Jaká je teplota pro pěstování salátu ze semen v polytunnel

Pokud si nejste jisti, jaká je teplota pro pěstování salátu ze semen ve skleníku, sledujte svůj teploměr a zaměřte se na 70 až 75 ° F. Dilema, s nímž se zahradník může setkat při pěstování zelených rostlin ve vnitřních prostorách, je to, co nejlépe pomáhá při pěstování salátu ze semen v tunelech. Nemusíte se však touto plodinou nechat zastrašit, protože ji už máte ve výsadku ve skleníku.

Zóna odolnosti vám pomůže zjistit, zda salát ve vašem stavu dobře poroste. Zejména salátovým plodinám se bude nejlépe dařit v zónách 4 až 9, proto na to pamatujte, než zvážíte jejich pěstování. Polytunnel však poskytuje kontrolu nad vnitřními podmínkami, takže při správném plánování a údržbě můžete mít na své zahradě snadno svěží a zdravou zeleň.

Jaká je teplota pro pěstování salátu ze semen ve skleníku: Je třeba vzít v úvahu ukazatele

To, co určovalo optimální teplotu pro pěstování salátu ze semen, je klíčení semen a podmínky tunelů. Kromě toho vždy zvažte svoji rostoucí zónu nebo zónu odolnosti, abyste mohli provést nezbytné úpravy přizpůsobené vašemu umístění. Každý stát má jiné podnebí a teploty, takže k udržení optimálních podmínek budete možná muset provádět jiné praktiky polytunnelů.

Klíčivost semen

Při pěstování salátu ze semen je důležité si uvědomit, že jeho klíčivost je výrazně ovlivněna teplotami. Chcete-li udržovat teplotu polytunnelatu 70 až 75 ° F pro optimální klíčení, semena mohou klíčit i při 35 ° F. Mrznoucí podmínky mohou přesto poškodit salátové plodiny, zvláště pokud ještě neztvrdly.

Stav skleníku

I když je salát velmi adaptabilní v podmínkách studeného pěstování, je pro jeho růst stále nezbytné udržovat polytunnelat 60 až 65 ° F. Plodiny kvetou a vysévají při 70 až 80 ° F a salát může v případě potřeby vydržet několik dní 80 až 85 ° F. Ale protože rostete ze semen, mají teploty na podporu růstu větší vliv.

Z důvodu údržby jsou denní teploty, které budou u salátu nejlépe fungovat, 60 až 65 ° F a 50 až 55 ° F v noci. Bylo by také užitečné vybrat si odrůdu salátu, která odpovídá vašim očekávaným podmínkám. Například pokud má vaše místo teplejší klima, co je pro vás vhodné, jsou odrůdy odolné vůči teplu.

U skleníků rozšíření na univerzitách doporučují odrůdy salátu Leaf a Bibb. Pro první z nich jsou populární Ruby Red, Grand Rapids a Waldmann’s Dark Green, zatímco Mirlo, Roxy, Rosaline a Cegolaine jsou běžné odrůdy Bibb ve skleníku.

Kdy pěstovat salát ve skleníku?

Vzhledem k tomu, že začínáte od semen, začněte setět, jakmile je půda funkční nebo nad 40 ° F. Teplota půdy na 55 až 65 ° F podpoří klíčení již sedm dní. Můžete dokonce mít dřívější plodinu pomocí apolytunnelby setím před posledním jarním datem mrazu.

V některých státech, jako je Severní Karolína, je možné zasít jak na jaře, tak na podzim. Oddělení zahradnické vědy NC State Extension však uvedlo, že jarní salát má také tendenci selhávat, takže je nejlepší použít transplantace pro toto období. Na druhé straně je přímé setí nejlepší pro salát z padlých plodin, ale protože může být horký a suchý, vždy zkontrolujte teplotu a zavlažování ve skleníku.

Ve východní Severní Karolíně je přímé setí typické koncem ledna a začátkem února, zatímco na západě začínají koncem března a začátkem dubna. Pokud děláte podzimní plodinu, sejte 80 dní před prvním tvrdým zmrazením. V závislosti na vaší oblasti můžete na začátku zimy dokonce vysadit druhou plodinu.

Další požadavky na růst salátu

Půda, krmení a napájení

Salát bude růst nejlépe v úrodné, volné a hlinité půdě s dobrým odvodněním a pH 6,0 až 7,0. Semena můžete zasít do hloubky půl palce, než je pokryjete dalším centimetrem půdy. Pokud jde o krmení, New Mexico State University zmínila použití vyváženého hnojiva před výsadbou a týdenní krmení dusíkem.

A co požadavky na zalévání salátu? Ve skleníku je nejlepší použít zamlžovací systém, aby nedošlo k přetečení plodin. Dobrým měřítkem je centimetr vody každý týden, abyste dostali něžné listy.

Mezery

Mezi řádky přidělte čtyři až šest palců prostoru a rostliny ztenčete tak, že mezi nimi bude palec nebo dva. Pokud pěstujete salátová semena v interiéru pro transplantace, později je dobrý poměr 6 uncí semene na 300 čtverečních stop postele. Tento poměr vám poskytne dostatek operací na akr.

Salát také skvěle funguje při společném pěstování ve skleníku. Pažitka nebo česnek mohou pomoci odradit mšice, proto zvažte, abyste mezi salátem měli řádky těchto plodin. K pěstování salátu ve skleníku můžete také použít bloky a nádoby, ale dávejte pozor na směr jejich růstu kořenů.

Závěr

Salát je zdravým a lahodným základem našich jídel a jejich pěstování v interiérech je dokonce přístupné jak pro komerční, tak pro osobní použití. Máte-li zájem, víte, jaká je teplota pro pěstování salátu ze semen v Polytunnelis? Apolytunnel udržující 70 až 75 ° F je nejlepší pro optimální klíčení, ale vždy si pamatujte různé požadavky na salát pro úspěšné vegetační období.