Kdy transplantovat otužilé maminky pro úspěch

Pokud jste opatrní, kdy transplantovat vytrvalé maminky, můžete tak učinit, až se rostlina stane dřevnatou. To se může stát každé dva roky, kdy jsou maminky méně produktivní a můžete je přesadit brzy na jaře. Můžete také přesadit rostliny, když dosáhnou výšky 8 palců, nebo je přesadit, když na podzim aktivně rostou, nebo dokonce provést druhou přesazení na jaře, když se stanou kořeny.

Bez ohledu na to není překvapením, že mnoho zahradníků chce mít tyto trvalky. Pěstují se relativně snadno a rozmnožování maminek není pro nováčky ani komplikované. Transplantace však může být složitá, takže své maminky můžete vždy začít v polytunnel, abyste vytvořili energické transplantace.

Kdy transplantovat otužilé maminky a tipy na úspěch

Existují tři případy, kdy můžete transplantovat vytrvalé maminky. Je třeba zdůraznit slovo vytrvalý, protože přesazování mamin, které nejsou dostatečně silné, bude bojovat s růstem nebo dokonce přežít. Užitečným tipem pro pěstování otužilých maminek je zahájení rostlin ve skleníku, bez ohledu na vaši metodu rozmnožování.

Můžete ovládat polytunnel, abyste zajistili ideální pěstitelské prostředí pro maminky v jejich zranitelném období, což jim pomůže získat zdraví a vydržet podmínky venku později. Potom můžete své maminky jemně zvyknout na počasí venku a jakmile ztvrdnou, můžete během těchto období transplantovat.

Když se zalesní

Můžete otěhotnět vytrvalé maminky, když zalesní. Krása těchto trvalek spočívá v tom, že je člověk může i po kvetení využít. Chryzantémy se po asi dvou až třech letech nakonec uprostřed zalesní a stanou se méně produktivními.

Je to skvělá příležitost rozdělit vaše maminky, což pomůže podpořit kvetení a kontrolovat přeplněnost. Rozdělte rostliny brzy na jaře, když se objeví nový růst, a poté odstraňte všechny mrtvé části. Poté můžete přesadit divize, ale ne ty, které mají více dřevité části.

Když po setí dosáhnou výšky 8 palců

Dalším vynikajícím obdobím k transplantaci otužilých maminek je, když jsou po vyklíčení vysoké asi 6 až 8 palců. Opět chcete, aby byly dostatečně silné k přesazení, takže kromě výšky a pravých listů zkontrolujte před přesazením stav svých rostlin. Výsev semen maminky je relativně vzrušující a přímočarý, protože nevíte, jaký květ získáte.

Ale protože maminky mají dlouhé vegetační období, chcete je začít ve skleníku. Zasejte šest až osm týdnů před posledním datem mrazu, které můžete zkontrolovat v zóně odolnosti vaší oblasti. Poté můžete transplantovat maminky, když jsou vysoké asi 8 palců.

Jaro nebo podzim

Pokud chcete repotovat matky, můžete tak učinit na podzim, zatímco stále aktivně rostou. Máte-li rostliny, u nichž hrozí, že se stanou kořeny, můžete na jaře podruhé repotovat také chryzantémy. To nejlepší je, když si všimnete, že vaše maminky rychle rostou a ztrácejí dostatečný prostor pro své kořeny.

Jak transplantovat otužilé maminky

Příprava

Jakmile jste se naučili ideální časy pro transplantaci maminek, je vaší další úvahou o úspěšné transplantaci to, jak se sama transplantovat. Chryzantémy jsou obecně odolné, takže dodržování doporučení bude jediným faktorem ovlivňujícím jejich přežití po transplantaci. Začněte výběrem oblasti, která denně přijímá 6 hodin slunečního světla, a do půdy zapracujte kompost, abyste zlepšili její odvodnění a úrodnost.

Výsadba

Nezapomeňte být jemní, zvláště pokud dělíte maminky. Například shluk chryzantém může mít tři až čtyři rostliny, které si můžete rozdělit rukama. Otvor pro přesazení by měl být dvakrát tak široký jako kořeny vaší rostliny, aby se přizpůsobil jejímu růstu, a poté je rozložte, než zasadíte matku do díry.

Chcete, aby byla koruna na úrovni půdy po zabalení půdy kolem kořenů. Po transplantaci mohou maminky dobře růst ve vzdálenosti 24 palců od sebe s palcem vody. A co přesazování?

Repotování

Otočte hrnec dnem vzhůru, abyste z něj jemně dostali matku. Umístěte rostlinu do nového květináče se zalévací směsí. Chcete mít kořenovou kouli o palec pod okrajem květináče a pak ji umístit do oblasti mimo přímé sluneční světlo.

Po dokončení transplantace bude možná nutné provést další postupy. Například pokud sadíte v létě, bude třeba, aby maminky sevřely, aby podpořily podzimní kvetení. Naopak, ti, kteří rostou na podzim, budou nakonec připraveni kvést bez sevření.

Závěr

Zahájení chryzantém v polytunnelů zajišťuje odolné rostliny k přesazení. Ale víte, kdy transplantovat vytrvalé maminky pro úspěch? Tři případy dělají dobré časy pro přesazení.

První je, když po dvou letech rozdělíte dřevité maminky; druhým je, když vaše maminky dosáhnou výšky 8 palců poté, co je zasijete, a konečně je to na podzim nebo na jaře, aby se mohly přesazovat. Ti, kteří chtějí zabránit tomu, aby jejich maminky byly kořeny, budou mít na jaře prospěch z přesazování. Načasování je však pouze prvním faktorem, který je třeba při transplantaci překonat.

Zajistěte, aby byla oblast pro maminky dobře připravená, a před transplantací jste je vytvrdili. Nejlepší je však začít v interiéru, aby byly dostatečně silné a vydržely nepředvídatelné venkovní podmínky.