Jak získat více stonků na orchideji

Přemýšlíte, jak na orchidej získat několik stonků? Už to není problém, protože to můžete udělat výběrem několika hrotů rostoucích orchidejí. Ano, chápete to správně; špice rostoucí orchideje jsou tou nejlepší volbou.

Orchideje patří do rodiny rostlin Orchidaceae s 28 000 jednotlivými druhy. Jsou do určité míry nejlepším přítelem zahradníků. V každém skleníku musí vždy viset orchidej. Jsou krásně vidět, zvláště když kvetou více květů.

V tomto článku se dozvíte více o krocích, jak získat více stonků na orchideji.

Kroky při získávání více stonků na orchideji

Vzhledem k tomu, že období kvetení pokračuje, mnoho z vás by se mohlo zajímat o typ rostliny, kterou můžete přidat do svého skleníku. Jen přátelský návrh; orchideje mohou přidat barvy do vaší ideální zahrady. Ale samozřejmě je musíte znásobit, abyste rychle prospívali.

V této části se podíváme na analýzu kroků, jak získat více stonků na orchideji .

# 1 Vyberte špičku rostoucí orchidej

Některé orchideje neprodukují více hrotů. Jedním z nich je orchidej phalaenopsis, která zřídka roste na špičce, příroda ve své genetice. Musíte si tedy zakoupit více rostoucích orchidejí, abyste měli na orchidejích více položek.

Na druhou stranu, typ orchideje equistres je působivě více rozkvetlých. Pokud orchidej roste více květů, je to také jeden faktor, který vám může pomoci vybrat více hrotů rostoucích orchidejí.

# 2 Poskytněte správné živiny

Lidé touží po jídle, když mají hlad, samozřejmě také s orchidejemi. Orchideje také potřebují pro svůj růst správné živiny. Zde jsou jen některé z věcí, které byste si měli pamatovat, abyste zajistili výživu svých orchidejí; následující vám může pomoci, pokud se chcete naučit, jak získat více stonků na orchideji.

Nutriční látky

Jako všechny rostliny, i orchideje potřebují makroživiny, jako je fosfor, draslík a dusík; stanou se obrovským hnojivem.

Fosfor umožňuje zvýšit kvetení a růst kořenů. Na druhé straně draslík řídí celkové zdraví rostliny. A konečně, dusík umožňuje růst rostlin na zelenou a listovou.

Výběr hnojiva

Při výběru jednoho byste měli zajistit vyvážená hnojiva. Dodávání hnojiv do orchidejí by mělo být rutinní, aby se zajistilo jejich bohaté kvetení a optimální zdraví.

Hnojivo pro orchideje musí obsahovat rovnoměrně distribuovaný draslík, fosfor a dusík. Mějte na paměti 20-20-20 na štítku jako základ volby.

Míra hnojiva

Někdy může příliš mnoho aplikací hnojiv spálit kořeny orchidejí; jejich struktura je zranitelná vzhledem k jejich hladkému rysu.

Nejlepší krmivo pro hnojiva musí mít každý týden čtvrtinu síly. Při měsíčním krmení je lepší použít plnou sílu. Tento způsob krmení je již po celý rok.

Při zalévání orchidejí musí být nejprve použita čistá nebo neoplodněná voda. Kořeny orchideje důkladně navlhčete. Dalším krokem je zalévání pomocí roztoku zředěného prášku.

# 3 Získejte správné množství slunečního světla

Jedním z faktorů, který může ovlivnit růst hrotů vaší orchideje, je správné množství denního světla. Pokud nemá dostatečné osvětlení, je nebezpečné, aby rostlina dobře rostla. Pokud jste si všimli, že květy méně kvetou, je to kvůli nedostatečnému osvětlení.

Ano, tyto orchideje nemohou růst zdravě bez podstatného množství světla, ale nepřímého slunečního světla. Orchidejům se bude dařit za jasného osvětlení, ale ne za přímého slunečního záření. Pokud tedy máte ve skleníku orchidej, nezapomeňte zvážit osvětlení.

# 4 Péče o hroty orchidejí

Zde je jen několik způsobů, jak se o rostlinu dobře starat a zároveň zajistit, aby na orchideji bylo více stonků:

1. Zkontrolujte hrot vaší orchideje

Každodenní pozornost věnujte hrotům své orchideje, stejně jako se staráte o své základní věci. Upřednostněte stav hrotů tím, že na něm provedete kontroly. Sledujte struktury hrotů.

Zelené, které jsou pevné a silné na dotek, jsou zdravého typu. Hnědé nebo nažloutlé hroty už nemohou vytvářet pupeny. Okamžitě izolujte nemocné orchideje od zdravých, abyste zabránili šíření bakterií přenášejících choroby.

2. Zachovejte čistotu hrotů

Hroty orchidejí mohou být někdy podobné lidským vlasům. Pokud bude pár týdnů nebo měsíců ignorován, poroste příliš dlouho. Závod bude vypadat chaoticky a nebude o něj postaráno.

Odřízněte hnědé a sušené skvrny, protože nemůže kvést pro novou dávku květin. Ořízněte své zelené hroty jen palec nad jeho uzlem. Díky tomu budou odstraněny zbytečné hroty. Živiny budou rychle distribuovány pro jejich správný růst.

3. Sterilizujte své nástroje

Chcete-li získat více hrotů na stonku orchidejí, je velmi důležité ořezávání. Když oříznete své orchideje, určitě použijete řezné nástroje. Když už mluvíme o nástrojích, musí být před použitím ve sterilních podmínkách. Chcete-li je dezinfikovat, postupujte takto:

  • Opláchněte si nářadí teplou / horkou vodou. Naneste mýdlem a opláchněte.
  • K osušení mokrých částí nástrojů použijte čistý papír nebo měkký ručník.
  • Pro lepší řezání zahřejte břit čepele nástroje.
  • Položte nástroje na papírový ručník. Nechte je vychladnout a uschnout.
  • Až vaše nástroje vychladnou, použijte je k oříznutí hrotů.
  • Před použitím je znovu očistěte, než je znovu uložíte.

4. Stimulujte studeným vzduchem

Chcete-li tedy znásobit hroty své orchideje, nechte je absorbovat chladný vzduch. Můžete je umístit do oblasti vašeho domu, která má nižší teplotu. Nechte je tam zůstat týden bez chladného vánku klimatizací nebo ventilátorů.

Závěrečná slova

Na konci tohoto článku doufám, že vám pomohl pochopit kroky, jak získat více stonků na orchideji. Výše uvedené myšlenky souvisejí s růstem vašich orchidejí doma, v zahradách nebo dokonce ve sklenících.

Děkujeme za váš čas a úsilí!