Kdy začít Mini Outdoor Greenhouse ve Skotské vysočině

Zajímá vás, kdy zahájit provoz mini venkovního skleníku ve Skotské vysočině? Pokud žijete někde v Ullapool, Invergordon, Dingwall, Beauly, Ledgowan nebo Strathcarron, žijete v oblastech, kde jsou strmé kopce i údolí častější než v jiných částech Skotska.

Více často než ne, letní sezóna ve Skotské vysočině je také nejdeštivějším obdobím roku. To však nic nemění na skutečnosti, že letní dny v těchto oblastech jsou vlhké a vlhké. Obvyklé denní teploty se mohou v červenci pohybovat od 32,2 ° C do 37,8 ° C.

Pokud plánujete založit mini venkovní skleník, musíte zvážit několik věcí. Dobrá zpráva je, že nejste sami. Abychom vám pomohli začít, podívejte se na nejčastější otázky, které se lidé ptají na mini skleník, běžně nazývaný „polytunnel“ zahradnictví ve Skotské vysočině.

Kdy je nejlepší zahájit mini venkovní skleník ve Skotské vysočině?

Pokud plánujete zřídit mini polytunnel venku, je nejlepší to udělat v dubnu. Vzhledem k tomu, že mini-skleníky vám umožňují nonstop zahradnické práce, můžete si také vybrat, že si svůj dům zařídíte i uprostřed zimy.

Chrání mini skleníky vaše rostliny před mrazem?

Ano, mini polytunnel může vašim rostlinám nabídnout dostatečnou ochranu před mrazem. Pomohlo by vám však, kdybyste se ujistili, že je váš mini polytunnel bezpečně ukotven k zemi, aby ho nezachytil silný vítr.

Jakou zeleninu můžete pěstovat uvnitř mini skleníku?

V mini skleníku můžete pěstovat různé druhy zeleniny, včetně lilku, papriky, salátu, chřestu, rajčat, salátů, okurek, cukety, tykve, kukuřice, chilli, jarního zelí a francouzských fazolí.

Jaké ovoce můžete pěstovat v mini skleníku pro začátečníky?

Mezi nejjednodušší pěstování ovoce v mini polytunnel patří jahody, maliny, papriky, okurky, třešně, meloun, hrozny, chilli a citrony.

Jaké květiny můžete pěstovat uvnitř mini skleníku?

Nejlepší druhy květin, které se nejsnadněji pěstují na mini polytunnel, jsou mírové lilie, africké fialky, kalanchoe, begónie, měsíčky, slunečnice, nigella, sedmikrásky a ranní sláva.

Co jsou to bylinky a koření, které se nejlépe pěstují v mini skleníku?

Mezi nejlepší druhy bylin a koření, které lze snadno pěstovat ve skleníku, patří lékořice, levandule, kmín, anýz, rozmarýn, catnip, vavřín, tymián, estragon, šalvěj, koriandr a máta.

Co můžete pěstovat v mini skleníku na jaře, v létě, na podzim a v zimě?

Nejlepší čas na to, aby vaše mladé a něžné rostliny rostly v jarních mini tunelech. Na začátku sezóny pokračujte v pěstování rostlin, které zahrnují begónie, rušné Lizzies a petunias.

Během letní sezóny můžete svou mini polytunnel použít k nastartování a klonování rostlin, které již rostou ve vaší venkovní zahradě. Na druhou stranu můžete také začít s pěstováním jarního zelí, sbírat řízky z muškátů a fuchsií a na podzim pěstovat salátové plodiny uvnitř vaší mini polytunnel. Můžete se také rozhodnout pěstovat v něm kaktusy, orchideje a různé masožravé rostliny, jakmile se vám podaří naučit se ovládat klima uvnitř výběhu.

V případě, že vás zajímá, může váš mini tunel poskytnout vašim mladým rostlinám a řízkům dostatečnou ochranu před chladem i prvními mírnými mrazy. Mini polytunnel slouží také jako ideální prostředí pro mladé rostliny, které plánujete přezimovat.

Rostou rostliny lépe uvnitř mini skleníku?

Ano, oni dělají! Protože mini-skleníky nabízejí vnitřní nastavení, můžete snadno převzít kontrolu nad růstovým prostředím vaší rostliny. Pro představu můžete svůj zavlažovací systém připojit k automatickému časovači, abyste ušetřili čas a řídili vnitřní teplotu bez ohledu na denní dobu nebo roční období.

Kryt vám navíc umožňuje implementovat automatické větrání, které usnadní ideální proudění vzduchu uvnitř budov a stabilní přísun oxidu uhličitého pro vaše rostliny. Pokud vás zajímá, vaše plodiny to potřebují k produkci cukru a kyslíku.

Získání koncentrovaného množství oxidu uhličitého způsobí, že vaše plodiny produkují větší listy a silnější stonky rostlin. K tomu všemu to také může zvýšit potenciál vašich rostlin produkovat časné květiny i plody.

Pravděpodobně jste si vědomi skutečnosti, že většině rostlin se daří ve vlhkém prostředí. Z tohoto důvodu mohou vaše rostliny zaznamenat špičkový vývoj, když instalujete regulátory vlhkosti, které vám pomohou udržovat konzistentní úroveň vlhkosti uvnitř vašeho mini skleníku.

Kromě toho, že vaše rostliny pomáhají soustředit se na produkci květin a plodů, pomáhá mini polytunnel udržovat půdu vlhkou. Pěstujete-li své rostliny ve vlhké půdě, je jejich šance na napadení škůdci nebo na rozvoj různých forem chorob výrazně nižší.

Závěrečné úvahy o tom, kdy zahájit mini venkovní skleník ve Skotské vysočině

Mini venkovní skleník umožní vašim rostlinám získat většinu slunce, zažít delší vegetační období a vyprodukovat skvělou sklizeň kdykoli během roku. Nyní, když víte, kdy zahájit provoz mini venkovního skleníku ve Skotské vysočině, dalším logickým krokem bude nákup vlastního mini skleníku a vyzkoušení krásných výhod mini venkovního skleníkového zahradnictví!