Jak zasadit velikonoční lilie

Vědět, jak zasadit Velikonoční lilie, může být užitečné, vzhledem k atraktivnímu květu květů a svěží vůni, které upoutaly obdiv mnoha lidí.

Na jaře se můžete s velikonočními liliemi setkat hodně. Jejich čistá přírodní vůně a bílé květy ve tvaru trumpety jsou použity jako symbol nového začátku. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak přinést svěžest sezóny do vašeho domova a zahrady.

Správný způsob pěstování velikonočních lilií

I při nákupu velikonoční lilie ze zahradního obchodu je třeba vzít v úvahu některé faktory. Hledejte vysoké, nejlépe dvojnásobnou výšku kontejneru. Listy by měly být zbarveny do sytě zelené barvy a nesmí být žádné známky nemoci nebo vadnutí.

Ideální podmínky pro pěstování velikonočních lilií

Pokud nepoužíváte těžký jíl, může jakákoli variace zahradní půdy pomoci vaší Velikonoční lilii v jejím růstu. Půda musí být také trvale vlhká. Proto použijte kompost nebo dokonce rašeliník, abyste dosáhli ideální vlhkosti půdy.

Měli byste je zalévat a jejich okolní půdu, aniž byste čekali, až bude rostlina úplně dehydratovaná a viditelně uschlá. Ani to však nepřeplňujte, protože příliš mnoho vlhkosti může vést ke kořenu cibulky.

Doporučuje se zajistit stín i pro půdu a kořeny Velikonoční lilie. Můžete to udělat přidáním mulče. Alternativně může pomoci i jejich obklopení mělkými kořeny.

Kromě půdy je třeba dodržovat určité úvahy týkající se umístění. Vyberte si oblast, která pojme pravděpodobnou maximální výšku velikonočních lilií, která je tři stopy. Můžete jej umístit uvnitř nebo venku.

Ujistěte se však, že místo má přístup k rannímu slunci a odpolednímu stínu. Pokud je v interiéru, umístěte jej vedle nebo v blízkosti okna, které mu může poskytnout dostatek světla na podporu života, ale ne příliš mnoho, a nedovolte, aby na něj dopadaly přímé sluneční paprsky.

Ideální teplota pro výsadbu je v rozmezí 65 až 75 stupňů F. Na druhou stranu udržujte v noci kolem 55 až 60 stupňů F. Ujistěte se, že teplota zůstává rovnoměrná, zvláště pokud je pěstujete uvnitř domu.

Jak zasadit Velikonoční Lily

Ačkoli velikonoční lilie se obvykle pěstuje na jaře, nesázejte, jakmile začne sezóna. Nejprve se musíte ujistit, že teplota není příliš nízká. Pokud dokážou přežít v chladnějších dnech sezóny, můžete si je užívat až do konce podzimu.

Poté vyberte místo na základě ideálních podmínek uvedených výše. Pokud ji obklopují jiné rostliny, měl by existovat alespoň 12 až 18 palců poloměr prostoru.

Pokud je přesazujete z kontejneru do venkovní zahrady, ujistěte se, že hloubka je konzistentní, nebo přinejmenším jen o několik palců nižší, než byla v květináči. Přednostně by to bylo zhruba asi tři palce hluboko.

Nezapomeňte je také udržovat hydratované a prořezávané. Můžete dokonce přidat hnojiva, zvláště když právě začalo jaro a teplota je stále trochu nízká. Během těchto časů použijte mulčovací materiál, aby žárovky byly chráněny před zamrznutím.

Musíte však mít na paměti, že byste neměli dávat příliš mnoho mulče. Několik palců by mělo stačit. Také se vyvarujte jejich umístění blízko stonků, ale místo toho ke kořenům. I když jsou prospěšné, mohou způsobit hnilobu.

Proč byste měli pěstovat velikonoční lilii ve skleníku?

Už jste někdy uvažovali o pěstování rostlin v mini skleníku? Pokud jste tuto možnost neuvažovali, zde je několik důvodů, proč byste měli:

Pěstujte více rostlin

Minipolytunnel vám umožní pěstovat více rostlin, dokonce i těch, které nepocházejí z vašeho regionu. Rostoucí prostředí vašeho polytunnellu můžete upravit tak, aby vyhovovalo rostlinám, které pěstujete. Trvalé teplo a vlhkost vám umožní vysazovat rostliny v teplém období kdykoli během roku – dokonce i exotické rostliny!

Prodlužte vegetační období

Jednou z hlavních výhod, které mnoho zahradníků miluje, je, že skleníky mohou prodloužit vegetační období vaší rostliny. Nemusíte si dělat starosti s extrémními teplotními změnami, protože sluneční světlo je zachyceno ve skleníku a udržuje vaše rostliny v teple.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Špatné počasí může zničit i tu nejsilnější a dobře udržovanou venkovní zahradu. Silný vítr, silný déšť, bouřky a vánice mohou vaše exponované rostliny poškodit. Jejich pěstování v apolytunne však poskytuje vrstvu ochrany před nepříznivým počasím.

Ochrana před škůdci a většími zvířaty

Další výhodou udržování rostlin uvnitř apolytunnelis je, že zůstávají v bezpečí před škůdci a většími zvířaty, která mohou vaše rostliny zničit. Můžete chovat mimo jeleny, veverky, krtky a další hlodavce. Svou ochranu můžete dokonce zvýšit nastavením pastí a přidáním obrazovek do skleníku.

Závěrečné úvahy o tom, jak zasadit Velikonoční lilie

Obecně vše, co musíte udělat, je postupovat správným způsobem, jak zasadit Velikonoční lilie za podmínek, kdy nejlépe rostou. Stejně důležitá je také údržba, proto nezapomeňte tuto část přeskočit.