Kolik rostlin okurky na čtvereční stopu

Je nezbytné vědět, kolik rostlin okurky na čtvereční stopu je vhodné, což jsou dvě. Správné rozestupy, bez ohledu na plodinu, jsou zásadní pro úspěch vaší zahrady a farmy. Okurky také umožňují zahrádkářům využívat zahrádkářství, aby ještě více maximalizovali svůj prostor, aniž by to ovlivnilo růst a zdraví rostlin.

Ve skleníku můžete zahrádkovat zdravé zelené a okurky. Tímto způsobem můžete zajistit, že budete zelenině poskytovat ideální prostředí. Můžete si vybrat mezi krájením a nakládáním okurek a oběma se daří dobře ve vnitřním prostředí a v zahradnictví.

Kolik rostlin okurky na čtvereční stopu: Průvodce výsadbou okurek

Dvě semínka nebo transplantace na čtvereční stopu s rozestupem 6 palců

Měli byste mít dvě rostliny okurky na čtvereční stopu s prostorem 6 palců od sebe směrem ke středu náměstí, abyste zajistili, že budou mít dostatek prostoru pro růst. Metodu zahrádkářství můžete použít na libovolné velikosti tunelu a měla by vám poskytnout mnoho výhod. Obecně vám zahradnictví na čtverečních stopách umožňuje pohodlnější péči o okurky.

Budou stejně produktivní, i když je prostor menší než tradiční zahradní metoda. Pamatujte, že jedna okurka může vyprodukovat až tři libry okurek. Pokud tedy uvažujete o produktivitě, mít dvě rostliny by mělo dobře živit jednu osobu.

Mnoho zahradníků také poznamenává, že okurky jsou vynikající plodinou pro zahradničení čtverečních stop, že jedna rostlina může přinést pět liber.

Trellis a kombinované zahradničení

Vinné okurky, které vyžadují podporu, jsou ideální pro zahradnictví, kde budete pěstovat na jižní straně. Díky designu můžete dokonce více maximalizovat prostor a využít plochu pod ním k pěstování dalších plodin, jako je salát. Když už mluvíme o kombinování rostlin, můžete také pěstovat rajčata vedle okurek, protože jsou navzájem vynikajícími společenskými rostlinami v zahradě o velikosti čtverečních stop.

Polytunnel umožňuje zabránit možným nevýhodám při provádění kombinovaného zahradnictví, jako jsou ty zmíněné. Nemusíte si dělat starosti s kolísáním teplot, nedostatečnou cirkulací vzduchu nebo slabinami údržby, které ovlivňují sklizeň. Je však třeba zdůraznit požadavky na rozestupy každé plodiny spolu s jejich preferovanými podmínkami prostředí.

Správné rozestupy pro okurky

Různé požadavky na rozestupy závisí na vaší odrůdě rostlin a na tom, kdy plánujete pěstovat okurky. Nejlepší by bylo pamatovat na to, že okurky snadno přežijí, pokud je zasejete jako semena přímo, aniž byste je přenesli. Koneckonců, mají citlivé kořeny ve srovnání s jinými plodinami.

Husté vs vinné okurky

Je také důležité se dozvědět o správném rozestupu okurek, abyste se mohli odpovídajícím způsobem upravit, pokud neplánujete zahrádkářství. Pro začátek musíte zvážit rozmanitost rostlin okurky, které pěstujete. Můžete se rozhodnout pro hustou odrůdu, pokud máte omezený prostor, zatímco vinné okurky budou vyžadovat dvojnásobek doporučené vzdálenosti od husté odrůdy.

Mezery pro kopce, řádky, treling a kontejnery

Pokud máte keřové okurky, přidělte 3 stopy prostoru, zatímco vinné okurky by měly mít 6 stop nebo více. Můžete je také pěstovat na hromadě půdy vysoké asi 3 palce, která obdrží čtyři semena, dokud je později nezředíte na dvě rostliny. Na druhou stranu přidělte mezi každé semeno 2 palce prostoru, pokud sadíte v řadě a máte každou řadu 5 stop od sebe pro pozdější treling.

Pamatujte, že okurky jsou typ plodiny s citlivými kořeny, což znamená, že jejich přímý výsev je bezpečnější než použití transplantátů nebo sazenic. Pokud však pěstujete okurky v nádobě, použijte 24palcový hrnec, který bude obsahovat jednu okurkovou rostlinu. Kdekoli pěstujete okurky, je třeba si zapamatovat, že husté rostliny budou vyžadovat menší prostor.

Další rozhodnutí bude spočívat na tom, kolik ovoce chcete a jak brzy je budete potřebovat. Odrůdy Bush budou nejprve produkovat okurky, ale mít výraznější prostor bude také znamenat více okurek ke sklizni v odrůdách vinic.

Proč je u okurek důležitá mezera?

U okurek je zásadní vzdálenost, aby se zabránilo problémům s růstem a nemocemi. Pokud se vám nepodaří naplánovat mezery jak v metrech čtverečních, tak v tradičním zahradnictví, přeplníte své rostliny. To povede k neúčinnému zavlažování, cirkulaci vzduchu a problémům při sklizni. Jednou z nejčastějších chorob, se kterými se můžete také setkat, je padlí.

Kvůli rozestupu může vlhkost mezi rostlinami podporovat růst této houby. Všimnete si bílého a práškového růstu na listech a stoncích vašich okurek, který způsobí zhnědnutí nebo smrt. Pokud nepoužíváte apolytunneland, vaše oblast prožívá teplé dny a chladné noci spolu s vysokou vlhkostí, vaše okurky jsou vystaveny zvýšenému riziku plísňové infekce.

Závěr

Okurky jsou snadno pěstovatelné, ale produktivní plodiny, zejména v optimálním prostředí, jako je skleník. Ale pokud máte omezený prostor, budete rádi, kolik rostlin okurky na čtvereční stopu se vejde. Můžete zasít dvě semena nebo mít dvě transplantace na čtvereční stopu a při správném plánování je také možné provádět doprovodné zahradnictví s hlávkovým salátem nebo rajčaty.

Dny, kdy jste omezeni plodinami, které můžete pěstovat, pokud máte omezený prostor, jsou pryč. V dnešní době zahradníci a univerzitní rozšíření objevili techniky, které umožňují každému těžit z domácích rostlin.