Jaké jsou malé houby rostoucí v mém polytunnel

Skleníky mají správné podmínky prostředí na podporu růstu rostlin; ptáte se, jaké malé houby rostou v mém skleníku? Může to být dobrý nebo špatný druh.

Skleníky mohou skutečně umožňovat rozvoj jiných organismů – tyto budovy jsou vybaveny tepelnými regulátory a dalšími zařízeními, která umožňují adekvátní faktory růstu.

Ve vašem skleníku by mohly růst další drobné organismy. Houby jsou druhem houby, která může růst ve vlhké půdě bohaté na živiny. Pokud jste jich několik viděli ve skleníku, nebojte se!

V tomto článku vysvětlíme, jaké drobné houby rostou ve vašem polytunnelare. Poskytneme také tipy, jak eliminovat nevýhody a zachovat výhody existence vašeho mini ekosystému.

Drobné houby ve vašem skleníku

Drobné houby rostoucí ve vašem polytunnellu by mohly být nejrůznějšími druhy, jako je Leucopcoprinus Birnbaum. Mohou být velké nebo malé, bílé nebo hnědé, v závislosti na typu houby začleněné do vašeho polytunového prostředí.

Tato část článku důkladně vysvětlí, jaké drobné houby rostou v mém skleníku?

Dobrý druh

Houby pocházejí ze spór, které se přenášejí z různých míst do vaší půdy. Spory jsou takzvaná „semena“ těchto hub. Jsou přítomny téměř všude, ale v některých oblastech, jako je váš skleník, jim jejich populace a správné podmínky prostředí umožnily růst.

Než začnete panikařit a myslíte si, že je to špatné znamení, není! Přítomnost těchto organismů naznačuje bohatost půdy ve vašem skleníku na minerály, což je ideální pro jejich růst a současné rostliny.

Síť hýf těchto hub, známá také jako jejich „kořeny“, ve skutečnosti poskytuje vašim rostlinám více výživy. Houby rozkládají organickou hmotu v půdě a přeměňují ji na živiny, které mohou rostliny používat k výrobě cukrů a energie.

Na oplátku jim rostliny dodávají nadbytečné cukry, aby stimulovaly jejich růst. Drobné houby prospívající ve vaší půdě mohou také na oplátku poskytnout vašim výhodám tunelů! Tyto organismy zlepšují strukturu a odvodnění půdy.

Také minimalizují možnost půdních chorob rostlin, které by mohly ovlivnit jejich kořeny a omezit jejich růst.

Jejich přítomnost by mohl způsobit i další faktor: nadměrné zalévání. Houby preferují vlhkou, vlhkou a na živiny bohatou půdu. Pokud jsou tyto organismy přítomny ve vaší polytunnelgardě, pravděpodobně to znamená, že jste své rostliny příliš zalévali.

Minimalizujte množství vlhkosti, které vaše rostliny každý den získávají.

Špatný druh

Někdy houby nepřicházejí v houbách s jejich typickou strukturou čepice a stonku. Možná jste přehlédli houbu, která by mohla být škodlivá pro vaše rostliny – plísně.

Ačkoli nevypadají jako houby, rostlinné formy pocházejí ze stejné rodiny jako oni. Dělají to však naopak. V těchto prostředích mohou také existovat plísně, které mohou vašim rostlinám velmi ublížit.

Tyto organismy absorbují a kradou živiny z rostlin, místo aby měly oboustranný vztah. Jsou to paraziti, kteří mohou způsobit zhnědnutí listů nebo v horších případech smrt vašich rostlin.

Ujistěte se, že nejen kontrolujete svůj tunel pro houby. Plísně rostlin by mohly číhat v půdě a na vašich rostlinách. Nejlepší by bylo, kdybyste okamžitě přijali opatření, když potvrdíte jejich přítomnost.

Jak se zbavit hub a jiných hub

Pokud se vám nelíbí vzhled hub rostoucích ve vaší zahradě, je skvělé je odstranit. Doporučujeme je však uchovat, protože dodávají vašim rostlinám živiny.

Tato část článku vám poskytne tipy, jak tyto houby a jiné nežádoucí houby odstranit.

Chcete-li odstranit houby, odstranili byste jejich čepice; houby, které rostou ve vaší zahradě ve tvaru, jsou běžně jako deštník. Jejich vyříznutím se sníží jejich rychlost reprodukce a minimalizuje se růst další šarže.

Pokud chcete klíčící houby úplně odstranit, měli byste půdu okamžitě vyměnit. Odstraňuje současné houby a také spory v půdě, které by mohly dorůst do nových. Rovněž odstraňuje všechny případné plísně, které by mohly poškodit vaše rostliny!

Plísně se také můžete zbavit pomocí fungicidu, který zabíjí organismy a eliminuje všechny jeho spory, které mohly spadnout na povrch. Používejte jej však střídmě a opatrně. Příliš mnoho fungicidů může být škodlivé i pro vaše rostliny a půdu.

Chcete-li omezit a zakázat růst těchto organismů, můžete změnit prostředí ve svém skleníku. Správnou cirkulací vzduchu snižte vlhkost uvnitř budovy. Dávejte pozor, abyste své rostliny nepropustili vodou a čas od času sledujte teplotu.

Pokud ve vašem skleníku existují škodlivé plísně, měli byste infikované rostliny izolovat a k jejich ošetření a k ošetření půdy použít fungicid. Rovněž se ujistěte, že jste hluboce vyčistili a dezinfikovali svůj polytunne často, abyste eliminovali jeho populaci.

Závěr

Tento článek vám poskytl dostatek informací, abyste věděli, jaké jsou drobné houby rostoucí v mém skleníku; jak zacházet s houbami, které v nich rostou.

Náš svět je vzájemně propojen. Rozlišováním toho, která spojení jsou prospěšná nebo škodlivá, si dovolujeme pracovat na zlepšení našeho prostředí a naší planety.