Kdy správně zasadit dekorativní trávy

Pro nejlepší výsledky je rozhodující vědět, kdy zasadit dekorativní trávy, proto si kalendáře označte buď na jaře nebo na podzim. Tato roční období jsou ideálním obdobím pro výsadbu dekorativních trav a díky skleníku budete mít dokonce větší šanci na úspěch. Zatímco nikdo nechce vidět, jak ve skleníku rostou trávy jako plevel, okrasné trávy jsou hodné úsilí v interiéru pro estetiku a možná i zdrojem příjmů.

Rostoucí popularita okrasných trav je pro pěstování v interiérech velmi prospěšná. Můžete je použít ke zlepšení vizuálního vzhledu vaší krajiny, a proto je dobré vědět, kdy je zasadit a jak je správně pěstovat. Thepolytunnelwill vám také umožní upravit prostředí, které je specifické pro vaši dekorativní trávu, takže prozkoumejte, jaký typ trávy pěstujete.

Nejlepší doba, kdy vysadit dekorativní trávu a jak se připravit před výsadbou

Nejlepší čas na výsadbu okrasných trav je buď na jaře nebo na podzim. Oba mají výhody a můžete také růst v závislosti na ideálním prostředí pro růst vaší dekorativní trávy. Pamatujte, že každý typ se liší v požadavcích, takže některým se může dařit v podmínkách jara, podzimu nebo jiné sezóny.

Jaro

Pokud na jaře vysadíte dekorativní trávy, pomůže jim to vytvořit bezpečný kořenový systém připravený na zimu. Ale protože již používáte skleník, zimní podmínky by pro vaše rostliny nebyly tak drsné. Přesto chcete, aby trávy měly dobře zavedené kořeny, aby se předešlo problémům, když nastanou nízké teploty.

V závislosti na druhu můžete své trávy odříznout zpět na jaře, než začnou nový růst. To vám umožní mít další sezónu, abyste si užili své krásné trávy. Pokud nepoužíváte skleník, zbývající hlavy semen v zimě mohou také přilákat ptáky.

Podzim

Zatímco podzimní výsadba je také možná, zvažte ji jako druhou možnost, protože vyžaduje další opatření. Můžete také zkontrolovat zónu odolnosti vašeho státu, abyste věděli, jaké jsou očekávané termíny mrazu, a dejte pozor na možné těžké zimy. A pokud se rozhodnete pro podzimní výsadbu dekorativních trav, nezapomeňte ji dokončit v polovině srpna až do konce září.

Jak můžete očekávat, zajistěte během první zimy mulčování pomocí slámy nebo sena, abyste zajistili úspěch a ochranu. Většina zahradníků by dokonce doporučila mulčování po několika tvrdých dotekech mrazu. Chcete-li, aby se trávy rychle usadily, zajistěte vlhkost půdy.

Příprava před výsadbou

Vědět, kdy pěstovat dekorativní trávy, je jen špičkou ledovce. Příprava půdy před výsadbou je také zásadní pro úspěch těchto trvalek. V ideálním případě byste chtěli připravit svoji oblast na podzim zpracováním půdy.

Díky tomu je proveditelnější a také pomáhá při rozmrazování během zimy. Opět můžete na jaře hnojit půdu a předem zkontrolovat, zda má dobrou drenáž. Pokud používáte hrnce ve skleníku, ujistěte se, že dobře odtekají.

Výsadba pro vaše dekorativní trávy by měla být stejně hluboká jako předchozí hloubka růstu. Může být dvakrát tak široký jako poslední otvor a nezapomeňte jej namočit, než umístíte své rostliny na místo. Dávejte pozor, abyste trávy nepřeplňovali nebo nezasazovali příliš hluboko, aby nedošlo k hnilobě.

Teplá sezóna vs. Super sezónní dekorativní trávy

Bude prospěšné určit druh dekorativní trávy před výsadbou. Tímto způsobem můžete sledovat specifické požadavky na péči a upravit tunel pro jejich optimální podmínky.

Teplé dekorativní trávy

Tento druh trávy se dobře daří v létě, kdy je teplota teplá. Některé příklady travin teplé sezóny, které byste mohli mít, jsou Pennisetum, acorus a Erianthus. Začnou růst v polovině jara a před zimou přestanou spát.

Výhodou pěstování v polytunnelis je, že pokud jsou teploty stále nízké, můžete jim pomocí topného systému pomoci. Jinak tyto trávy nikdy nesaďte brzy na jaře nebo na konci zimy. Místo toho začněte od pozdního jara do poloviny léta.

Sezónní dekorativní trávy

Některé příklady travin v chladném období jsou Festuca a koeleria. Na rozdíl od předchozího typu se jim daří dobře při nízkých teplotách. Tyto trávy rostou od pozdní zimy nebo brzy na jaře do začátku léta, v závislosti na druhu.

Až přijde léto, přestanou spát a obnoví růst, jakmile teploty vychladnou. Můžete je začít koncem léta nebo počátkem podzimu a příští rok by měly být připraveny brzy na jaře. Toto načasování umožňuje směsný růst v chladných měsících.

Závěr

Květy nejsou jedinými esteticky příjemnými rostlinami, které můžete pěstovat. Pokud víte, kdy sázet dekorativní trávy a jak se o ně správně starat, můžete vylepšit vzhled svého prostoru nebo polytunnel bez komplikací, které byste u jiných dekorativních rostlin očekávali. Nejlepší čas na jejich výsadbu je na jaře, ale můžete také udělat podzimní výsadbu.

Optimální by bylo připravit si plochu před výsadbou, aby byla zajištěna úrodnost a dobře odvodnění půdy. Musíte také určit, zda jsou vaše trávy teplým nebo chladným obdobím, aby bylo zajištěno nejlepší prostředí a postupy. Můžete je pěstovat v polytunnelbed nebo kontejnerech, abyste zajistili, že splňujete jejich požadavky.