Kolik místa mezi rostlinami konopí potřebujete

Nejste si jisti, kolik prostoru mezi rostlinami konopí potřebujete? Požadovaný rozestup pro průmyslové konopí je čtyři až šest palců, zatímco čtyři až šest stop je vyžadováno pro kanabinoidní konopí (CBD).

Při plánování úspěšné plodiny konopí byste měli pochopit důležitost rozestupu semen, určit vhodný rozestup semen a znát správné prostředí pro pěstování rostlin konopí.

Další informace a pokud chcete mít jeden ve skleníku, probereme níže, kolik prostoru mezi rostlinami konopí potřebujete.

Kroky v porozumění rozteči konopných rostlin

Sazenice konopí v malém měřítku mohou klamat, pokud jde o to, zda by byly někdy vysazeny na obrovské ploše pole. Zdá se, že je to neproduktivní, ale ve skutečnosti z nich mohou vyrůst hojné rostliny konopí. Tady jsou základní kroky, které je třeba zvážit, abyste lépe porozuměli rozteči rostlin konopí.

# 1 Znát význam rozmístění rostlin

Kolik místa potřebujete mezi rostlinami konopí? Rostliny konopí potřebují přiměřený odstup pro zdravější růst a úspěšnou produkci plodin. Pojďme se dále zabývat některými důvody, proč byste měli zvážit správné rozestupy rostlin:

1. Vstřebávání živin

Výsadba konopných semen nebo rostlin s jejich dostatečným rozestupem jim umožňuje efektivní čas vstřebávání a trávení jejich živin. Pokud nebude problém s jejich růstem, bude se jim dařit a dá zemědělcům odměnu za bohatou rostlinnou produkci za sklizeň.

2. Monitorování rostlin

Prostory nám umožňují rychlejší hledání nebo hledání něčeho, protože na cestě není žádná bariéra. Stejně jako u rostlin, také pomáhá farmářům sledovat jejich konopné rostliny. Nepotřebné plevele lze snadno detekovat a odstranit.

Díky rozteči rostlin můžete dobře spravovat svou zahradu nebo konopné rostliny.

3. Prevence nemocí

Dalším významem rozmístění rostlin konopí ve vaší polytunnelorové zahradě je prevence šíření nemocí. Řídí zamoření a napadení škůdci.

Rychle se šířící houby jako plíseň mohou kontaminovat rostliny cestováním z jiných listů, pokud jsou příliš blízko. Pokud však rostliny budou mít prostory, nerozšíří se rychle a vzduch může dobře cirkulovat.

# 2 Určení konopných prostorů

Rostlina konopí se také liší v typech. Dva typy rostlin konopí jsou průmyslové konopí a kanabinoidní konopí (CBD). Zde jsou vhodné konopné prostory požadované podle typu rostliny:

1. Průmyslové konopí

Průmyslové konopí není příliš vzdálené, pokud jde o rozestupy. Ve vaší zahradě nebo ve skleníku musí mít čtyři až šest palců. Vláknité stonky konopí jsou důvodem, proč má průmyslová pomoc minimální rozestupy.

Pro kvetení květin se průmyslové konopí ve sklenících nevyžaduje. Jsou určeny pouze k obsazení velkých prostor, které jim byly poskytnuty v průmyslové zemi. Je však stále nutné dodržovat požadované mezery mezi nimi.

2. Kanabinoidní konopí

U kanabinoidního konopí se obvyklý požadavek na jejich rozestup pohybuje od čtyř do šesti stop podle vzdálenosti vedle sebe. Rostliny konopí CBD jsou kvetoucí konopí a ke svému růstu potřebují větší prostor.

Prostor jim umožňuje získat dostatečné množství světla přeměněného na energii potřebnou k produkci bujných květů bohatých na kanabinoidy.

# 3 S ohledem na typy prostředí

Rostliny konopí mají primárně tři rostoucí prostředí: skleníkové, vnitřní a polní.

Různá prostředí rostlin konopí však mají také své klady a zápory. Zemědělci pěstující konopí zvažují typ prostředí, které si přejí, aby jejich konopí rostlo.

1. Skleník

Výsadba konopí ve sklenících je mnohem lépe ovladatelná a zvládnutelná ve srovnání s polem. Apolytunnelis je zabezpečen a je chráněn před ničivými škůdci. Je to také myšlenka na úsporu peněz a může mít menší ekologickou stopu.

V souvislosti s konopím pěstovaným ve skleníku musíte získat licenci k pěstování vaší polytunnelhemp. Můžete je získat prostřednictvím místních úřadů pro regulaci konopí.

2. Vnitřní

Někteří zemědělci přeměňují své sklady na pěstování konopí pěstovaných uvnitř. Výhodou vnitřní výsadby konopí je lepší kontrola jeho stavu prostředí. Je velmi zabezpečen před útoky škůdců.

Zemědělci navíc mohou spravovat správné ovládání osvětlení. Umožnění růstu konopí v hustší atmosféře umožní produkci silné produkce květin.

Zpočátku by to však mohlo být výzvou pro počáteční náklady z důvodu velkého nastavení. Alokace zahrnuje rekonstrukci areálu a ubytování sadbových materiálů. Celkově to vyžaduje úsilí a dlouhou dobu.

3. Pole

Pěstované konopí je tradiční způsob pěstování mezi farmáři po tisíce let. Je to přirozená volba mezi zemědělci s prostornou zemědělskou půdou a do koncepce zemědělské výroby.

Příznivé dopady pěstování konopí na polích jsou velmi evidentní. Mohli získat přiměřené světlo a dostatek prostoru. Celé spektrum barev světla obsažené v přítomnosti UV světla je charakteristické v období kvetení konopí.

Ačkoli jsou venkovní rostliny náchylné ke kontaminaci půdy, konopí je všestranný druh rostlin. Mají fytoremediační vlastnosti jako obranu proti výskytu kontaminantů a stabilizují jejich růst.

Pokud existují klady, očekávejte také nevýhody. Pokud je konopí již vysazeno venku, zůstane tam za rozmarného počasí. Zemědělci musí nejprve sledovat stav počasí. Polní konopí se může setkat s nepraktickými bezpečnostními problémy a omezeními danými jeho velkým umístěním.

Závěrečné myšlenky

Při plánování pěstování konopí ve skleníku, uvnitř nebo na polích je třeba vzít v úvahu různé oblasti a aspekty. Doufejme, že jsme se setkali s vašimi obavami ohledně vaší otázky, kolik místa potřebujete v rostlinách konopí. Je důležité znát typ rostlin konopí, aby bylo možné určit požadovaný prostor.