Kdy začít pěstovat velikonoční lilie v polytunnel

Pokud si nejste jisti, kdy začít pěstovat velikonoční lilie ve skleníku, můžete to udělat velmi brzy na jaře nebo na podzim. Velikonoční lilie nebo trumpeta jsou jednou z nejvyhledávanějších vytrvalých rostlin kvůli jejich nádherným květům. Ze samotného názvu kvete na Velikonoce a dokonce od června do července.

Dobře se mu daří v zónách 4 až 8 a použití apolytunnel zajistí, že udržíte optimální prostředí pro vaše lilie. Stejně jako ostatní trvalky je můžete spustit i v tunelech, takže vaše rostliny budou dostatečně silné, než je přenesete do zahrady.

Kdy začít pěstovat velikonoční lilie Inpolytunnel a jak na to správně

Můžete začít pěstovat velikonoční lilie v tunelů velmi brzy na jaře nebo na podzim. Podle toho, co si myslíte, že je pro vás vhodné, můžete pěstovat z cibulovin nebo ze stávajících rostlin v květináčích. Začněme s cibulkami, protože většina skleníků je používá k zahájení velikonočních lilií.

Počínaje žárovkami

Chcete-li použít stejnou hloubku, v jaké byla cibule dříve v květináči, když ji zasadíte do skleníku. Mulčujte kolem kořenů a odřízněte listy a stonek, které nakonec zhnědnou. Poté si všimnete nového růstu na základně, ale nechte rostlinu růst během prvního roku.

Můžete očekávat, že vaše velikonoční lilie na podzim zožltne, když ji budete muset stříhat na úrovni půdy. Top-šaty s hnojivem a mulčování na zimu před odstraněním na jaře. Poté oplodněte své velikonoční lilie, abyste podpořili růst.

Nenechte se odradit, pokud vaše rostliny nějakou dobu kvetou. Jak již bylo zmíněno dříve, velikonoční lilie bude kvést od června do července. Můžete očekávat, že uvidíte květiny do Velikonoc, ale buďte trpěliví se svými rostlinami a nechte je, aby se usadily a zakládaly zdravé poupata.

Počínaje rostlinami v květináčích

Je také běžnou praxí, že zahradníci využívají rostliny v květináčích, když používají rostliny v květináčích, aby je udrželi v rozkvětu. Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, nejběžnějším kultivarem je Nellie White. Jak tedy můžete použít tunel pro hrnkové lilie v květináčích?

Prodloužte životnost květů odstraněním žlutých prašníků květů. Udržujte polytunnelat kolem 65 ° F ve dne a chladnější v noci a vyberte místo, které není vystaveno přímému slunečnímu záření, ale je stále dostatečně jasné. Odstraňte odumřelé květiny a dejte pozor, abyste je nepotopili.

Tuto praxi můžete také provést, pokud chcete své rostliny později přemístit ven. Pokud je stále mráz, nepřenášejte rostliny, aby nedošlo k poškození. Poté vyberte oblast s plným sluncem a dobře odvodňující chladnou půdou.

Přesazování velikonočních lilií

Typickým důvodem, proč zahradníci pěstují velikonoční lilie v polytunnelis pro přesazení venku později. Pokud začnete rostliny pěstovat v interiéru, získáte silnější velikonoční lilie, které vydrží i nepředvídatelné venkovní podmínky. Jak tedy člověk úspěšně transplantuje velikonoční lilie?

Postupem času musíte zastřihnout stonek květin poblíž základny, když si všimnete, že všechny květy vybledly. To je dobré znamení, že je čas na transplantaci lilií venku. Vyberte si oblast, kde je plné slunce, a ujistěte se, že rostliny mají dostatek na to, aby rostly, jak velikonoční lilie roste.

Můžete si vybrat jakoukoli půdu, pokud to není těžká hlína pro přesazení, ale nezapomeňte před vysazením zlepšit její odvodnění a kvalitu živin. Více než výška musí mít rostliny velikonočních lilií také dostatek prostoru pro své kořeny, takže vykopejte široký a hluboký výsadbový otvor. Adekvátní vzdálenost mezi transplantáty je mezi sebou nejméně 12 palců.

Další běžnou praxí u velikonočních lilií je používání cibule po dokončení kvetení rostlin. Cibule jsou užitečné pro venkovní výsadbu, jakmile je půda zpracovatelná. Odstraňte staré květiny a počkejte až do pádu, abyste stonek odřízli.

Kvetou velikonoční lilie každý rok?

Můžete očekávat, že rostliny, které jste byli nuceni kvést na polytunách během března, budou také znovu kvést v letní sezóně. Poté se velikonoční lilie vrátí v červnu až červenci. Skutečnost, že velikonoční lilie bude i po Velikonocích stále užitečná, je pro ně oblíbená mezi zahradníky.

Velikonoční lilie má kvést jen jednou za rok, ale je možné je znovu rozkvétat, aby se udržely ideální podmínky. Použití apolytunnel to zajistí a s přiměřenou péčí si můžete vychutnat reblooming velikonočních lilií. Pamatujte, že v květinové cibuli budou muset uložit dostatek energie, aby mohli znovu vykvést.

Očekávejte proto, že rostliny, které jste přenesli venku, se rozmnoží až příští rok.

Závěr

Velikonoční lilie jsou nejen krásné o Velikonocích, tak proč nezaskočit v trendu a nepěstovat tyto nádherné květiny sami. S pomocí vnitřního zahradnictví musíte vědět, kdy začít pěstovat velikonoční lilie v apolytunnelto k vytvoření energických rostlin. Nejlepší čas na to je velmi brzy na jaře nebo na podzim.

Další skvělá věc s velikonočními liliemi v thelytunnelis, že i když jsou určeny pouze k rozkvětu, je možné nechat je znovu rozkvétat. Při správných podmínkách a plánování budou vaše květiny lákavé nejen na Velikonoce.