Kdy by měli zahradníci přesazovat slunečnice

Slunečnice jsou skvělými členy obsazení do zahrady, aby to popsali, a kdy by měli zahradníci transplantovat slunečnice a informace o tom určí osud květů, jakmile rozkvetou. Vše, co potřebujete vědět o tom, kdy by měli zahradníci přesazovat slunečnice, je tady.

Transplantace slunečnice: Kdy na to

Pokud nemáte slunečnicová semínka, samotná slunečnice není jedlá a je skvělým dekorem pro interiérový design. Pěstování slunečnice není obtížná činnost.

Slunečnice patří mezi široce uznávané druhy květin všech dob. Velký květ může kvést různými druhy barevných červených, růžových a žlutých. S maximální péčí budete mít krásy zahrady v plném květu pro vás. Existuje také několik odrůd, které může nabídnout každý zahradník v jakémkoli věku bez ohledu na prostorová omezení.

Pro pěstování slunečnice ve skleníku je zásadní zvolit místo, kde ji můžete pěstovat. Nejprve rozhodněte o místě, kde chcete mít slunečnice. Zvažte, jak mohou sazenice slunečnice dosáhnout výšky až pět palců, a tedy potřeba transplantace, když bude příznivé počasí venku.

Podobně jako u jiných květů nesmí být slunečnice přesazovány venku, pokud v sezóně již neprošel mráz přes noc.

Protože nechat slunečnici před transplantací růst více než několik palců, může mít tendenci oslabit strukturu rostliny, proto se snažte vyhnout se výsadbě až do pozdního jara, abyste si mohli nechat přesadit slunečnice, jakmile dosáhnou doporučené nebo ideální výšky .

Jak obrovské by měly být slunečnice, než je vysadíte?

Jakmile se půda dostatečně zahřeje, mohou být slunečnice vysazeny v hloubce jeden a půl palce a přibližně šest palců od sebe. Pokud byste chtěli, můžete zasadit různá semena a nechat je ztenčit přímo u svých nejsilnějších konkurentů, zvláště když rostliny rostou do výšky šesti palců.

Může zahradník znovu nasadit slunečnicové stonky?

S rozhovorem o tom, kdy přesadit slunečnice, je diskuse o tom, zda může zahradník znovu nasadit stonky slunečnice. Vezměte na vědomí tyto zdroje.

Vaše slunečnice, které jsou nově zakořeněny po odřezcích měkkého dřeva, vyžadují před transplantací větší péči. Odřezky vašich slunečnic nedělají žádný rozdíl. Ujistěte se, že je držíte na světle, se skvrnitým stínováním hned v prvním týdnu, zatímco je pomalu trénujete na přímém slunečním světle.

Půdu používejte soustavně s vlhkostí, ale pamatujte, že mezi zaléváním by mělo být umožněno úplné vyschnutí, aby se zabránilo růstu bakterií. Můžete také zajistit, aby byly řízky přesazeny, jakmile rostou na přímém slunci přibližně šest hodin, aniž by je nechaly zvadnout.

Například vaše slunečnice Maximiliána mohou být pěstovány v květináčích nebo mohou být přesazeny do trvalých záhonů v zónách odolnosti stanovených ministerstvem zemědělství USA. Musí být ve čtvrté a deváté zóně, zatímco varianty slunečnice na pláži mohou být pěstovány kdekoli mezi zónou osmou až desátou.

Co se stane, pokud vysadíte slunečnice příliš blízko u sebe?

Každý zahradník může pěstovat slunečnice v těsnějších prostorech, ale výsledné výsledky mohou vypadat nepřirozeně, takže se chcete vyhnout malým hlavám umístěným obecně na dlouhých stoncích slunečnice. Čím širší je rozteč, získáte kratší stonky a také větší hlavy.

Kromě toho je možné je v určitém časovém okamžiku ztenčit, ale někteří odborníci tvrdí, že se doporučuje čekat, až budou rostliny vysoké šest palců, takže mladým plantážím dodá více energie.

Když se chystáte řídnout sazenice, můžete udělat prst z každé strany sazenice, který musíte držet, a dostat půdu na místo a druhou rukou táhnout okolní plantáž. To nemusí být nutné, ale vždy je nejlepší zůstat v bezpečí, než toho nakonec litovat.

Tento vínový odstín můžete navíc získat ze své slunečnice přímo u stonku, zvláště pokud je obklopena obvyklou zelenožlutou slunečnicovou plantáží. Indikátorem je tento načervenalý odstín, který se s květinou blíží tmavší fialové. Se stonky vínové barvy však můžete použít nažloutlé květinové vzorky.

Pokud jste směs nezasadili a hledáte stabilní barvu, pak je způsob zabíjení. Pokud to pochází ze směsi, můžete se setkat s mnoha různými variantami růstu, a to by mohlo zůstat snazší, když plantáž trochu zestárne.

<

Kdy by měli zahradníci přesazovat slunečnice, zahrnuje také péči o tyto úžasné květinky. Jakmile se transplantují venku, péče o ně by měla být bezproblémová. Slunečnice patří mezi přísady, které by mohly v letní sezóně prospívat.

Dokud květiny dostávají plné slunce alespoň přibližně šest hodin denně a vy je pravidelně zaléváte, může vaše plantáž růst, aniž by bylo nutné více pečovat. Kromě toho můžete bez deště květiny zalévat alespoň jednou týdně a zvýšit plán zavlažování, až začnou vadnout vaše květinky.