a zjistíte, že drobné modré květy této vysoce aromatické byliny jsou neodolatelné. Ačkoli zelený citronový tymián a zlatý citronový tymián jsou široce používány pro svou citrusovou kvalitu, obě odrůdy nemají takovou sílu jako jejich protějšky. Pokud se snažíte pěstovat tymián v Itálii, nezapomeňte je na konci léta zkrátit, abyste vytvořili nový růst před příchodem zimy.

Basil

Pokud plánujete pěstovat bazalku, nezapomeňte je postupně vysévat přes léto do kontejnerů, pouze když noční teploty trvale dosáhnou 50. nebo výše. V první polovině léta má bazalka tendenci kvést, když prochází listnatým stádiem.

Pomohlo by, kdybyste začali sklízet stonky ke sklizni, jakmile se objeví květní stonky a než jeho chuť začne být hořká. Když se začátkem podzimu uskuteční chladnější noci, začne růst bazalky klesat. Během této doby by měla být vaše bazalka připravena na sklizeň.

Která bylina se pěstuje nejsnadněji?

Vzhledem k tomu, že tymián nepotřebuje tolik pozornosti jako jiné rostoucí bylinky, je snadné ho pěstovat. Je však důležité si uvědomit, že je nutné ji zasadit několik týdnů před posledním jarním mrazem. Tymián je nezávislá rostlina, která potřebuje jen pár věcí, aby se jí dařilo – plné sluneční světlo, suchá odtoková půda a malé hnojivo.

Můžete pěstovat bylinky v supermarketu?

Ano můžeš. Jen se ujistěte, že bylinky, které jste zakoupili v supermarketu, mají stále kořeny. Jakmile se vrátíte domů, nezapomeňte umístit byliny supermarketu do vody a nechat kořeny máčet asi 24 hodin.

Dále můžete tyto byliny zasadit do dobře odvodňující zalévací půdy, která je vlhká. Zalévejte rostlinu dobře. Jakmile uvidíte nový růst, můžete je přesadit do své zahrady.

Nejlepší důvody, proč byste měli vyzkoušet polytunnel Gardening

Skleníkové zahradnictví nabízí mnoho výhod, včetně prodlouženého vegetačního období, příležitostí k produkci široké škály druhů rostlin a ochrany před vnějšími hrozbami.

Můžete si prodloužit vegetační období

Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví, které velmi závisí na klimatických podmínkách vaší oblasti, podporuje polytunnelové zahradnictví robustnější růst rostlin v prodloužených vegetačních obdobích. Jinými slovy, povětrnostní vzorce nebudou schopny omezit růst rostlin uvnitř krytu.

Založení vlastního tunelu znamená mít možnost použít různé techniky k udržení teploty, vlhkosti a vlhkosti uvnitř konstrukce na stabilní úrovni, bez ohledu na venkovní počasí. Mezi tyto techniky patří použití topných ventilátorů, ohřívačů vyrobených člověkem nebo tepelné solární hmoty, které mohou absorbovat, ukládat a uvolňovat tepelné teplo.

Můžete vyprodukovat širokou škálu druhů rostlin

Když investujete do skleníku, budete mít příležitost poskytnout mimo sezónu širokou škálu produktů. Polytunnelové zahradnictví vám navíc umožňuje pěstovat nové květiny nebo plodiny, které nepocházejí z vaší oblasti. Vzhledem k tomu, že vám tunel poskytuje úplnou kontrolu nad pěstebním prostředím vaší rostliny, vnější prvky nebudou muset omezovat vaše zahradnické metody.

Chrání vaše plodiny před vnějšími hrozbami

Vzhledem k tomu, že budete mít kontrolu nad tím, co přijde a vyjde z vašeho skleníku, nebudete se muset starat o drsné povětrnostní podmínky, varminty, které se snášejí na vaše plodiny, a sezónní škůdci.

Stánek s jídlem

Nyní, když víte o nejlepších bylinách k pěstování v Itálii, zvažte jejich pěstování ve vlastním skleníku. Pokud si myslíte, že pěstování polytunnelů je dalším praktickým krokem pro váš životní styl, podívejte se na špičkové skleníky společnosti Krostrade, které jsou silné, odolné a dlouhodobé. Spojte se s námi ještě dnes nebo navštivte naše webové stránky, kde se dozvíte více o našich vybraných produktech.