Kdy použít rostoucí světlo v polytunnel

Není zřejmé vědět, kdy použít rostoucí světlo ve skleníku, takže si pamatujte, že právě tehdy, když stávající intenzita světla není optimální, a pokud to rostoucí rostliny potřebují. Auburn University Office of Sustainability uvedl, že jednou z výhod skleníků je, že můžete mít plnou kontrolu nad podmínkami prostředí. A jedna z těchto podmínek spoléhá na umělé světlo, takže musíte vědět, jak jej správně používat.

Časy, kdy se zemědělci musí obávat extrémního a nepředvídatelného počasí, jsou pryč, protože skleníky umožňují produktivitu po celý rok, včetně trojnásobného výnosu plodin. Je však nezbytné se naučit požadavky vašich rostlin, abyste zajistili tento působivý úspěch. Níže je uveden návod, kdy použít rostoucí světlo ve skleníku.

Kdy použít rostoucí světlo v Apolytunnel správně

Je potřeba doplnit

Všichni víme, že rostliny potřebují k fotosyntéze světlo, takže by to měl kromě dalších optimálních podmínek zajistit i úspěšný polytunnel. Podle společnosti Cornell Information Technologies je pro skleník někdy dostatečné přirozené sluneční světlo. V některých případech to však vede k teplotním problémům, které mohou rostliny nepříznivě ovlivnit.

Výsledkem je, že skleníky používají chladicí systémy a snižují úroveň světla k řízení teploty. To pak může potenciálně vést k dalšímu problému, kterým je nedostatek světla. V tomto případě chcete poskytnout rostoucí světlo na podporu rostlin.

Další příklad, který určuje, kdy použít organické světlo v apolytunnelis během zimních měsíců. V severovýchodní a severozápadní části USA ovlivňují oblačné podmínky množství světla, které by se mohlo dostat do skleníku. To je místo, kde bude nutné použít rostoucí světlo.

Mladé rostliny vs. zralé rostliny

Rostoucí světlo, již od samotného názvu, je něco, co použijete pro Polytunnel pro podporu optimálního růstu vašich rostlin. Je však třeba připomenout, že různé rostliny a zelenina se liší v požadavcích na růst. Michiganská státní univerzita dokonce zmínila, že světlo hraje roli ve výnosu plodů rostlin.

Jakmile vaše sazenice vyklíčí, všimnete si vlivu úrovně světla na jejich růst. Pokud rostoucí rostlina nedostane dostatek světla, skončí slabá s tenkými stonky. A i když to přežije, aby dospělo, stonek nezhoustne.

Jak vaše rostliny rostou, možná budete muset použít vyšší rostoucí intenzitu světla, abyste zajistili, že i starší listy dostanou světlo stejně jako nové. Současně druh rostlin, které pěstujete, ovlivní také potřebu rostoucího světla ve skleníku. Například budete potřebovat rostoucí světlo pro rostliny, které se během měsíců dostanou do fáze plodnosti nebo kvetení s omezeným přirozeným světlem.

V Severní Americe budete muset k podpoře produkce rajčat použít rostoucí světlo, protože k tomu obvykle dochází na konci října. Naopak, některé rostliny pěstované pro vegetativní části možná nebudou potřebovat rostoucí světlo, protože stejně zůstávají v této růstové fázi. Nízká úroveň osvětlení během zimy může vyžadovat, abyste měli rostoucí světlo, abyste zabránili zpomalení růstu rostlin.

Jak dlouho byste měli používat rostoucí světlo ve skleníku?

Jak již bylo zmíněno dříve, požadavky na světlo pro každou rostlinu se liší. Délka používání rostoucího světla v apolytunnel proto bude záviset na rostlinách, které máte. Svoje rostliny můžete zařadit do skupin pro denní a krátké dny, abyste usnadnili plánování doby trvání růstu světla.

Rostliny dlouhého dne budou růst nejlépe a procházejí reprodukční fází, když je den dlouhý, zatímco rostliny krátkého dne by byly lepší, kdyby byla noc delší. Proto některé rostliny začnou kvést i na podzim. A protože rostliny krátkého dne, jako jsou byliny, se pěstují pro jejich vegetativní fázi, můžete k prodloužení dne použít organické světlo.

Úspěch vašeho polytunnellu je celkově ovlivněn světlem, které může poskytnout. Je zásadní znát individuální potřeby osvětlení vašich plodin a zároveň pamatovat na další požadavky, které musí prospívat. Současně stojí za zmínku, že nedodržení správného rozestupu vašich plodin může také ovlivnit množství světla.

Můžete ve skleníku mít příliš mnoho světla?

V polytunnel musíte udržovat optimální světelné podmínky, protože příliš mnoho světla odpovídá také vysoké tepelné energii, která může na rostliny působit. To je místo, kde je rovnováha světla a teploty v úspěšném skleníku zásadní. K regulaci teploty kvůli příliš velkému množství světla ve skleníku můžete použít chladicí systémy, odpařovací chlazení a stínování.

Závěr

Úspěšný polytunnezávisí na plánování a provádění optimálních podmínek a požadavků na pěstování každé plodiny. Vědět, kdy použít rostoucí světlo v apolytunnelis je jedním z nich, takže si uvědomte, že je to v době, kdy stávající intenzita světla není optimální a pokud to rostoucí rostliny potřebují. Každá rostlina a růstová fáze může vyžadovat konkrétní hloubku a trvání růstu, což znamená, že je nutné pečlivé plánování a příprava.