Kdy transplantovat lilie Kala a tipy na úspěch

Pokud si nejste jisti, kdy přesadit lilie kala, nejlepší čas je udělat na jaře, jakmile mráz pominul. Učíte se, kdy očekávat poslední datum mrazu, když se naučíte zónu odolnosti vašeho státu. Přesto může být počasí nepředvídatelné, proto používejte datum jako vodítko, ale zůstaňte pilní.

Lilie Calla jsou nejlepší pro pěstitelské zóny 8 až 10 s hodnocením USDA a můžete je použít jako vodítko k úpravě jejich pěstitelského prostředí. Pamatujte, že úspěch vašich transplantací zahrnuje zajištění toho, aby byly rostliny dostatečně silné, aby se mohly pohybovat venku. To je také důvod, proč mnoho zahradníků zahajuje své kala a další rostliny v polytunnel před transplantací, aby zajistily, že jsou dostatečně silné, aby tolerovaly venkovní podmínky.

Zatímco lilie kala není technicky květina, květy ve tvaru trubky jistě otočí hlavu. To z nich dělá důstojnou rostlinu, kterou je možné pěstovat pro osobní nebo komerční uspokojení. Měli byste se však také naučit základní postupy řízení, zejména kdy a jak je transplantovat.

Jak vědět, kdy transplantovat lilie Kala a tipy na transplantaci

Jak již bylo zmíněno dříve, nejlepší čas na transplantaci kala je poté, co pomine nebezpečí mrazu. To je obvykle na jaře, kdy se půda začíná zahřívat. Další známkou toho, že můžete začít s přesazováním rostlin, je léto až pozdní podzim, kdy listy odumřely.

Většina odrůd kala je citlivá na mráz, proto před mrazem zvedněte oddenky, dokud neprojde. Přesto je působivé vědět, že oddenky kala nejsou tak náchylné k hnilobě kořenů v podmínkách, kde budou ostatní oddenky bojovat. Aby byl zaručen úspěch vaší transplantace, můžete použít apolytunnel také ke spuštění rostlin.

Příprava

The University of Minnesota Extension doporučuje použít apolytunnelto ke spuštění kala. Je to proto, že bude pohodlnější řídit teplotu a další faktory, které ovlivňují růst a zdraví rostlin. Pokud žijete v oblasti, kde zahřátí venkovní zahradní půdy trvá určitou dobu, ukazuje se polytunnelalso jako vynikající řešení.

Jaká je nejlepší půda pro přípravu kala? Nejprve obohatte a udržujte vlhkost půdy přidáním kompostu a uvolněním. Oddenky mohou mít v květináčích hloubku 4 palce a poté použít hloubku květináče pro velikost díry při přesazování.

Nezapomeňte rozdělit mezi rostliny 12 palců.

Výsadba

Při zasazování lilie kala nezapomeňte upřednostnit vlhkost a to, že je musíte rychle zasadit, aby kořeny nevyschly. Pokud nemáte venkovní zahradu, je také možné přesadit lilie z polytunnelů uvnitř vašeho domu. Nezapomeňte je velkoryse zalévat a nepoužívejte pro ně příliš malý hrnec.

Jakmile přesadíte kala, oplodněte rostlinu tekutým hnojivem, dokud nebude vlhká. Můžete také přidat mulčování, abyste udrželi vlhkost a zabránili růstu plevele. Celkově lze říci, přesazování lilie kala je jednoduché a jedinou částí, kde chcete být obzvláště opatrní, je zvedání oddenku.

Co potřebujete vědět před pěstováním lilie kala

Díky použití apolytunnel bude pěstování lilie kala extra snadné, zvláště pokud nejste v jejich pěstitelské zóně. Můžete je také považovat za roční, pokud jste v chladnější oblasti, protože mrazivé podmínky mohou způsobit jejich nečinnost. Vzhledem k tomu, že můžete jejich oddenky rozdělit každých několik let, můžete vidět lilie kala jako jednu z nejproduktivnějších rostlin k pěstování.

Calla lilie jsou domorodci z témat, takže jsou lepší pro ty, kteří žijí v teplejším podnebí. To však neznamená, že je můžete nechat přijímat přímé světlo, protože se mohou poškodit lístky. A jak jste si přečetli v této příručce, nejlepší půda pro lilie kala je vlhká, úrodná a dobře odvodněná.

Skutečnost, že lilie kala jsou odolné vůči teplu a vlhkosti, jim umožňuje dobře kvést uprostřed vlhkých let. Jedinou potenciální nevýhodou, které je třeba se vyhnout, je vykopání jejich oddenků pro přezimování, jakmile dojde k pádu, a to je mrazivé. Chcete-li získat vynikající období květu, můžete použít také hnojivo s řízeným uvolňováním a odstranit vyčerpané květy, jakmile se na podzim zpomalí.

Péče o kala v zimě

Nejlepší čas na vykopání oddenků je po prvním podzimním mrazu. Po úplném vyschnutí je můžete uložit do rašeliny. Do jara jim vyberte suché, tmavé a chladné místo.

Můžete si však udržet hybnost své zahrady tím, že na konci zimy zahájíte lilie lilie v polytunnelin pro transplantaci na jaře venku.

Závěr

Stejně jako všechny rostliny je i přesazování lilie kala zásadní a docela skličující. Začněte tím, že budete vědět, kdy transplantovat lilie kala, což je na jaře poté, co pominulo nebezpečí mrazu. Je také možné transplantovat v polovině léta do pozdního podzimu, když jste si všimli, že listy uhynuly.

Jakmile dosáhnete správného načasování, je třeba dávat pozor na vykopání oddenku. Během celého postupu buďte jemní a měli byste se cítit uvolněnější pro samotný proces transplantace. Pamatujte, že lilie kala jsou tropické, takže ti v chladnějších oblastech mohou pomocí apolytunnelto splnit ideální podmínky pro růst vašich rostlin.