Jak zdarma ohřát hobby polytunnel ve 3 snadných způsobech

Pokud používáte apolytunneland, žijete v chladnějších oblastech, pravděpodobně budete chtít vědět, jak zdarma ohřát hobbypolytunnel. Nejjednodušší a nejlevnější způsob ohřevu polytunnelis pro maximalizaci slunečního záření. Koneckonců, je to zdarma a je to efektivní.

Jsou však chvíle, kdy je počasí zamračené nebo deštivé. Navíc se výrazně sníží množství slunečního světla, které získáte během zimní sezóny. Naštěstí existuje několik způsobů, jak zahřát svůj tunel bez nutnosti vybírat příliš mnoho peněz.

Tady jsou tři snadné způsoby, jak zdarma zahřát svůj polytunnel:

Tip č. 1. Využijte slunce a zajistěte izolaci

Jak již bylo zmíněno, slunce je nejjednodušší způsob použití – je to bezplatný zdroj energie a nikdy vám neudělá teplo. I když je snazší spoléhat se na to, že vaše slunce během letních sezón zahřeje slunce, pro zahradníky je náročnější dostat se během zimního období na slušné množství slunce.

Chcete-li v chladnějších ročních obdobích vytěžit maximum ze slunečního záření, umístěte svůj polytunnelin do nestínované oblasti, kde je dostatek slunečního světla. Kromě toho je také důležité izolovat skleník.

Skvělý nápad je také použít průhledný plast, který umožní slunečnímu světlu proniknout do vašeho tunelu a zároveň jej izolovat. Svou kancelář můžete izolovat zahradnickými plasty, ale běžná bublinková fólie postačí.

Tip č. 2. Přidejte tepelnou hmotu

Přidání tepelné hmoty do vašeho polytunnelonu nejlepších způsobů, jak vytvořit teplo, aniž byste utratili jmění. Tepelná hmota uchovává teplo během teplého počasí a jakmile se počasí ochladí, hmota pomalu uvolní teplo, které je uloženo.

Mezi příklady tepelné hmoty patří kameny, sláma, dlažební kostky, sudy na vodu a další materiály, tmavé a těžké materiály, které během chladného počasí uchovávají, zadržují a pomalu uvolňují teplo.

Sudy na tmavou vodu účinně uchovávají teplo. Když teplota vašeho skleníku v noci poklesne, sudy s vodou uvolní teplo do vašeho skleníku, takže vaše rostliny zůstanou teplé a toastové. Tmavší kameny mohou také sloužit jako účinné přírodní ohřívače. Shromažďují teplo ze slunce a uvolňují ho během chladných nocí. Chcete-li svůj skleník dále ohřívat, můžete půdu nebo půdu pokrýt slámou, abyste zabránili ztrátám tepla.

Ze všech možností tepelné hmoty mají vodní sudy nejvyšší tepelnou kapacitu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když do svých polytunnelů přidáte tolik možností tepelné masy, kolik chcete. Nezapomeňte však vzít v úvahu počasí, protože poslední věcí, kterou chcete, je přehřátý skleník.

Tip č. 3. Použijte kompost

Kompost nejen absorbuje teplo, ale také vytváří teplo. Co přesně je to kompost? Je to směs organických materiálů – zbytky potravin, živočišné produkty, sušené listy atd. – které zahradníci přidávají do půdy, aby pomohly vašim plodinám růst. Kompost vydává teplo, když se rozpadá na půdu.

Kromě vytváření tepla pro váš skleník kompost také obohacuje půdu pro zdravější sklizeň rostlin. Umístěte hromádku kompostu do středu skleníku. Tímto způsobem ohřívá váš tunel ze středu.

Jednou z nevýhod kompostu je, že může špatně zapáchat (zejména pokud používáte živočišné produkty) a může přilákat hlodavce. Pokud plánujete použít kompost, nezapomeňte jej použít v uzavřeném skleníku.

Proč používat minipolytunnel pro vaše rostliny?

Minipolytunnelis je ideální pro majitele domů a zahradníky, kteří chtějí pěstovat různé druhy plodin. Pokud jste stále na plotu, zde je několik důvodů, proč je minipolytunnel skvělá investice:

Chraňte své rostliny před nežádoucími škůdci a plísní

Hlodavci, mšice, hlemýždi a další hmyz a zvířata by rádi hlodali na vašich listech. Infekční choroby rostlin, které ovlivňují rostliny vašeho souseda, se mohou také rozšířit do vaší zahrady. Pokud však umístíte své rostliny do uzavřeného mini skleníku, budete je moci chránit před nežádoucími škůdci i před chorobami rostlin.

Chraňte své plodiny před špatným počasím

Bouře, silný déšť, silný vítr a nadměrné teplo mohou vaše rostliny snadno zničit. Pokud žijete v oblastech s nepředvídatelným podnebím, pomůže vám pěstovat rostliny ve skleníku. Bez ohledu na to, jaké je počasí venku, mohou vaše rostliny zůstat v uzavřeném prostoru v teple a bezpečí.

Skvělé pro zahradníky s omezeným prostorem

Pokud jste na výsadbu, ale máte omezený prostor, hobbypolytunnellets vám rostou téměř jakýkoli druh rostlin i bez zahrady. Svůj hobbypolytunnelon můžete umístit na svůj balkon, palubu nebo terasu.

Prodlužte vegetační období

S mini skleníkem můžete začít s pěstováním plodin ještě před chladným obdobím i přes zimu. Jakmile bude počasí příznivější, můžete své rostliny přesadit do své zahrady a sklízet je dříve, než jste zamýšleli.

Závěrečné úvahy o tom, jak zdarma vypálit hobbypolytunnel

Někdy mohou být náklady na vytápění apolytunnel ohromující, zejména v zimním období. Znalost toho, jak zdarma zahřát hobbypolytunnel, vede dlouhou cestu k udržení nízkých nákladů na energii. Přidání kompostu, tepelné hmoty a využití slunečního světla může pomoci udržovat vaše rostliny v teple bez ohledu na počasí.