Kam umístit Polytunnel na váš dvůr

Přemýšleli jste někdy, kam umístit apolytunnelin na svůj dvůr? Ať už vlastníte minipolytunnelor nebo obyčejný, umístěte svůj polytunnelin na nejslunnější místo ve svém dvoře. Nejlepším místem by byla poloha na jih, ale pokud to není možné, nezapomeňte umístit alespoň šest hodin slunečního světla denně.

Pamatujte, že teplota mini skleníku v letních měsících obvykle kolísá, proto, pokud najdete slunné místo, zajistěte v celém skleníku dostatečné větrání. Navíc byste je měli umístit poblíž zdroje vody, nebo můžete zavlažovat. I když umístíte svůj polytunnelin na nejslunnější místo, vaše rostliny bez vody nepřežijí.

Pro zahrádkáře s velkými dvorky zkuste umístit minipolytunnel kamkoli ze svého domova. Tímto způsobem na ně nezapomenete navzdory náročnému dni. Pokud máte ve svém domě malé děti, zkuste umístit svůj polytunnelaway z cesty ublížení.

Chrání mini skleníky rostliny před mrazem?

Pro malé prostory může být mini skleník přesně to, co potřebujete k ochraně rostlin před mrazem. Většina mini-skleníků je velmi cenově dostupná a můžete ji snadno nastavit během několika minut. Nezapomeňte zajistit své polytunnelinové místo; jinak by jej mohl zachytit silný vítr.

Existují různé typy mini-skleníků. Ty s policemi jsou nejlepší, pokud jste právě začali sázet semena. Jiné malé skleníky jsou kratší, zatímco jiné vypadají podobně jako stany. Většina těchto skleníků se snadno sestavuje a rozšiřuje.

Jak byste se měli starat o mini skleník?

Bez ohledu na to, jaký typ minipolytunu chcete koupit, měli byste vědět, jak se o něj postarat. Po každém vegetačním období byste měli svůj tunel čistit mýdlem a vodou. Tím se zabrání hromadění spór plísní, škůdců a bakterií.

Kromě toho nezapomeňte vyčistit hrnce a nádoby, dokud nebude v půdě dostatek kyslíku, a na vrch položte čerstvý kompost. Když se budete starat o svůj mini skleník, můžete ze své investice vytěžit maximum a budete si užívat výhod pěstování rostlin v uzavřeném prostoru.

Co můžete pěstovat v mini skleníku?

S ohledem na velikost a podmínky pěstování můžete ve skleníku pěstovat téměř cokoli. Jelikož můžete ovládat klima a teplotu, můžete pěstovat plodiny mimo sezónu. Například můžete v zimě pěstovat listovou zeleň a jiné rostliny, které ve vaší oblasti nerostou dobře. Nejlepší způsob, jak se dozvědět o tom, co a co vaše minipolytunnelis má, je zkontrolovat příručku.

Je dobrý nápad investovat do mini skleníku?

Krátká odpověď: Ano. Pro zahrádkáře a fandy nemůžete pokazit nákup mini skleníku.

Většina lidí si myslí, že skleníky jsou vyráběny z drahého skla od podlahy ke stropu. I když existují skleníky typu skla, existují také nákladově efektivní řešení pro ty, kteří chtějí cenově dostupné, ale vysoce kvalitní skleníky.

Mini skleníky odpovídají této kategorii a zde je několik důvodů, proč je dobré investovat do jednoho:

Ideální pro začátečníky

Mini skleníky jsou ideální pro lidi, kteří si chtějí ponořit prsty do polytechnické technologie, ale chtějí se jí plně věnovat. Možná byste chtěli vědět, jak apolytunnel funguje, než si koupíte velký skleník, nebo upřednostňujete menší skleníky než větší. Ať už je důvod jakýkoli, minipolytunnel je ideální volbou pro začátečníky a zahradníky, kteří chtějí ušetřit místo.

Užitečné pro jemné rostliny

Nežné vytrvalé rostliny vyžadují zvláštní péči TLC. Umístěním do skleníku je můžete chránit před mrazem, nadměrným teplem a silným větrem. Můžete je dát dovnitř až do jarní sezóny. Jakmile bude počasí dostatečně příznivé, můžete je přesadit do své zahrady.

Zahajte růst rostlin a prodlužte vegetační období

Další skvělý způsob, jak použít apolytunnelis k nastartování růstu rostlin před zahájením chladného období. Tím se prodlouží vaše vegetační období, takže si můžete užít bohatou sklizeň. Jakmile se počasí oteplí a nehrozí mráz, můžete do své zahrady přenést zdravé rostliny a plodiny.

Tímto způsobem budete moci sklízet rostliny dříve a poté vysadit další. Navíc můžete začít ve skleníku vysazovat více semen.

Ochrana před škůdci a nepříznivým počasím

Pokud dekorativní rostliny ve vašem domě bojují o život, můžete je přenést do zdravého pěstitelského prostředí umístěním do mini skleníku. Nejlepší čas na to je během teplých letních měsíců.

Zajistíte tak ideální vlhké klima, které většina rostlin miluje. Skleníky maximalizují množství slunečního světla, které vaše rostliny získají, a maximálně využívá teplo. Kromě toho je umístění rostlin do apolytunnelů chrání před deštěm, větrem a škodlivým hmyzem a zvířaty, které mohou vaše rostliny zničit.

Závěrečné úvahy o tom, kam umístit apolytunnelin na svůj dvůr

Mini skleníky jsou ideální pro začátečníky a zkušené zahradníky. Je to vynikající volba pro ty, kteří si chtějí užít výhody apolytunnel bez významné investice. Chcete-li ze svého skleníku vytěžit maximum, ujistěte se, že víte, kam umístit apolytunnelin na svůj dvůr.