Kolik ovoce vyprodukuje rostlina melounu

Máte-li zájem o pěstování melounů, musíte být připraveni a vědět, kolik melounů na rostlinu získáte při každé sklizni. Jedna rostlina může vyprodukovat až 8 melounů, ale záleží to na odrůdě a podmínkách melounu ve vaší oblasti. Chcete-li získat pevné číslo, můžete předpokládat, že dostanete 5 000 melounů na akr, pokud zasadíte 2 200 až 5 500 rostlin na akr.

Kolik melounů produkuje rostlina?

Pokud na akr vysadíte 2 200 až 5 500 rostlin, můžete na akr vyprodukovat až 5 000 melounů. Můžete to udělat přesazením nebo přímým setím vašich melounů. Ať tak či onak, těchto čísel sklizně můžete dosáhnout, pokud použijete řádky 6 stop s mezerami 30 palců mezi nimi.

Pokud chcete, můžete také pěstovat malé odrůdy melounu, které vám poskytnou vyšší počet sklizní. Budete moci vyprodukovat 20 000 plodů na akr pomocí menších odrůd melounů. Mějte však na paměti, že tyto odrůdy měří pouze 3 libry.

V některých oblastech, jako je Oklahoma, mohou rostliny melounu vyprodukovat až 8 tun ovoce na akr. Může dokonce dosáhnout až 10 tun na akr, pokud splníte všechny ideální podmínky. Za zmínku stojí také to, že tato produkce pochází z pěstování melounů zavlažovaných.

Další číslo, které vám dá představu o tom, kolik melounů rostlina vyprodukuje, je to, že můžete vydělat 200 až 600 kusů kartonů o hmotnosti 45 liber na akr. Ale podobně jako u výše uvedených sklizní to záleží na tom, zda oblast dosahuje ideálních podmínek. Patří mezi ně požadavky na půdu, vodu, péči a prevenci chorob a škůdců.

Jak dlouho rostliny cantaloupe produkují?

Rostliny melounu mohou produkovat melouny za 6 měsíců. To platí v Kalifornii, kde pěstují cantaloupy v jižních pouštních údolích a v údolí San Joaquin. Doba výsadby v těchto oblastech se liší, ale rostliny melounu budou produkovat melouny od května do října.

Obvykle počkáte 70 až 100 dní, než rostlina melounu po výsadbě vyprodukuje ovoce. Přesně řečeno, rostlina melounu bude trvat 84 dní, než dospěje. To znamená, že bude trvat 84 dní, než po setí uvidíte první zralé ovoce.

Budete vědět, že je v pořádku sklízet meloun, když jsou révy suché, a ovoce je snadné vyjmout. Nemusíte se snažit to vytáhnout a v místě uchycení od dříku může být prasklina. Samotné plody zároveň zežloutnou a mají síťovaný povrch.

Pokud žijete v oblasti jako Tennessee, můžete mít čtyři sezóny výsadby. Setkání s ideální kondicí a ekonomikou vám umožní sklízet cantaloupy 4 až 5krát po dobu 3 až 4 týdnů. V některých případech můžete sklízet až 10 až 12krát, v závislosti na různých podmínkách.

Co je ananasový meloun?

Meloun je odrůda C.melo, známá také jako muškátový oříšek. Zejména máte na mysli severoamerickou odrůdu C. melo var. reticulatus a evropská odrůda C. melo var. cantalupensis, pokud používáte výraz „cantaloupe. Cantaloupe je tedy druh muškátového oříšku a tyto výrazy lze používat zaměnitelně.

Při pěstování melounů si můžete také vybrat z odrůd s různou dobou zralosti a charakteristikami. Tímto způsobem můžete najít ideální odrůdu pro zamýšlenou dobu produkce nebo druh ovoce, které chcete sklízet. Například cantaloupe Ambrosia je oblíbenou odrůdou kvůli své sladkosti a zrání trvá 85 dní.

Pokud žijete na severu, můžete uvažovat o Minnesotském trpaslíkovi, jehož zrání trvá 70 až 80 dní. Tato odrůda je také sladká, ale ovoce váží jen libru. Ale co když máte omezený prostor pro pěstování melounů?

Odrůda Bush Star by pro vás byla ideální, protože dobře rostou v malých prostorech. Zrání však trvá až 90 dní. A konečně, odrůda Hale’s Best Jumbo zraje stejně dlouho jako Bush Star, ale plody jsou aromatické a váží každý 3 libry.

Co chutná na melounu?

Meloun má výrazně sladkou chuť s aromatickou a šťavnatou pomerančovou dužinou. Pokud však není zralý, je nevýrazný a křupavý. Na druhou stranu to skončí kašovité, když je přezrálé.

Ve srovnání s jinými odrůdami melounu můžete také rozlišit meloun díky své husté a lepkavé dužině. Celkově jsou hlavní charakteristiky melounu výrazně sladké a aromatické.

Jak používáte melouny?

Ve srovnání s jiným ovocem je nejlepší konzumovat melouny čerstvé a syrové. Jejich chuť a struktura nejsou vhodné k vaření, proto je lepší je použít v receptech tak, jak jsou. Tyto nakrájené ovoce nebo klíny můžete použít jako snídani nebo občerstvení, ale chutnají také skvěle v salátech.

Kantalupy jsou díky své vůni a sladkosti vynikající také do dezertů, džemů a nápojů. Chuť bude dobře fungovat se slanými pokrmy, jako je šunka nebo prosciutto, stejně jako feta a kozí sýry. Můžete je použít jak při pokojové teplotě, tak i po ochlazení.

Jak ukládáte melouny?

Cantaloupes můžete uchovávat při pokojové teplotě až 3 dny nebo v ledničce až 5 dní. Pokud jste nakrájeli ovoce, vydrží v chladničce tři dny, pokud je skladujete ve vzduchotěsné nádobě. Pokud však máte přezrálé melouny, je nejlepší je jednoduše zmrazit nebo pyré.

Co když máte nezralé melouny? Můžete je nechat na desce a před přípravou počkat, až dozrají. Skladujte však své melouny samy, protože mohou urychlit dozrávání jiného ovoce kolem nich.

Přínosy melounu pro zdraví

Meloun je nejen lahodné ovoce, ale také nabízí různé zdravotní výhody pro tělo. Tato melounová odrůda je vhodná pro hydrataci, bohatá na antioxidanty, zlepšuje kardiovaskulární zdraví, podporuje zdraví trávicího traktu a chrání zdraví očí. Různé vitamíny a minerály v melounu z něj dělají jedno z nejzdravějších druhů ovoce, na kterém si také pochutnáte.

Dobré pro hydrataci

Cantaloupe je vynikající hydratační ovoce, protože má vysoký obsah elektrolytů. Je dokonce plný vody, takže vám může pomoci zvýšit hydrataci v horkém letním dni. A díky obsahu elektrolytu je skvělou volbou pro občerstvení nebo koktejly po tréninku.

Jaké jsou elektrolyty, které najdete v melounu? Meloun má sodík, draslík, hořčík a vápník. Tyto elektrolyty dělají meloun skvělý po cvičení, protože vás nejen udrží hydratovaný, ale také udrží energii.

Pokud jde o obsah vody v ovoci, 177 gramů melounu se rovná 160 gramům vody. Díky vysokému obsahu tekutin je tato látka hydratační a plní nízkou hladinu sacharidů s nízkou glykemickou zátěží. Hledáte-li zdravé občerstvení, jsou melouny melodratační možností s nízkým obsahem sacharidů a cukrů.

Bohatý na antioxidanty

Cantaloupe je bohatý na antioxidanty, jako je beta karoten, vitamin C, lutein, cholin, selen a zeaxanthin. Pomáhají předcházet poškození buněk, protože tyto antioxidanty neutralizují volné radikály produkované metabolismem. Současně tyto antioxidanty nabízejí tělu další zdravotní výhody.

Pro začátek může beta karoten, vitamin C a cholin pomoci ulevit a chránit tělo před onemocněními, jako je astma. Beta karoten nebo retinol ovlivňují zdraví našich očí, kognitivní funkce a dýchací systém. Obsah vitaminu C v melounu může také přispět ke zdraví pokožky a vlasů, protože pomáhá tělu produkovat kolagen.

Vitamin C je nezbytný pro růst a udržování různých tělesných procesů a všichni víme, že podporuje náš imunitní systém. Cholin, na druhé straně, hraje roli ve svalových pohybech, funkcích jater a metabolismu.

Zlepšuje kardiovaskulární zdraví

Draslík, vitamin C, vláknina a cholin v melounu jsou všechny užitečné pro kardiovaskulární systém. Například draslík podporuje zdraví srdce, protože pomáhá snižovat krevní tlak. Může dokonce regulovat srdeční rytmus pro zdravý rytmus.

Vitamin C hraje roli v kardiovaskulárním zdraví jako antioxidant a posiluje stěny cév. Rovněž zvyšuje přirozenou hladinu glutathionu v těle pro zdraví cév. Vitamin C zároveň zlepšuje vazodilataci, která je užitečná při prevenci srdečních onemocnění.

Špatný cholesterol můžete také kontrolovat, protože obsah vlákniny v melounu pomáhá snižovat hladinu LDL v těle. Sledování špatného cholesterolu na oplátku také pomůže snížit riziko vzniku vysokého krevního tlaku, mrtvice, srdečních onemocnění a cukrovky. A konečně, cholin je další živina v melounu, která může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění.

Podporuje zažívací zdraví

Stejně jako většina druhů ovoce má i meloun vlákninu, která je prospěšná pro trávení těla. To je důvod, proč, pokud máte pocit zácpy, je meloun meloun dobrým řešením k regulaci vašeho vyprazdňování. A protože ovoce má vysoký obsah vody, může také podporovat zdravý trávicí trakt.

Na melounu je skvělé, že obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. To pomáhá nejen se zdravím střev, ale meloun se pro vás stává také náplní. Na druhé straně můžete ovládat své chutě a udržet svou váhu na uzdě mnohem jednodušší.

Chrání zdraví očí

Lutein a zeaxanthin v melounu pomáhají chránit oči před poškozením dráždidly, jako jsou paprsky modrého světla. Stejně jako většina pomerančového ovoce a zeleniny podporuje meloun zdravý zrak. Vitamin A na melounu hraje také roli ve zdravém vidění, takže můžete zabránit rozvoji rozmazaného zraku.

Pěstování melounu ve skleníku

Pokud máte skleník, můžete také pěstovat melouny stejně efektivně jako v poli. Ve skutečnosti může růst cantaloupů ve skleníku zvýšit výnos, který může dosáhnout až 110 tun na hektar. Melouny, které budete sklízet ve skleníku, mají dokonce vyšší kvalitu díky metodám pěstování ve skleníku.

Pěstovací metody, jako je prořezávání a doučování, zvyšují výnos melounů a studie tuto skutečnost dokazují. Protože tyto metody vytvářejí vyšší kvalitu melounů, můžete očekávat, že pěstování melounů ve skleníku znamená zvýšení nejen množství, ale také kvality.

Výhody pěstování melounů ve skleníku

Lepší podpora

Pěstování melounů ve skleníku vám umožní lepší podporu při pěstování. Pokud chcete trénovat své melouny, aby rostly svisle, můžete to udělat ve skleníku mnohem efektivněji. Cantaloupes milují lezení a nechat je toulat se pomůže při pěstování kvalitních a zdravých melounů.

Ve skleníku můžete pěstovat cantaloupes ve svislém směru pomocí síťové mřížky. Díky této další podpoře je méně pravděpodobné, že ovoce bude čelit výzvám než obvyklé doučování rafie. Pokud pěstujete cantaloupes tradičně na otevřeném poli, je typické, že se rostliny obtížně přizpůsobují okolnímu prostředí.

Konzistentní hnojení

Další výhodou pěstování melounů ve skleníku je konzistence, kterou získáte s růstem rostlin. Je to proto, že je běžné čelit nevypočitatelným problémům s oplodněním, když je pěstujete na poli. Některé melouny zase nevyhnutelně zastaví růst.

Řízené ideální podmínky

Pěstování melounů ve skleníku vám usnadní kontrolu podmínek pro podporu a výživu vašich rostlin. Nesrovnalosti venku, jako je počasí a problémy s plevelem a rostlinnými patogeny, budou pro melouny melounové náročné. Pokud dokážete minimalizovat tvrdost slunečního záření, kontakt s vlhkou půdou a škůdci rostlin, bude vám snazší dosáhnout vysokého výnosu kvalitních plodů.

Jak pěstovat meloun ve skleníku

Pěstování melounů ve skleníku je podobné tomu, jak budete pěstovat jiné odrůdy melounů v interiéru. Začnete setím a aklimatizací, udržováním ideálních podmínek a pomáháním s opylováním. Po zasetí je musíte nechat zvyknout si na počasí.

A poté se ujistěte, že podmínky ve skleníku jsou ideální pro jejich růst, než pomůžete rostlinám opylovat před sklizní. Pro komerční zemědělce je však také typické používat skleník před přesazením melounů na pole. Jak tento přístup funguje?

Cantaloupes můžete pěstovat jako transplantace ve skleníku po dobu 18 až 24 dnů. Poté je můžete zasadit na pole. Komerční zemědělci obvykle používají tuto metodu, aby mohli zajistit, že melouny získají ideální podmínky, než je vysadí na pole.

Výsev a aklimatizace

Na slunečný parapet nebo propagátor můžete zasít nejméně dvě semena melounu. Sezóna závisí na vašem regionu, takže například v Itálii je to od poloviny do konce dubna. Ujistěte se, že semena jsou hluboká půl palce a teplota v propagátoru je mezi 64 až 70 ° F.

Jakmile vaše semena vyklíčí, vyberte nejsilnější sazenici a nechte ji aklimatizovat na venkovní podmínky. Pokud se nacházíte v oblasti jako Itally, je nejlepší to udělat od konce května do začátku června. Pamatujte, že melounům se v mrazu nedaří, takže je důležité zkontrolovat si roční období.

Zachování ideálních podmínek

Cantaloupes rostou dobře ve skleníku, protože můžete kontrolovat podmínky uvnitř. V ideálním případě je chcete pěstovat na teplém místě (59 ° F) s vysokou vlhkostí v dobře odvodněné a bohaté půdě. Půdu můžete zahřát a připravit tak, že ji týden pokryjete čirým polyethylenem a přidáte organickou hmotu a hnojivo.

Následně povzbuzujte postranní výhonky a udržujte nejsilnější pro trénink. Pokud ve skleníku používáte cloches, trénujte pár pro každý způsob. A pokud je počasí příliš horké (77 ° F), můžete do skleníku přidat stín.

Pokud jde o krmení, chcete dát tekuté hnojivo s vysokým obsahem draslíku, když začnete vidět ovoce. Udělejte to až 10 dní a zastavte se, když listy zemřou a plody dozrávají. Nezapomeňte udržovat rostliny hydratované, ale snižte zálivku, když melouny zrají, protože přebytečná voda ovlivňuje kvalitu a výnos plodů.

Pomáháme opylovat

Je ideální pro opylování rostlin, když jsou v květu. Můžete toho dosáhnout větráním a odstraněním krytů řádků, aby byly přístupné pro včely. Ve vinici najdete samčí i samičí květiny, přičemž samice mají na květinové základně malý otok.

Sklizeň

Poté, co sklidíte ovoce, odstraňte všechny ostatní květiny a listy. Zastavte postranní výhonky a odstraňte nové výrůstky. Cantaloupes jsou připraveny ke sklizni, pokud se nesnažíte odstranit plody ze stonku.

Přesazování melounů ze skleníku na pole

Bez ohledu na to, zda pěstujete meloun ve skleníku nebo na poli, existují zásadní faktory, které mohou ovlivnit podmínky růstu rostlin. Před přesazením melounů zvažte kvalitu a teplotu půdy.

Ideální kvalita půdy

Pokud chcete skleník používat pouze k transplantacím, musíte se ujistit, že pole je připraveno na melouny melounu. Pamatujte, že melouny rostou nejlépe v teplé sezóně, proto si předem zkontrolujte data ve vašem regionu. Tímto způsobem můžete zajistit, aby byla půda dostatečně teplá pro přesazení.

Přesadíte své melouny 3 palce pod půdu. Proto by teplota půdy v této hloubce měla dosáhnout 60 ° F. Pokud tomu tak není, počkejte, až bude půda dostatečně teplá, až poté přesaďte plodiny.

Kromě kontroly tepla v půdě byste měli také zkontrolovat, jak dobře může půda zadržovat vodu. Je ideální pro to, aby melouny získávaly stálý přísun vlhkosti, takže je zásadní mít dobrou míru infiltrace vzduchu a vody. Nakonec získáte pH půdy testováním, protože melouny melounu budou dobře růst v půdě s pH mezi 5,8 až 6,6.

Ideální teplota

Ideální teplota pro kantalupy je v rozmezí 65 až 75 ° F. Tato řada je nejlepší pro vegetační období, aby byla zajištěna dobrá úroda kvalitních plodů. Jaká teplota je však pro kantalupy škodlivá?

Pěstování melounů ve skleníku usnadňuje udržování teplé teploty, kterou mají rádi. Pokud je však přesazujete na pole, ujistěte se, že nepůjdete nad 95 ° F nebo pod 50 ° F. Je to proto, že tyto teploty budou pro růst vašich melounů problematické.

Kolik pokoje potřebuje rostlina melounu?

Cantaloupes potřebují 1 až 10 akrů místnosti. Když je pěstujete, přidělte 2 až 3 stopy prostoru mezi rostlinám a 6 stop prostoru mezi řádky. Můžete dokonce vysadit tři semena melounu na kopec o ploše 3 stopy mezi každým kopcem.

Ale co když pěstujete melouny na mříži ve skleníku? Pěstování melounů na mříži ve skleníku nabízí mnoho výhod. Mezi ně patří lepší cirkulace vzduchu, kvalita světla a ochrana před mšicemi.

Pokud se rozhodnete pěstovat ve skleníku melouny, každá rostlina by měla být na mříži 3 metry od sebe. Můžete je také zasadit 12 palců od sebe, pokud umisťujete melouny na základnu mřížoví. Pokud jde o samotnou velikost mřížoví, měla by být 20 stop široká a 8 stop vysoká.

Pěstování melounů na mříži však znamená, že musíte zajistit další úkoly, abyste zajistili výnos zdravých rostlin. Například kultivary podepřete pomocí šátku vyrobeného z tenkého plátna, aby se zabránilo hnilobě. Měli byste také svázat vinice na něm pomocí rostlinných vazeb a zajistit bezpečné ukotvení pro větrné podmínky.

Kdy sklízet cantaloupes?

Chcete-li sklízet své melouny, můžete snadno odstranit ovoce ze stonku. To znamená, že ovoce je zralé a kůže se změnila ze zelené na žlutou. Další známkou, která naznačuje, že ovoce je zralé a připravené ke sklizni, je prasklina v připevnění ovoce ke stonku.

Pokud ovoce samy odpadne, může to znamenat, že je meloun přezrálý. Také byste měli sklízet své plody, když jsou révy suché. Nakonec očekávejte, že u melounů je častá sklizeň, protože plody jsou opylovány v různých dobách.

Za zmínku stojí také to, že přesazené melouny a nasazené melouny se v době sklizně liší. Plody z rostlin můžete sklízet již za měsíc ve srovnání s plody rostlin pěstovaných přímo ze semen. Stále je však důležité zkontrolovat, zda jsou plody zralé a připravené.

Tipy po sklizni melounů

Abyste zajistili vysoký výnos kvalitních melounů, musíte dozrát po jednom melounu a plody uchovat ihned po sklizni. Čím déle se setkáte s pěstováním melounů, tím snáze budete objevovat hacky a techniky.

Zralý jeden meloun najednou

Zrání jednoho melounu najednou je technika, která zajistí, že budete sklízet sladké melouny. Je to proto, že toto ovoce nebude muset soutěžit o produkci cukru v rostlině. Je to také stejný důvod, proč lze předpokládat, že 5500 akrů přinese pouze 5000 kvalitních melounů.

V závislosti na klimatu ve vaší oblasti musíte znát správné načasování sklizně. To zahrnuje vědět, kdy odříznout ovoce a udržet na vinici jediný nově se tvořící meloun. Je důležité naplánovat tyto kroky ve vašem kalendáři, abyste zajistili kvalitní výnos.

V oblastech s dlouhým vegetačním obdobím můžete ostatní melouny odstraňovat každé dva týdny. Pokud žijete v oblasti s chladnějším podnebím, můžete všechny rozvíjející se květy odstranit 50 dní před datem mrazu. Tímto způsobem dozrávají zralejší a větší plody, než začne mráz.

Další technikou, jak zajistit sladké ovoce, je zajistit, abyste omezili vodu, kterou dáváte svým rostlinám. Udělejte to týden před sklizní nebo když si všimnete, že stonky zhnědnou. Pamatujte však, že pokud nebudete sklízet časně před mrazem, neměli byste muset plody řezat ze stonku.

Plody okamžitě konzervujte

Kantalupy musíte ihned po sklizni uchovat, abyste prodloužili jejich trvanlivost. Nejlepší teplota pro uchování melounů je mezi 36 až 41 ° F. Kantalupy můžete také ochladit, abyste jim pomohli zotavit se z polního tepla a zabránit vysychání.

Pokud jste melouny skladovali v ideálních podmínkách, včetně optimální relativní vlhkosti 95 až 100%, může čerstvě sklizené ovoce vydržet dlouho. V závislosti na odrůdě může doba použitelnosti plodů dosáhnout až 15 dní. Jen si pamatujte, čím jsou plody zralější, tím kratší bude jejich trvanlivost.

Dělají melouny po sklizni i nadále? Odpověď zní ne, ale koncept této víry spočívá v tom, že maso se stává šťavnatější a měkčí. Poté, co ho sklidíte z vinné révy, meloun nezraje.

Cantaloupe Rostoucí problémy a řešení

Dva běžné problémy při pěstování melounů jsou neuspořádané zahrady a plevel a škůdci. Jako každé ovoce, i melouny vyžadují, abyste je zkontrolovali a pravidelně řešili případné problémy. Tímto způsobem můžete vyřešit problémy dříve, než bude obtížné je zvládnout.

Neuspořádané zahrady

Běžným problémem při pěstování melounů je neuspořádaná zahrada. Bez ohledu na to, zda pěstujete rostliny na poli nebo ve skleníku, musíte zajistit, aby každá rostlina měla dostatečný prostor pro toulání. Neplánování rozestupu však vede k tomu, že réva běží náhodně.

Výsledkem může být, že se v bylině skrývá shnilé ovoce a zvířátka. Chaotické zahradě můžete zabránit tím, že mezi rostlinami zajistíte prostor až 3 stopy. Současně můžete přemístit révu v jednom nebo dvou směrech, jak rostou melouny.

Plevel a škůdci

Brzy byste také měli řešit plevel a škůdce ve vaší zahradě. U plevelů je musíte začít odstraňovat, než začnou běžet vinné révy melounu. Jinak je bude těžké odlišit od vinné révy a pohyb po zahradě bude obtížný.

Růstu plevelů můžete zabránit také mulčováním půdy pod vinicemi. Ale co škůdci? Existují dva běžní škůdci, které chovatelé cantaloupe obvykle vidí.

První je roztoč se dvěma skvrnami. Tento škůdce dělá to, že poškozuje listy rostlin, dokud nezblednou a nejsou skvrnité. Tento problém můžete vyřešit pravidelným mlžením melounů, protože roztočům se daří na suchých a horkých místech.

Druhým běžným škůdcem je stav způsobený houbami a říká se mu padlí. Rovněž poškozuje listy, dokud se nezkroutí. Léčba bílého práškového nánosu na povrchu listů zajišťuje, že budete udržovat vlhkou půdu a zajistíte odpovídající cirkulaci vzduchu mezi rostlinami.

Sečteno a podtrženo

Rostlina melounu může vyprodukovat až 8 plodů. Můžete však předpokládat, že získáte 5 000 melounů na akr, pokud vysadíte 2 200 až 5 500 rostlin na akr. V oblastech, jako je Kalifornie, můžete pěstovat melouny za 6 měsíců.

Díky stálým podmínkám uvnitř skleníku je vynikajícím místem pro pěstování melounů. Studie ve skutečnosti ukázaly, jak pěstování melounů ve skleníku vede ke zvýšení výnosu. A nejlepší na tom je, že tyto velké množství melounů jsou dokonce vysoce kvalitní.

Jako každá plodina je však důležité pečovat a sledovat své melouny. Zajistěte dostatečný prostor mezi každou rostlinou bez ohledu na to, zda ji pěstujete ve skleníku nebo na poli. Je také lepší včas řešit případné problémy a nevyzpytatelné podmínky, aby se zabránilo jejich zhoršení.

Celkově jsou melouny vynikajícím a zdravým zdrojem potravy, který stojí za to pěstovat. Jejich sladká a aromatická dužina jistě každého naláká na kousek. Cantaloupes jsou také plné zdravotních výhod, které podporují různé tělesné procesy bez přebytečného cukru a sacharidů.