Kdy správně transplantovat plamének

Správný čas pro transplantaci plamének je na jaře, podobně jako při transplantaci lantany. Důvodem, proč je jaro ideálním obdobím pro přesazení plamének, je to, že právě v tuto dobu se rostlina probouzí ze zimy. Stojí však za zmínku, že nemusíte nutit přesazování na jaře, když je podnebí spalující a suché.

Svůj plamének můžete udržovat zdravý nebo jej můžete začít s polytunnelalkoholem, takže bude dostatečně odolný na přesazení. Můžete se také dozvědět více o kulturních specifikách vašich plamének, abyste ve skleníku mohli udržovat podmínky prostředí pro ně. Níže jsou uvedeny tipy, kdy a jak úspěšně transplantovat plamének, abyste získali maximum ze svých dlouhověkých trvalek.

Kdy transplantovat plamének a tipy na úspěch

Jaro vs. podzim

Podle University of Nebraska – Lincoln je nejlepší čas na transplantaci plamének na jaře. Nejlepší by však bylo poznamenat, že transplantaci se můžete vyhnout, pokud je den příliš horký a suchý, abyste zabránili stresu při transplantacích. Plamének můžete také přesadit na podzim, když jste si všimli, že se na vaší rostlině objevil nový růst.

Ve srovnání s transplantací za tepla pomůže chladné počasí a rostlina v klidu snížit riziko šoku z transplantace. Naopak, plamének, který aktivně roste, může snadno podstoupit šok v důsledku stresu. Při zapamatování těchto skutečností lze usoudit, že máte vyšší riziko selhání, když po transplantaci ihned transplantujete.

Jaro by přesto bylo tou nejlepší volbou, zejména pro začínající zahradníky. Pokud nemáte jinou možnost, než to udělat na podzim, ujistěte se, že rostliny mají dostatek času na to, aby se usadily před zimou. Plamének po 1. říjnu nikdy nepřesazujte, abyste zabránili nevýhodám, a výsadba na podzim by měla být co nejdříve.

Jak transplantovat plamének

Po označení vašeho kalendáře je dalším tipem, který vám zaručí úspěch transplantací plamének, vědět, jak je přesadit. Stejně jako většina transplantací je nejlepším způsobem, jak pomoci kořenovému systému plamének znovu se usadit, zajistit vlhkou půdu. Je také běžné, že klematis po transplantaci nějakou dobu trvá, než se zotaví, protože prvnímu období může trvat, než se rostlina usadí na novém místě.

Nejlepší místo pro přesazení plamének

Jaké jsou vlastnosti, které dělají nejlepší místo pro přesazení plamének více než zachování půdní vlhkosti? Clematis se daří v mírně zásadité půdě, která je také dobře odvodněná, takže můžete předem přidat vápenec, který upraví půdu. Oblast by měla dostávat 6 hodin slunce denně, ale nabízí také stín pro kořeny.

Poté vykopejte otvor, který je dostatečně prostorný pro kořeny vaší transplantace. Poté můžete do této nové lokality přidat rašelinu.

Příprava transplantátu

Abyste zajistili, že vaše transplantace nevyschnou, můžete do poloviny naplnit nádobu vodou a přidat stimulátor kořenů. Tím se sníží transplantační šok a pomůže se předcházet problémům, dokud nedokončíte výsadbu. Transplantace můžete také oříznout, aby se snáze zaměřily na kořen.

Po umístění kořenů vyplňte díru zeminou a zkontrolujte vzduchové kapsy. Clematis byste také měli zasadit hlouběji, pokud používáte vinnou révu, aby její koruny a spodní výhonky byly chráněny půdou. Nakonec zalévejte své rostliny a dejte jim čas, aby se přizpůsobily novému místu.

Podpora plamének

Jelikož jste révou, měli byste také vědět více o správné podpoře plamének. Jinak rostlina zastaví svůj růst a zemře. Jaké materiály budou velkou podporou pro plamének?

Jako podporu pro révu můžete použít ocelové pruty nebo vlasec, ale pohodlnější by byly mříže a kovové ploty. Umístěte své rostliny 3 stopy od sebe, aby mohly pohodlně růst. Mnoho druhů plamének by vám mělo pomoci upravit prostor, i když je omezený.

Běžné problémy plamének

Thepolytunneloffers ochrana proti chorobám, jako je padlí, protože můžete zabránit kolísavým podmínkám a udržovat konzistentní postupy řízení, jako je zalévání. Měli byste však také vědět o vadnutí plamének nebo listové skvrně od hub. Všimnete si odumřelých stonků a listů, proto infikované části odstraňte a řádně je zlikvidujte.

Můžete také ovládat listovou skvrnu postřikem na list, a pokud máte dva pupeny pod zemí, měli byste vidět, jak rostlina doroste příští rok. Uvědomte si, že velkokvěté hybridy jsou více ohroženy, zejména v prvním roce růstu. A konečně, královna vinné révy je také náchylná k hnilobě stonků hub, udržuje čistotu, aby se zabránilo infekci.

Závěr

Transplantace královny révy by neměla být stresující. Pokud si nejste jisti, kdy přesadit plamének, jednoduše si označte kalendář na jaře nebo na začátku podzimu. Váš signál pro transplantaci bude záviset na stávajících podmínkách vašeho regionu pro tato roční období.

Jakmile víte, kdy k transplantaci, vyberte místo, které dostává 6 hodin slunečního světla s dobře odvodněnou a mírně zásaditou půdou. Otvor by měl být dostatečně prostorný, aby se do něj vešly kořeny, a po výsadbě nezapomeňte zkontrolovat vzduchové kapsy. Clematis může nějakou dobu trvat, než se přizpůsobí, takže si okamžitě nedělejte starosti.