Kam umístit Polytunnel na váš dvůr

Možná se touláte po svém místě a jste zvědaví, kam umístit apolytunnelin na váš dvůr. Existují různé úvahy, včetně směru, umístění, prostoru, přístupnosti a ještě mnohem více.

Také vám někdy přišlo na mysl, že uvedení apolytunnelinu na váš dvůr může vašim plodinám prospět? V tomto článku také vysvětlíme, jak může vaše umístění tunelů ovlivnit výnos a růst vašich rostlin.

Pokud žijete v chladném regionu nebo není možné pěstovat plodiny tradičně, pak jako alternativu obvykle používá apolytunnelis většina pěstitelů. Jak můžete regulovat prostředí uvnitř, aby bylo ideální pro vaši zelenou.

Fascinující? Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si tento článek.

Umístění Apolytunnel na váš dvůr

Kam dát apolytunnelin na váš dvůr? Než připravíte sadu polytunnelů, měli byste nejprve zvážit typ rostliny, kterou budete pěstovat.

Chcete se zeptat sami sebe, „vyroste tato rostlina nejlépe na chladnějším místě nebo na teplejším?“ nebo „musí být tato rostlina vystavena přímému slunečnímu záření?“ Posouzením vašich rostlin se s nimi seznámíte více a umožní vám uspokojit jejich potřeby.

Zvláště pokud je vaším cílem zahájit apolytunnelis pro podnikání, chtěli byste zásobit všechny své základní potřeby zelených, abyste měli hojný výnos.

Zde je seznam věcí, které byste si měli pamatovat, kam jste umístili skleník:

<

Kam tedy dát apolytunnelin na váš dvůr? Umístění yourpolytunnelin buď na sever, na jih, na východ nebo na západ může přispět k růstu vaší rostliny.

Jak? Tváří v tvář hřebenu střechy vašeho polytunnelto na východ-západ můžete pomoci vašim plodinám růst po celý rok, protože v tmavších měsících maximalizuje světlo.

Na jaře nebo v létě se chcete ujistit, že hřeben vede na sever-jih a umožňuje oběma stranám vašeho tunelu přijímat stejné množství slunečního světla.

Pokud jde o přístřešek do skleníku, nejlepším místem se severní stranou jeho opěrné zdi by byl orientovaný na jih; aby bylo zajištěno, že dostává odpovídající množství slunečního světla.

Směr tedy bude záviset na tom, v jaké sezóně nastavíte svůj polytunnelor nebo jeho typ.

Dobré umístění na zahradě

Oblast, kde rostliny mohou dostat spoustu slunečního světla (pokud to vaše rostlina potřebuje) nebo stín, který se skryje, když je sluneční světlo příliš silné. Yourpolytunnelis je v zimě bezpečnější před silným větrem a mrazem, bude ideálním místem pro vaši zahradu.

Pamatujte, že horký vzduch stoupá, zatímco studený jde naproti, přímo dolů, což někdy způsobuje nižší svahy vašeho polytunnelfrostu déle než na vyšších pozemcích.

Proto byste se chtěli vyhnout oblastem, kde je půda vlhká nebo náchylná k povrchové vodě a sluneční světlo není tak dostatečné.

Pokud vysazujete do půdy ve vašem skleníku, můžete také polohovat rovnou plochu s polytunnelonem s kvalitní půdou. Bez ohledu na to by bylo lepší používat pěsticí pytle, květináče nebo vyvýšené záhony s kompostem, protože neděláte následující.

Vyhněte se vysokým stromům

Nechcete, aby vám na skleník padaly větve stromů a ničily vaše drahocenné investice, že? Kam tedy dát apolytunnelin na váš dvůr?

Pokud typ rostliny, o kterou se staráte, vyžaduje značné množství slunečního světla, pak umístění vašeho polytunnelundund pod jakékoli stromy omezí sluneční světlo pouze na vaši zelenou.

A někdy ptáci opustili trus nebo se lepkavé pyly uvízly mimo váš skleník a poskytly vám další práci, kterou je třeba vyčistit. Bylo by to nepříjemné, že?

Pokud jsou však stromy ve vhodné vzdálenosti, mohly by být užitečné jako bariéra před faktory chladného větru, které pomohou vašim rostlinám zahřát se a zároveň zabrání poškození větru; ujistěte se, že vaše rostliny stále dostávají slušné množství slunečního světla.

Prostor pro vašepolytunnel, který dýchá

Zvažte prostor kolem skleníku. Ponechejte alespoň 1 metr prostoru, abyste měli přístup na všechny strany. Je důležité to udělat, zvláště pokud potřebujete vyměnit její panely nebo se začnou tvořit zelené řasy, které způsobí, že bude váš polytunnešpatný, takže byste měli uvažovat o dostatečně velkém prostoru pro čištění svého polytunnel.

Přístupné

Co dělá místo pro polytunne přístupné? Je to, když máte přístup ke zdroji vody ve vašem okolí nebo k elektřině pro vaše topení. Tam, kde máte pocit, že je to pohodlné, a blízko místa, kde jsou potřeby vašich rostlin, nejlépe v blízkosti vašeho domu, je nejlepší.

Pryč od nezbedných sousedů

Vaši sousedé vám mohou buď pomoci, nebo vás proklít, takže dobrý vztah mezi ostatními lidmi vám dá mír a harmonii; může vám dokonce pomoci i ve vašem podnikání!

Ale nemusíte se stěhovat do jiné země, abyste založili skleník, jo!

Chtěli byste se ujistit, že místo bude daleko od místa, kde by tam děti hrály, „míč“, jak víte, co se může stát.

A běhání dětí je velké ne, když je vaše polytunnelis sklo; mohou zakopnout a spadnout přímo na sklo, jo!

Jakkoli to může znít nebezpečně, vybrali byste si dřevěný tunel, který je robustní a odolný proti rozbití, aby se předešlo takovým nehodám.

<

Ať už je to pro vlastní zábavu nebo pro podnikání, vlastnit apolytunnelis, o čem mají zahradníci sen. Ale pokud již nyní vlastníte, pak máte štěstí! Přečtení tohoto článku by vás však mohlo chtít přesunout skleník, hm?

Velikost vaší pěstitelské místnosti by také mohla určit, jaké místo je vhodné, protože máte více prostoru pro růst rostlin, chtěli byste oblast, kde je dostatek slunečního světla.

Nyní, když jste dočetli, doufáme, že vám náš článek o tom, kam umístit apolytunnelin na váš dvůr, ulehčí vaše starosti!