Jaké bylinky dobře rostou s bazalkou

Které bylinky dobře rostou s bazalkou, je třeba vědět o výsadbě ve dvojicích. Patří mezi ně rostliny a byliny, jako je oregano, petržel a rozmarýn.

Bazalka, kulinářská přísada pocházející z tropů asijského kontinentu, zejména v jihovýchodní Asii, je rostlina, která má po celém světě několik léčivých a bylinných použití.

Schopnost využít prostor ve vašich sklenících zahrnuje vědět, které bylinky se mohou skvěle spárovat s plodinami, jako je bazalka. Doporučuje se pěstovat a pěstovat ve dvojicích, protože to není jen vzájemnost v ekosystému, ale také se sklizeň dostane na zcela novou úroveň.

Co mohu sázet s bazalkou?

Bazalka se používá v mnoha receptech v kuchyni, obecně jsou to pizzy, saláty a těstoviny. Abych byl konkrétnější, jídla jako hovězí míchaná se zelenými fazolemi a rajčaty, rajčatový salát s teplým bazalkovým dresinkem, světlý a kořeněný krevetový nudlový salát a letní boloňský bylina. Chuť neuvěřitelná.

Místo nákupu bazalky v obchodech s potravinami, v takovém případě budete muset utratit desetník, můžete se rozhodnout pěstovat bazalku přímo ve vaší zahradě, abyste ušetřili na nákladech. Navíc si můžete přizpůsobit, jak ji můžete sklízet, a vyrábět recepty „z farmy na čerstvé“ přímo z vaší polytunnelorské zahrady.

Přesto ne všechny bylinky nebo rostliny jsou dobré zůstat s bazalkou ve skleníku. Doprovodná výsadba s bazalkou zahrnuje pochopení vlastností plodiny a toho, které rostliny mají společné rysy a které rostliny mohou bránit jejímu růstu.

Nejlepší rostliny s bazalkou jsou:

  • Chřest
  • brutnák lékařský
  • Heřmánek
  • Pažitka
  • Oregano
  • Měsíčky
  • Pepř
  • Kořenová zelenina
  • Rajčata

Mezi rostliny, kterým byste se měli bazalkou vyhnout, patří okurky a fenykl.

Co mám sázet vedle bazalky

Byliny a rostliny, jako je pepř, kořenová zelenina, pažitka, heřmánek, brutnák lékařský a další, je ideální mít s bazalkou. Při společném výsadbě může zahradník kombinovat vlastnosti a prvky těchto rostlin, aby napomohl lepšímu růstu. Existuje mnoho výhod, proč byste se měli vydat cestou k tomuto přístupu.

Nejprve je známo, že společenská výsadba odpuzuje hmyzí škůdce, jako jsou brouci mexičtí, červi zelí, okurky, mrkve a mšice. Je známo, že tito škůdci trápí vaši zeleninovou zahradu.

Síla výsadby tímto způsobem však tyto škůdce odpudí a vysadí se poblíž plodin, aby byly chráněny před škůdci.

Za druhé to přiláká užitečný hmyz nebo opylovače, jako jsou berušky a včely, které poskytují zahradám dobrý způsob opylování s ohledem na tyto rostliny. Zahradníci považují tyto rostliny za velmi atraktivní pro hmyz kvůli kouzlu opylování.

Za třetí, tyto metody zvýší výživu v půdě. Uvědomte si, že při pěstování plodin prosakují živiny z půdy a zahradníkovi nechávají způsob, jak pracovat s doplňováním živin v půdě. S doprovodnou výsadbou je nemusíte dělat pořád, protože věřte tomu nebo ne, párování rostlin bude zajišťovat přidávání živin do půdy.

Za čtvrté, doprovodná výsadba podporuje rychlejší růst, takže plodiny při sklizni chutnají lépe. Když rostliny rostou společně, uvolňují určité chemikálie, které podporují rychlý růst, což vede k lepší chuti při zpracování v receptech.

Za páté, nabízejí nejlepší půdní kryt. Plodiny, které se šíří nízko po zemi, například vaše oregano, mohou sloužit jako přikrývka půdy, která ji chrání před sluncem a udržuje ji chladnější pro rostliny, které ji vyžadují.

Za šesté, rostliny pěstované a pěstované společně si navzájem poskytují potřebný stín. Je to způsob, jak pěstovat ve vzájemném chřestu a cuketě, a zajistit tak stín před ostrým světlem a příliš velkým množstvím tepla ze slunce.

Sedmé, společné pěstování rostlin bude sloužit jako značky, aby je zahradníci mohli identifikovat ve skleníku. Zahradníci se mohou rozhodnout použít rostliny, které rostou rychleji, například ředkvičky, a spárovat je s těmi, které rostou pomaleji pro přidanou odrůdu.

Co bylinky dobře rostou s bazalkou: Jaké bylinky se šíří?

Další důležitou lekcí je vědět, jaké bylinky se šíří, když hovoříme o pěstování bazalky. Co znamenají tyto terminologie? Mluvit o bylinách, které se šíří, znamená diskutovat o rostlinách, které mohou mít tendenci ovládnout zahradu.

Jinými slovy, přebírají zahradní prostory, jako je vinná réva, a vědět, že jsou velmi důležité, protože chcete spravovat prostor ve skleníku. Tady jsou.

<

Měsíček je také plodina, která může růst a ovládnout zahradu. Jak kvete, jejich květy mají tendenci vysychat při tvorbě semen. Pokud neodstraníte hlavičky semen a květy, může to spadnout.

<

Pokud máte na zahradě kopr, podívejte se na tyto pokyny. Stonky kopru mohou růst výše, než byste si všimli, květiny a jiné části rostliny již převezmou prostory.

<

Pokud jde o tyto situace, existuje více závodů k diskusi. Mezi nejoblíbenější v této oblasti však patří petržel. Vzhledem k tomu, že je to dvouleté, petrželky kvetou pouze jednou za dva roky, ale i přes to může květní stonek dorůst až do výšky čtyř stop, semena jsou vyhozena plevelem a padají kdekoli na zahradě. Takže jen raší kolem. Správa zahrady je důležitá.

Co bylinkám dobře na plném slunci?

Pochopení toho, jaké bylinky dobře rostou s bazalkou, znamená, že byste měli zvážit, jaké bylinky dobře fungují na plném slunci. Zdá se, že existují bylinky, které upřednostňují plné slunce více než kterákoli jiná rostlina.

Mezi tyto bylinky patří rozmarýn, tymián, citronová tráva, máta, šalvěj, majoránka, pažitka a oregano.

Můžete si všimnout, že bazalka není jedním z uvedených příkladů, ale přijde na scénu, protože mnoho z těchto bylin výše je považováno za dokonalé spárování bazalky, když pěstujete plodinu.

Your BestpolytunnelFrom Krostrade.com

Chcete-li maximalizovat potenciál rostlin, které dobře rostou s bazalkou, navštivte Krostrade.com a podívejte se na různé skleníky, které společnost nabízí. Jsou zde skleníky, které vašim rostlinám, včetně bazalky, poskytnou dokonalou atmosféru a teplotu.

Pěstování toho, co bylinky dobře rostou, s bazalkou, když se ponoříte do techniky doprovodné výsadby, vám musí umožnit mít zdroje potřebné k tomu, abyste z toho mohli co nejlépe těžit. Navštivte tedy webovou stránku a podívejte se na své volby z katalogu produktů. Máme trhy po celém světě, konkrétně v Severní Americe a Evropě.