Jak znovu použít kokosové kokosové vlákno: Co potřebujete vědět

Díky své univerzálnosti a struktuře se stává zásadní, jak znovu použít kokosové kokosové vlákno. Spoustu běžných kokosových ořechů najdete spoustu výhod, a to i přes samotnou vlákninu.

Kokosové vlákno, známé také jako kokosové kokosové vlákno, je přírodní vlákno získané z vnější skořápky kokosového ořechu. Jemná krása tohoto textilního vlákna se dnes používá v mnoha podlahových rohožích, rohožkách a matracích.

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Kromě toho, že jde o šikovný textilní materiál, jak si můžete více užívat jeho přírodních výhod? Držte se kolem a zjistěte, jak můžete svůj odpad z kokosového kokosu proměnit v poklad kokosového kokosu.

Mýty a mylné představy

Než budete vědět, jak znovu použít kokosové kokosové vlákno, musíte vědět, že o něm existují četné mýty a mylné představy. Znalost pravdy z mýtů vám může pomoci maximalizovat výhody vašeho vlákna bez starostí.

Mýtus č. 1: Všechny kokosové kokosové vlákna jsou stejné

Toto je poměrně snadné odhalit, ale než zvážíte opětovné použití kokosového vlákna, musíte vědět tři důležité faktory: retence živin, struktura a historie patogenů.

Retence živin v zásadě určuje, jak dlouho může kokosové vlákno vydržet při kontaktu s vodou a jinými chemikáliemi. Na druhou stranu vám struktura řekne, zda je schopná pojmout obrovské množství půdy nebo vody.

A konečně, historie patogenů vám řekne celkový stav kokosového vlákna. Musíte vědět, že ne všechny kokosové kokosové ořechy mají stejnou kvalitu. Proto je zacházení s každým z nich klíčem k získání dokonalého opakovaně použitelného kokosového vlákna.

Mýtus č. 2: Kokosové kokosové vlákno je toxické

Online obíhal článek, který uvádí, že organické vlastnosti nevyužité půdy kokosového kokosu a jiné organické hmoty. Zpráva říká, že kvůli rychlému rozpadu kokosového vlákna má tendenci vykazovat toxické zbytky.

Ačkoli je kokosové kokosové vlákno inertní rostoucí látkou, není ani zdaleka toxické. Ve skutečnosti je kokosové kokosové vlákno bezpečnější znovu použít toto jiné hydroponické pěstební médium, jako je rašelinový mech, protože je méně kyselé.

Jak znovu použít kokosový kokos

Odrůda je jedním z největších aktiv kokosového kokosu, protože ji lze znovu použít mnoha různými způsoby. Od použití jako mulče až po použití jako přirozeného okysličovače půdy, zde je několik užitečných způsobů, jak znovu použít ten váš.

Svítí zeleně

Kokosové kokosové vlákno bylo skvěle používáno jako houbovité a bezodolné pěstební médium, které lze přidat do půdy, aby se zlepšily její vlastnosti. Při použití kokosového kokosu jako rašeliny bude mít aplikovaná půda mnohem lepší odvodnění a provzdušňování.

Kromě zlepšení celkového stavu půdy může kokosové kokosové vlákno podporovat růst kořenů, protože pomáhá hydroponicky růst semen.

Při přípravě vaší kokosové rašeliny by prvním krokem mělo být odstranění mrtvé celulózy nalezené v kořenové hmotě. Můžete to udělat prosetím přes půdní síto 0,635, abyste zlikvidovali jemnější kořeny pohybující se nahoru k větším.

Poté lze použít enzymové produkty k vyčištění zbytkového materiálu. Je velmi důležité nenechávat ve vašem kokosu mrtvé kořeny, protože to může omezit jeho prostředí bohaté na kyslík. Poté jej jednoduše umyjte ve vodě, abyste obnovili původní hladinu živin.

Cihly z kokosových vláken

Slyšeli jste o úžasném použití kokosového kokosu v zahradě, ale jste připraveni je použít k vytvoření vzduchových kapes? Cihly Coco jsou vyrobeny z praktického mletého kokosového vlákna stlačeného do cihel.

Věda za tím spočívá v tom, že se z kokosových ořechů odstraní slupky a poté se namočí, aby se uvolnila vlákna. Poté jsou odstraněny z vody, aby byly vysušeny po dobu až jednoho roku.

Po zdlouhavém procesu sušení jsou vlákna zpracována a poté nasekána a stlačena, aby byla připravena k použití. Jeho aplikace jsou neomezené, od použití k vytvoření vzduchových kapes pro kořeny rostlin ke zlepšení zadržování vody v půdě.

Kromě oblíbené směsi podobné půdě lze tyto cihly sloužit jako kontejner v zahradnictví s dalšími výhodami zabudovaného organického kompostování.

Důvody, proč byste měli zkusit použít apolytunnel pro své rostliny

Existuje několik důvodů, proč byste měli své rostliny pěstovat v polopropustném skleníku, a zde je několik z nich:

Pěstujte rostliny celou sezónu

Apolytunnel vám umožní pěstovat rostliny po celou sezónu bez ohledu na počasí. Máte kontrolu nad teplotou, úrovní vlhkosti a izolací, což vám umožňuje pěstovat dříve nebo později než obvykle.

Chraňte škůdce a zvířata před poškozením plodin

Jelen, krtci, ptáci, hmyz a další predátoři by rádi zaútočili a hlodali vaše rostliny. Apolytunnelis je skvělý způsob, jak chránit vaše rostliny před zvířaty a hmyzem. Jejich umístění navíc do apolytunneleliminuje potřebu toxických insekticidů a pesticidů, aby se zabránilo otravným tvorům.

Další možnosti rostlin

Chtěli jste na zahradě pěstovat exotické rostliny? Se skleníkem budete moci! Tento uzavřený prostor poskytuje vašim rostlinám teplejší a vlhčí prostředí, což vám umožní zasadit do vaší zahrady rostliny teplé sezóny a exotické rostliny.

Závěrečné úvahy o tom, jak znovu použít kokosový kokos

Existuje několik způsobů, jak znovu použít kokosové kokosové vlákno, a teď, když jich několik znáte, budete moci ušetřit peníze na své příští sklizni, aniž byste obětovali kvalitu svých rostlin.