Kdy transplantovat slunečnice

Jste na pochybách, kdy přesadit slunečnici? Odpověď je velmi jednoduchá; když slunečnice dosáhne výšky 4 až 5 palců, můžete ji za příznivého počasí začít přesazovat.

To je skvělá zpráva. Léto ještě neskončilo, takže ve vaší zahradě kvete období květin. Květiny jsou díky svým estetickým vibracím zdrojem štěstí. Je běžně sezónní a představuje radostné dny našeho každodenního života. Jednou z květů, které by vás mohly ohromit, je slunečnice.

Nákup slunečnic na trhu je však snadný na přemýšlení než pěstování ve vaší malé zahradě. Ale pokud jste závislí na pěstování slunečnice ve vašem vlastním, transplantace může způsobit, že se budete divit.

Pokud hledáte další nápady na transplantaci slunečnice, pojďme se podívat níže.

Výsadba slunečnic

Většinou se květiny neustále dávají jako dary a pocta. Stejně jako slunečnice to může být dárek k narozeninám, kytice uznání nebo pocta milovaným, kteří zemřeli.

Slunečnice má vědecký název Helianthus annuus. Patří do čeledi Asteraceae, která zobrazuje velkou, podlouhlou a chlupatou stonku, která roste vzpřímeným směrem. Jeho květina je velká sedmikráska podobná struktura, která se obvykle jeví žlutá. Kvete v letních měsících a prospívá v ročním období.

Je lepší začít pěstovat slunečnice ve sklenících, ale ve skutečnosti se může dařit jak uvnitř, tak venku. Můžete ji začít vysazovat uvnitř v časném sezónním květu a znovu vysadit venku s jarem je v plném květu.

Co je třeba vzít v úvahu při transplantaci slunečnic

Mnozí z vás by si mysleli, že přesazování slunečnic je jakkoli těžké. Ale to není. Nezapomeňte, že přesazováním slunečnic se doporučuje šetrná péče o zelený palec.

Zde jsou věci, které byste měli zvážit, kdy transplantovat slunečnice:

Výška nebo délka

Když slunečnice dosáhnou výšky 4 až 5 palců, jsou připraveny k přesazení za příznivého počasí. V této fázi slunečnic již dokážou stát a přežít s náležitou péčí a dostatečnou péčí.

Změna teploty

Aby bylo možné začít s přesazováním, musí slunečnice vytvrdnout. Aby se postupně přizpůsobili změně teploty, musí na to být zvyklí. Během dne vezměte slunečnice ven a v noci je přiveďte zpět dovnitř. Můžete to udělat alespoň dva týdny, než se rozhodnete pro transplantaci.

Počáteční sezóna

Před přesazením venku musíte počkat 3 až 4 týdny před posledním mrazem. Nezačínejte s výsadbou slunečnice dostatečně pozdě na to, abyste měli vyšší šanci na transplantaci přežití.

Čas

Nestrávte příliš dlouho čekáním na transplantaci svých slunečnic. Začněte s tím, jakmile jsou známky viditelné pro transplantaci slunečnice. Jak dny plynou, kořeny porostou v malých nádobách a způsobí, že se zakrní a uvězní uvnitř. Bude bránit růstu slunečnice, nebo v nejhorším případě nemusí přežít.

Výběr vhodného místa pro výsadbu

Úkol pro výsadbu slunečnice je docela únavný, ale nikdy není pozdě na zahájení nového koníčka, pokud máte zájem o učení. Získejte, kdy transplantovat slunečnice. Podívejme se na kroky, které budete potřebovat vědět při výběru místa výsadby vašich slunečnic.

# 1 Přímé sluneční světlo

Pro umístění rostliny vždy zvažte slunné místo. Nejlepší místo pro bohaté slunečnice je přímé sluneční světlo. Tyto květiny mohou vydržet dlouhé hodiny při horké teplotě, ale stále jsou schopné produkovat květiny.

# 2 Dobře odvodněný povrch

Umístění rostlin by mělo být zvýšené a po silném dešti může dobře odvádět vodu. Zásobník vody by neměl utopit kořeny rostlin, protože může absorbovat příliš mnoho. Tento typ květů je odolný vůči suchu, což jim umožňuje růst s menším množstvím vody. Musí být pravidelně napojeny, aby mohutně kvetly.

# 3 Typ půdy

Pokud jde o půdu, slunečnice mohou růst na jakémkoli povrchu půdy. Někdy dávají přednost mírně kyselému typu půdy. Ale ve své hloubce by to mělo být stopa v míře a přes tři stopy. Rádi rostou v hlubokých výkopech, protože jejich dlouhé kořeny se táhnou a šíří se pod nimi.

Organické materiály č. 4

Pokud lidé potřebují zdravé potraviny, aby sloužili jako živiny, také rostliny. Tato rostlina je těžkým krmítkem a absorbuje příliš mnoho půdy. V tomto ohledu musí být jeho povrch smíchán s hnojivy nebo dobrými kompostovacími materiály. Určitě uvidíte své rostoucí rostliny ve stabilním a zdravém stavu.

# 5 Odolnost proti větru

Slunečnice nezvládají příliš velký vítr a silný vánek. Je lepší postavit nějaký plot nebo blízko vysoké a silné fasády, která je může chránit nebo chránit před silným větrem.

# 6 Estetický výhled

Hledejte místo, na které lze hledět očima nebo každým kolemjdoucím. Denní dávka slunečnice někdy dodává pozitivitu a energii. Je lepší vyzařovat tuto atmosféru se svými kolegy.

Péče o slunečnice

Pokud chcete vědět, kdy přesadit slunečnice, je také nejlepší vědět, jak se o ně starat. Postupujme podle následujících pokynů:

# 1 Dostatek vody

V rané fázi rostliny ji pravidelně zalévejte od 3 do 4 palců kolem kořenové zóny. Pokud se stonek rostliny zpevní, zalijte ji jednou litrem vody jednou týdně.

# 2 Kompost / organické hnojivo

Vložte dostatečné množství hnojiva nebo kompostu. Nadměrné množství není dobré pro růst rostliny.

Systém podpory č. 3

Když doroste, někdy potřebuje podporu, aby stála pevně. Bambusové tyčinky by stačily.

Závěr

Ve skutečnosti je zábava diskutovat o výsadbě a přesazování slunečnicových rostlin. Doufám, že jste se po přečtení naučili několik nápadů a tipů. Vždy pamatujte, že ponaučení je lekcí, kterou je třeba sdílet. Není pochyb o tom, že můžete úspěšně transplantovat slunečnice.

Doufejme, že máte otázku, kdy je třeba přesadit slunečnice. Kvetou s grácií!