Kdy pěstovat cibuli v Itálii

Zahradníci, kteří začínají poprvé v Itálii, se často ptají, kdy v Itálii pěstovat cibuli. Pokud potřebujete vědět něco o britském občasném chladném podnebí, je to tím, že to cibule miluje. Abyste se však ujistili, že získáte sklizeň, v kterou jste doufali, je nejlepší se ponořit hlouběji a dozvědět se více o správném způsobu pěstování a pěstování cibule v Itálii.

Kdy mám v Itálii pěstovat cibuli?

Odborní zahradníci doporučují vysazovat semínka cibule, jakmile půdu zpracujete. Pokud se nacházíte někde v Manchesteru, nejlepší čas na jejich vysazení je od poloviny do konce března. Je však důležité si uvědomit, že některé odrůdy cibule můžete pěstovat až do konce dubna.

Jak pěstujete cibule?

Pokud chcete pěstovat cibule pro zelenou cibuli nebo jarní cibulku, stačí je zasadit alespoň 1 až 2 palce hluboko a ujistit se, že jsou od sebe vzdáleny asi jeden až dva palce. Kromě toho by člověk chtěl zasadit cibulovité cibule do řádků, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 18 palců.

Na druhou stranu, pokud se snažíte pěstovat cibule pro tradiční cibuli, nezapomeňte je zasadit asi 1 až 2 palce hluboko a asi 5 až 6 palců od sebe. Jeden chce zasadit tyto cibule přibližně 1 až 2 stopy od sebe do řádků.

Potřebují cibule hodně slunce?

Mějte na paměti, že cibule potřebuje ke svému celkovému vystavení slunci. Z tohoto důvodu je nejlepší hledat ideální místo, kde vaše rostliny nebudou zastíňovat vaši cibuli.

Kolik cibule bych získal z jedné rostliny?

Za normálních okolností může z jedné cibulky vyrůst pouze jedna cibule. To však neznamená, že z jedné rostliny nebudete vyrábět hodně cibule.

Jak mohu zasadit cibule?

Cibuli můžete začít vysazovat ze semen nebo sad malých žárovek. Jakmile začnete semena, přesaďte je do více obrovských buněk. Než je vysadíte, ujistěte se, že jste hrnce na několik dní odložili ven, abyste je vytvrdili.

Když je zasadíte do zahrady, ujistěte se, že jim poskytnete dostatek místa pro růst – nejméně 4 až 6 palců od sebe v řadě. Řádky musí být od sebe vzdáleny asi 1 až 2 stopy. Každá rostlina cibule musí být zasazena do malé díry, která je hluboká asi t 1/2 palce.

Ujistěte se, že po výsadbě oříznete jejich vrcholy na 4 palce. Pamatujte, že vaše cibulovité rostliny by každý týden potřebovaly centimetr vody. To znamená, že pokud je suché počasí, budete je muset více zalévat.

Mám vyzkoušet polytunnel Gardening?

Ano, pomohlo by vám, kdybyste si vyzkoušeli polytunnelové zahradnictví. Kromě toho, že vám umožňuje prodloužit vegetační období vašich rostlin a poskytnout jim nejlepší prostředí pro růst, umožňuje vám také pěstovat si vlastní potravu. Pojďme se ponořit a blíže se podívejme na výhody založení vlastního skleníku.

Nabízí vám prodloužené vegetační období.

Polytunnel zachycuje sluneční záření a záření i přiměřené množství vodní páry v uzavřeném prostoru. Z tohoto důvodu zůstává teplo a vlhkost uvnitř konstrukce relativně konzistentní, bez ohledu na počasí venku. Rostoucí období vašich rostlin se prodlouží nejchladnějšími zimami.

Poskytuje ideální prostředí pro růst.

Kromě toho, že polytunnel poskytuje dostatek tepla a vlhkosti pro zvýšení růstu rostlin, chrání je také před silnými dešti, silným větrem, vánicemi, sněhem a jinými drsnými povětrnostními podmínkami. Navíc také minimalizuje vystavení vašich rostlin broukům a škůdcům, kteří neváhají zničit veškeré vaše zahradnické úsilí.

Navíc, protože máte větší kontrolu nad pěstebním prostředím svých rostlin, poskytuje vám polytunnel nespočet příležitostí k pěstování mimo sezónu zeleniny, ovoce a květin. Můžete dokonce pěstovat rostliny, které nepocházejí z vaší oblasti.

Na terénní úpravy můžete zapomenout.

Ti, kteří se rozhodnou pro tradiční venkovní zahrádku, se často setkávají s problémy s terénními úpravami. V případě, že vás zajímá, terénní úpravy nejsou zdaleka snadné, pokud se rozhodnete pro vlastní pěst. Přestože je nejlepší způsob, jak získat pomoc odborníků na terénní úpravy, přichází také s cenou.

Se zahradou z polytunnelů se nebudete muset starat o terénní úpravy, protože skleníky mají různé tvary a velikosti. Navíc je extrémně snadné přizpůsobit design vašeho polytunnel podle vašich osobních preferencí.

Umožňuje vám ušetřit na výdajích na potraviny.

Pravděpodobně víte, že ceny čerstvých zemědělských produktů mají tendenci kolísat v důsledku povětrnostních podmínek a nákladů na dopravu. Mít svůj vlastní tunel vám umožní pěstovat si vlastní jídlo a snížit účty za jídlo.

Budete mít větší kontrolu nad svými výdaji na potraviny a větší kontrolu nad druhy ovoce a zeleniny, které si chcete pochutnat po celý rok. Přestože investice do polytunnelů může být trochu drahá, do jednoho či dvou let budete schopni tyto náklady získat zpět a pak ještě něco.

Závěrečné úvahy o tom, kdy pěstovat cibuli ve sklenících v Itálii

Pokud to myslíte se svým zahrádkářstvím na vyšší úrovni, myslíte to vážně, chtěli byste zjistit, kdy v italských sklenících zasadit cibuli. Na základě toho, o čem jsme diskutovali, je nejlepší čas jít přímo dopředu a udělat to. Podívejte se dnes na web společnosti Krostrade a podívejte se na náš široký výběr pevných a odolných skleníků, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.