Kdy pěstovat cibuli v Itálii?

Pokud se snažíte přijít na to, kdy v Itálii pěstovat cibuli, vězte, že nejlepší čas je udělat na jaře jednoduše proto, že cibule je v počátečních fázích růstu plodinou chladného počasí. Pokud žijete v oblastech s mírnou zimou, můžete si na podzim nebo v zimě vybrat pěstování cibule. Jinými slovy, cibule roste na vrcholcích v chladnějším podnebí, zatímco si vytváří žárovky, když je počasí teplejší.

Kdy pěstovat cibuli v zóně odolnosti rostlin v Itálii a Velké Británii

Nejlepší čas na výsadbu cibule v Itálii závisí na zóně odolnosti vaší oblasti. Je důležité znát data mrazu, abyste mohli zasadit semena ve správný čas.

Chcete-li zajistit hojnou sklizeň, je vhodné zasadit cibuli nejméně čtyři až šest týdnů před posledním mrazem. Můžete ji zasadit dříve, pokud ji zpočátku pěstujete uvnitř.

Pro Itally spadají pod zóny odolnosti rostlin USDA 3 až 10. Podívejte se blíže na plán výsadby cibule (začněte semena uvnitř, abyste zasadili semeno / transplantujte ke sklizni):

  • Zóna 3: n / a
  • Zóna 4: Od poloviny dubna do poloviny září
  • Zóna 5: od dubna do září
  • Zóna 6: Od poloviny března do srpna
  • Zóna 7: březen až srpen

Chcete-li získat přesnější informace, mějte aktuální informace o místním počasí.

Co jsou sady cibule?

Cibulové sady jsou malé a suché cibulovité cibule vypěstované ze semen v předchozím roce. Cibuli sklízejí spíše jako nezralou cibuli, než aby ji nechali zrát. Tyto cibule se poté skladují až do příští sezóny výsadby.

Kdy by měly být sadby cibule vysazeny?

Sady cibule můžete zasadit brzy na jaře. Rostou přímo a můžete je sklízet rychleji, protože již zahájili počáteční fázi růstu.

Je však důležité si uvědomit, že sady cibule jsou omezeny na několik odrůd. Ve většině případů můžete vysadit pouze žlutou, fialovou a bílou cibuli.

Kolik cibule získáte z jedné rostliny?

Z jedné žárovky budete sklízet pouze jednu cibuli. I když můžete získat pouze jednu cibuli, existují další způsoby, jak můžete z jedné rostliny cibule těžit:

Zelená cibule

Většina lidí je obeznámena se zelenou cibulkou (také známou jako jarní cibulkou), zelenými stonky, které rostou nad cibulí. Pokud je každý stonek jedním jarní cibulkou, můžete očekávat, že na cibulovou cibuli sklidíte přibližně 3 až 11 jarních cibulí.

Cibulový květ

Jakmile vaše cibule vykvete, můžete sbírat semena z květu a plantgardenbetty.com/bloomin-onion více cibule. Ujistěte se, že jste sklidili semena, než květina kvete.

Jak pěstovat větší cibuli

Zde je několik tipů, které byste si měli zapamatovat, pokud chcete pěstovat více obří cibule:

Vysaďte je brzy

Vaše cibule bude potřebovat pořád velký růst.

Cibuli pravidelně zalévejte

Stejně jako většina rostlin je důležité udržovat vaši cibuli dobře zavlažovanou. Čím více vody jim dáte, tím bude vaše cibule kypřejší. Ujistěte se tedy, že vaše půda zůstává vlhká.

Mulčování

Přidáním mulče kolem cibule zabráníte růstu plevele. Jinak bude plevele absorbovat všechny živiny a vodu a šířit škodlivé choroby do vašich rostlin.

Vysaďte je do dobré půdy

Cibuli se daří nejlépe ve volné písčité půdě. Cibule, které se mohou volně rozpínat, porostou největší. Na druhé straně zhutnění půdy omezuje růst cibule.

Cibuli nechte, dokud vrchní část nebude připomínat papír

Jakmile si všimnete, že vrcholy odumírají, nechte je v zemi až dva týdny, dokud nespadnou. Vaše cibule bude i nadále růst a absorbovat vodu, takže ji tam nechte několik týdnů.

Kolik dní trvá růstu cibule?

Cibule potřebuje čas, aby dospěla. U jarních plodů budou připraveni sklízet do tří až čtyř týdnů po výsadbě. U cibule se suchou cibulkou obvykle trvá 100 až 175 dní, než dospěje.

Pěstování cibule v mini sklenících

Při pěstování plodin v Itálii potřebujete veškerou pomoc, abyste mohli sklízet bohatou zeleninu a zahradní rostliny. Jak již bylo zmíněno, pěstování velké a zdravé cibule vyžaduje čas. Mini skleníky vám umožní prodloužit vaše vegetační období a umožní vám pěstovat velkou cibuli.

Jednou z výhod mini-skleníků je, že nevyžaduje významné investice. Je to praktické a nákladově efektivní, zejména pro ty, kteří se nechtějí zavázat k vytvoření celého skleníku.

Ať už plánujete pěstovat cibuli nebo zeleninu mimo sezónu, mini skleník vám umožní využívat výhod pěstování rostlin, které se v Itálii obecně nedaří.

Zde jsou další důvody, proč byste měli zvážit pořízení mini skleníku:

Ovládejte teplotu

Když budete vystaveni povětrnostním vlivům, mohou být vaše rostliny vystaveny extrémnímu teplu a chladu. To negativně ovlivňuje vaši cibuli a další rostliny a brzdí jejich růst.

Jejich umístění v uzavřeném prostoru s řízeným podnebím zajišťuje jejich bezpečnost bez ohledu na venkovní teplotu. Můžete dokonce přidat systémy vytápění a ventilace, časovače, světla a odstíny.

Předcházejte škodlivým škůdcům a chorobám

Cibulové mouchy, mušky menší a botrytis jsou některé ze škůdců a chorob, které mají vliv na cibuli. Tyto patogeny způsobují stres a kaskadérský růst. Jejich umístění do polytunnelů umožňuje vaší cibuli soustředit se spíše na zdravý růst než na opravu a obranu.

Produkujte více kvalitní cibule

Tím, že udržíte své cibule šťastné a zdravé, můžete zlepšit jejich produkci a růst. Omezením vystavení extrémním povětrnostním podmínkám, škůdcům a chorobám vytváříte zdravé prostředí pro růst vaší cibule. To zlepšuje kvalitu a množství sklizené cibule.

Závěrečné myšlenky

Výsadba cibule v Itálii může být příjemným a obohacujícím zážitkem, pokud máte správné nástroje a zdroje. Mini skleníky jsou vhodné pro jakoukoli nemovitost, ať už žijete v malém bytě nebo domě se zahradou.

Nyní, když víte, kdy pěstovat cibuli v Itálii, je dalším krokem zvážit investici do skleníku. Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné mini skleníky, nabízí Krostrade každému zahradníkovi různé možnosti. Podívejte se na naše produkty ještě dnes!