Jaká velikost hrnce pro pěstování špenátu v polytunnel

Pokud si nejste jisti, jaká velikost hrnce pro pěstování špenátu v apolytunnelis je ideální, rozhodněte se pro mělkou a střední nádobu. Špenát je vynikající zelená zelenina, která roste ve skleníku, a je také vhodný pro hrnce, pokud máte omezený vnitřní prostor. Protože nevyžaduje obrovskou nádobu, nemáte prakticky žádnou výmluvu, abyste přeskočili možnost sklizně čerstvého a zdravého špenátu ve vaší zahradě.

Není pochyb o tom, že špenát je jednou z nejzdravějších potravin, tak proč si tuto chutnou zelenou pěstovat sami? Polytunnel poskytne a udrží optimální požadavky na růst špenátu. A protože je pěstujete v květináčích, údržba bude ještě mnohem pohodlnější.

Jaká velikost hrnce pro pěstování špenátu v Apolytunnel a požadavky na mezery

Špenátu se nejlépe daří v mělké a střední nádobě. Abyste získali obecnou představu o měření, měl by být pro váš špenát vhodný hrnec široký 14 palců a hluboký 8 palců. Tato měření poskytnou ideální prostor pro růst vašich semen.

Nádoba o objemu 7,5 litru pojme tři špenátové rostliny, zatímco nádoba o objemu 38 litrů je vhodná pro deset rostlin. To znamená, že pokud má váš hrnec průměr 14 palců, můžete umístit až 4 špenátové rostliny. Nezapomeňte však, že pokud pěstujete mnoho rostlin v nádobě nebo květináči, nakonec je budete muset ztenčit o 5 palců od sebe.

Ve srovnání s jinými rostlinami stojí za to zdůraznit význam hloubky hrnce pro špenát. Je to proto, že má rozsáhlý kořenový systém a použití omezujícího kontejneru způsobí problémy s růstem a přeplněním. Celkově nezapomeňte vybrat hrnec o hloubce 6 až 8 palců a naplánovat, zda chcete v květináči pěstovat mnoho rostlin.

Prostorové požadavky špenátu

Poté, co se dozvíte o velikosti květináče pro pěstování špenátu ve skleníku, musíte také znát jeho prostorové požadavky. Chcete-li zasít svá semena do hloubky půl palce, než je pro začátek lehce zasypete půdou. Abyste zajistili, že nevyschnou, přidejte po zasetí půl centimetru mulče.

Samotný rozestup semen je také zásadní pro jejich růst kvůli jejich rozsáhlému kořenovému systému. Mezi každým semenem by měl stačit palec prostoru. Jakmile rostliny rostou kolem 2 palců, můžete je oříznout tak, aby zůstaly 4 palce od sebe.

Pokud pěstujete transplantace, měl by být tento prostor kolem 8 palců. Zajištění správného rozestupu v tunelu Polytunnel také usnadní sklizeň. Každá rostlina by měla mít 3 palce prostoru, ale to by se mohlo zvýšit na 5 palců, pokud sklízíte velké listy.

Na druhou stranu by měl být 2palcový prostor dostatečný, pokud se chystáte sklízet brzy. Pamatujte, že kdekoli pěstujete špenát, zvažte jeho velké listy a kořenový systém. Přesto je špenát jednou z těch plodin, jejichž vývoj nebude vyžadovat rozsáhlou plochu, takže je ideální pro pěstování ve skleníku.

Péče o špenát v květináčích ve skleníku

Výsadba špenátu

Nejlepší materiály pro pěstování špenátu jsou neporézní, včetně glazované keramiky, betonu nebo dřeva. Buďte pilní a procvičujte čistotu a sanitaci, abyste zabránili také kontaminaci nádob. Pokud jde o půdu, pH by mělo být 6,0 až 7,0.

Můžete také vytvořit půdu pro zalévání pomocí drti, vermikulitu a kompostu. Před umístěním hrnkové směsi nahoře přidejte do středu hrnce nějaké sójové jídlo. Můžete také přidat další přísady, které dodají vašim špenátovým rostlinám živiny.

Chcete-li podpořit klíčení, zajistěte teploty mezi 35 až 75 ° F a můžete přímo zasít buď na jaře nebo na podzim. Klíčení může trvat 22 dní, ale očekávejte, že špenát je relativně pomalý.

Výsadba špenátu společníka

Thepolytunnelalso je vynikajícím místem pro doprovodnou výsadbu se špenátem. Tímto způsobem můžete odradit škůdce a přilákat užitečný hmyz. K rostlinám vhodným pro výsadbu špenátu patří petržel a letničky, jako jsou petúnie a měsíčky.

Uvědomte si však jejich požadavky na rozestupy, abyste mohli udržovat čistý skleník.

Krmení a napájení

Špenát je těžké krmítko a vyžaduje stálou vlhkost. Ke krmení zvolte hnojivo s vysokým obsahem dusíku. Rostliny můžete nakrmit před výsadbou, po ztenčení a bočním obvazem, pokud rostou pomalu.

Stejně jako jiné rostliny zajistěte, abyste zalévali často, ale dávejte pozor, abyste rostliny nepropustili.

Odplevelení

Špenát nebude úspěšně růst, pokud bude konkurovat plevelům. K vyřešení tohoto problému je nutné ruční odstranění a mulčování. A abyste zajistili správné rozestupy, nezapomeňte důsledně ředit.

Závěr

Pěstování v květináčích v thelytunnelis je vynikající způsob, jak sklízet čerstvý a zdravý špenát i jako začínající zahradník s omezeným prostorem a časem. Ale jaká velikost hrnce pro pěstování špenátu v apolytunnelis je ideální? Použijte mělký až střední hrnec o rozměrech 14 palců široký a 8 palců hluboký.

Tato měření zajišťují, že každá rostlina získá dostatek prostoru vzhledem k tomu, že špenát má rozsáhlý kořenový systém. Špenát by měl mít také 3 palce prostoru, ale podle toho upravte podle toho, kdy chcete sklízet. Ředění, jakmile rostliny vyrostou, také udrží prostorové požadavky pro dobrý výnos této zdravé zeleně.