Kolik mycorrhizae použít

Houby vám mohou způsobit nebo rozbít výsadbu polytunnelů a to, kolik mykorhiz, které chcete použít, je jednou z největších otázek, které můžete při svých zahradnických činnostech mít. Jaké jsou příslušné podrobnosti, které byste měli vědět? Čtěte dále a dozvíte se to.

Zkontrolovat informace pro začátečníky: Co jsou Mycorrhizae?

Mycorrhiza odkazuje na vzájemný význam v symbióze mezi vaší rostlinou a houbou. Tento termín se týká role této houby v rhizosféře rostliny nebo plodiny nebo v jejím systému zakořenění.

Mykorhizy hrají důležitou roli ve výživě plantáže, chemii půdy a biologii půdy. Jedním z důležitých ukazatelů, které je třeba vzít na vědomí, je kolik mykorhiz.

Mohu použít příliš mnoho Mycorrhizae?

Případy jsou vzácné, když předávkování na začátku vývoje rostliny může bránit růstu, protože houby mohou přitahovat příliš mnoho sacharidů z půdy a odebírat ji z rostlinného systému. Přesto to můžete vyřešit v průběhu celého procesu kultivace. Zde je odpověď na otázku, kterou zde máme.

Vaše granulární mykorhizy mohou být umístěny vedle každého z transplantačních otvorů vašeho keře, stromu nebo rostliny, zvláště když máte čtvrtinovou sazbu za galon plodin. Mohou být také umístěny vedle podestýlky semen jako obecný směr pro každý z vašich výkopů.

Jak si mohu doma vyrobit mykorhizní houby?

Požadavek na rozsah vašich mycorrhizae může mít, že potřebujete hodně hub. Jsou chvíle, kdy můžete ušetřit více peněz, když si doma uděláte mykorhizní.

Sbírka očkovací látky Starter

DIY tvorba vašich mykorhizí zahrnuje sbírání inokula startéru. Chcete-li to provést, musíte být schopni vyhledat hostitele, vykopat vzorky, rozbít je a rozříznout kořenový systém pomocí nůžek, než jej smícháte s inokulem.

Vytváření vaší trapové kultury

Chcete-li, aby se pastová kultura stala součástí domácího kutilství doma, budete potřebovat následující. Nejprve musíte připravit inokulum startéru, semena z trávy Bahia z obchodů, jako je Amazon, a musíte také hledat hrnce a pískové filtry pro bazén.

Smíchejte inokulum s pískem v objemu 1: 1. Poté vložte svůj mix do 15centimetrového hrnce. Postupujte tak, že do hrnce zasypete semena. Poté umístěte hrnce do svého polytunnelor venku. Nezapomeňte zalévat. Nakonec udržujte hnojení na minimu.

Můžete využít mykorhizní houby po výsadbě?

Je velmi zajímavé hovořit o používání mycorrhizae po výsadbě. V zahradnictví existují myšlenkové školy, které tvrdí, že houby mohou být přidány, jakmile je rostlina nainstalována do země, což umožňuje zdravější růst.

Rostliny a tyto konkrétní houby žijí ve vzájemném vztahu a mohou být velmi prospěšné. Odpověď je tedy ano a houby můžete po výsadbě použít.

Všimněte si také, že existují různé studie o jejich dopadech na vaše rostliny, které představují výhody, ale není jasné, jak je jejich přidání do krajiny užitečné. Existuje několik druhů mycorrhizae, které si musíte pamatovat, a pamatujte na to, že se musí přizpůsobit rostlině a prostředí. Ujistěte se, že používáte důvěryhodný zdroj.

Jak dlouho trvá Mycorrhizae do práce?

Maximálně 12 týdnů, od osmi týdnů. Po aplikaci mycorrhizae, tato práce, jakmile jsou implementovány do rostoucí plantáže, ale trvá maximálně 12 týdnů, než zahradník uvidí výhody. Můžete se podívat na výhody, které jsou jasnější ve sklenících se stresujícími podmínkami při pěstování.

Tato houba se bude udržovat ve vzájemném vztahu s vaší rostlinou po celou dobu její životnosti. Pokud se váš keř například ošetřuje ve školce nebo ve skleníku, pak jeho transplantace do terénní úpravy způsobí, že vám bude vaše rostlina transplantována houby mycorrhizae a bude se vám dařit po celý zbytek života.

Důležité ukazatele

Abychom to všechno shrnuli, podíváme se na důležitější informace, které je třeba znát. Při využití a vytváření kompostu jej můžete přidat na konci procesu před promočením půdy. V procesu vaření nemusí přežít.

Zahradníci se musí vyvarovat používání umělých hnojiv, která mohou poškodit činnost mikrobů v půdě a vytvářet tak rostliny, které mohou být na hnojivech příliš závislé. Močorhizy rozpustného typu mohou být použity jako máčení semen a doporučené množství je jedna čtvrtina čajové lžičky na každý galon, což je namáčí asi 24 hodin. Tímto můžete urychleně podpořit klíčení semen.

Když přemýšlíte o tom, kolik mykorhiz, které chcete použít, můžete si také povšimnout, že necháváte stříkat odkapávací linky, aby se zlepšilo zdraví vašich rostlin a skleníků. Lepší výstup bude s vašimi mycorrhizae na vašich květinách, zelenině a rostlinách.

Jsou také velmi odolné vůči chorobám a mezi jejich přínosy, pokud stimulují a dodávají energii vaší půdě. Můžete použít houby se znalostí toho, kolik mykorhiz je třeba použít s vašimi zavedenými plodinami, podestýlkou ​​pro semena a dalšími.