Jak získat Anthurium, aby kvetlo pro úspěch

Existují dva způsoby, jak vědět, jak přimět anturium kvést. Obecně můžete manipulovat s prostředím a podmínkami a povzbudit tyto tropické rostliny k růstu. Vynikajícím hlediskem je apolytunnel, protože si můžete přizpůsobit podmínky v interiéru. Skutečnost, že anturie kvetou v tropických oblastech, by vám měla poskytnout představu o jejich ideálních požadavcích na kvetení.

Anthuriums nebo plameňák květiny jsou také považovány za snadné pokojové rostliny. Proto byste se neměli cítit ohromeni, když tyto rostliny řídíte a povzbuzujete je, aby se předváděly. Níže jsou uvedeny tipy na vytvoření ideálního umístění a postupů správy, které pomohou rozkvétat anturie.

Jak přimět Anthurium k rozkvětu dvěma snadnými způsoby

Způsob # 1. Získejte ideální polohu

Použití thelytunnelis je možná nejpohodlnější způsob, jak povzbudit anturie ke květu. Pamatujte, že ideální umístění každé rostliny by mělo podporovat její zdraví a kvetení a polytunnel usnadňuje úpravy a údržbu podmínek. U anthuria nestačí, že jej umístíte do dobře odváděného média.

Světlo

Nejvlivnějším faktorem kvetení anthurií je světlo. Chcete je umístit někam na celý den, ale stále mimo přímé sluneční světlo, které by je mohlo poškodit. I když není možné zaznamenat nic negativního na růstu vašich rostlin při slabém osvětlení, jasné a nepřímé světlo podporuje kvetení.

Pro splnění tohoto požadavku můžete použít růstové světlo v polytunnel a zapnout je na 9 hodin denně. Celospektrální růstové světlo bude nejlepší volbou pro vytvoření zdravých a živých květů anturia. Jinak umístěte rostliny někam, kde bude celý den rozptylovat světlo.

Teplota a vlhkost

Dalšími faktory, kterými můžete manipulovat v polytunnel, abyste mohli rozkvétat anturie, jsou teplota a vlhkost. Kolísání a extrémní změny teploty a vlhkosti mohou také ovlivnit kvetení anthurií jako jiných rostlin. Více si pamatujte, že anturie jsou tropické rostliny, což znamená, že ideální teplota pro ně je mezi 70 až 85 ° F.

Tento rozsah můžete udržovat ve skleníku, ale zajistěte, abyste anturia umístili mimo průvan nebo jiné prvky, které mohou způsobit rychlé změny teploty. Dávejte pozor na východy, větrací otvory a výfukové ventilátory, které to mohou způsobit. Pokud jde o požadavky na vlhkost anthurií, byly by dobré při vysokých úrovních.

V případě potřeby použijte zvlhčovač nebo vlhkostní podnos, který si můžete sami vyrobit. Ta druhá je stejně jednoduchá jako voda na podnose s oblázky pro zvedání hrnců. Mějte však na paměti, že vysoce vlhké místo vyžaduje správnou cirkulaci vzduchu, aby se předešlo chorobám a problémům.

Způsob # 2. Voda a krmení správně

Jakmile máte stabilní ideální prostředí pro anturia, dalším krokem je kontrola vašich postupů. To zahrnuje vědět, jak je napájet a krmit, protože tyto akce mohou také ovlivnit kvetení anthurií. Obecně platí, že chcete udržovat vlhkost média a dát rostlinám tu a tam výživovou podporu.

Zalévání

Než začnete, nezapomeňte zkontrolovat další podmínky, které mohou ovlivnit vaše zalévání. Některé rostliny mohou kvůli dospělosti vyžadovat více vody; počasí může být suché nebo chladné, klima může být potřeba zalévat každý den nebo jednou týdně atd. Podle toho upravte frekvenci a množství zalévání.

Bezpečným způsobem, jak zalévat anthurium, je zkoumání směsi pomocí prstu a kontrola obsahu vlhkosti. Nechcete dosáhnout zcela vysušeného média, ale je také problematické rostliny nad vodou zalévat. Nejlepší je udělat směs důkladně vodou a nechat přebytečnou vodu odtéct.

Hnojení

Zahradníci doporučují krmení anthurií hnojivem pro kvetoucí rostliny. Chcete napodobit přirozený proces jejich příjmu živin ve volné přírodě z lesních zbytků a přirozených půdních procesů. Můžete to udělat zředěním hnojiva a postřikem na listy nebo půdu po zalévání.

Ti, kteří rostou v nádobách anthurium, mohou také jednou týdně krmit tekutým hnojivem s vysokým obsahem fosforu.

Jak opakovat kvetení anturií

Věděli jste, že můžete podpořit opakované kvetení v anturiích? Můžete to udělat v zimě a dobře používat polytunnely. Stejně jako přimět je, aby podstoupili klidu, zaléváte je nižší rychlostí, abyste je mohli po dobu šesti týdnů odpočívat.

Udržujte prostředí kolem 60 ° F, pak můžete zkontrolovat květiny. Mějte však na paměti, že musíte nechat květinu vyschnout a spadnout, pokud vykazuje známky vyblednutí. U některých anthurií se dokonce vyvinou zelené květy, které jsou známkou nuceného kvetení v době odpočinku rostlin.

Závěr

Anthurium nebo květiny plameňáků jsou jedinečným doplňkem každé zahrady. Ale víte, jak přimět anturium kvést? Nejlepší způsob, jak podpořit kvetení u jakékoli rostliny, je umístit je do ideálního prostředí a dodržovat požadované postupy.

To platí také pro anturia a pomocí apolytunnel můžete upravit požadované faktory prostředí. Například použijte růstové světlo po dobu 9 hodin denně, udržujte vysokou vlhkost a udržujte teplotu mezi 70 až 85 ° F. Musíte také zkontrolovat vlhkost jejich média a nakrmit zředěným hnojivem, abyste podpořili kvetení.