Jak zasadit semena lotosu: 5 praktických tipů, které potřebujete vědět

Chcete vědět, jak zasadit semena lotosu? Lotosové květy se mohou zdát exotické a těžko se pěstují, ale ve skutečnosti se jim daří v oblastech odolných vůči chladu ve Spojených státech.

5 praktických tipů pro pěstování semen Lotus

Pokud chcete zasadit semena lotosu, zde je několik tipů, které si musíte zapamatovat:

Tip 1: Nejlepší čas na výsadbu semen lotosu

Nejlepší čas na vysazení semen lotosu je počátkem léta, kolem prvního nebo druhého květnového týdne. Vaše rostliny budou mít více času na zrání a přežití v chladných zimních měsících. Pokud je však počátkem května stále příliš chladné počasí, můžete začít s lotosovým sadem uvnitř nebo v apolytunneluntil, dokud se počasí nestane dost přátelským.

Tip 2: Potřebují plné slunce

Ujistěte se, že vaše lotosové rostliny jsou umístěny pod plným sluncem po dobu nejméně šesti hodin. Tím je zajištěno, že budou úspěšně kvést.

Tip 3: Zvětšení semen

Semena musíte vyděsit, protože jinak se vaše lotosová rostlina nebude množit. Postupujte takto: přidržte semínko lotosu na místě a pomocí kovového pilníku se zbavte hnědého povlaku. Po podání semene byste měli vidět krémově zbarvené semeno. Dávejte pozor, abyste osivo dále neopilovali, protože by mohlo dojít k poškození dužiny pod ním a způsobit hnilobu a neklíčení osiva.

Tip 4: Semínka vložte do nádoby

Semeno vhoďte do nádoby s vodou. Pokud zjistíte, že je voda zakalená, nahraďte ji čerstvou čistou vodou. Nikdy nehnojte lotosové semeno, protože by mohlo způsobit jeho hnilobu.

Všimnete si, kdy začne klíčení, protože ze semene vyroste výhonek a vytvoří list mince. Jakmile k tomu dojde, přeneste semínko s výhonkem do vaší rostoucí nádoby s jednodílnou hlínou a jednodílnou jílovitou půdou. Umístěte výhonek několik palců nad půdu.

Nebojte se, pokud semeno plovoucí, protože se nakonec potopí a vytvoří kořeny v půdě. Vidlici můžete také jemně umístit do půdy, ale buďte zvlášť opatrní, abyste neporušili výhonek a listy k němu připojené.

Tip 5: Oplodnit

Jakmile listy mincí vyrostou z vody a stanou se vzdušnými listy, můžete své lotosové rostliny během vegetačního období oplodnit každé tři týdny.

Tipy, jak se o svůj závod Lotus starat

Poté, co jste lotosovou rostlinu založili ze semen, je dalším krokem vědět, jak se o ni starat. Zde je několik tipů, které byste měli vědět o péči o lotosové rostliny:

Teplota vody by měla být u lotosových rostlin asi 70 stupňů F

Vaše lotosové rostliny porostou, pouze pokud bude teplota vody a vzduchu 70 stupňů F. Můžete očekávat, že vaše květiny ve vodě kvetou tři až čtyři týdny po teplotě 80 stupňů F. Nezapomeňte zkontrolovat teplotu vody a vzduchu každé dva dny. Pokud žijete v oblastech s nestálým podnebím, možná budete chtít pěstovat své lotosové rostliny v kontrolovaném prostředí, například ve skleníku.

Lotosové rostliny dávají přednost přímému slunečnímu záření

Tyto rostliny rostou nejlépe na plném slunci po dobu nejméně pěti až šesti hodin denně. U lotosových květů v částečně zastíněných oblastech odstraňte listy nebo jiný materiál, který blokuje sluneční paprsky.

Prořezejte zvlněné, zažloutlé a poškozené listy

Chcete-li zachovat jeho vzhled, nezapomeňte své rostliny prořezat. Neodstraňujte květiny a stonky listů pod hladinou vody, protože rostliny je používají pro kyslík. Pamatujte, že lotosové rostliny jsou invazivní, takže pokud chcete, můžete také odstranit nový růst. Nejlepším řešením k zastavení růstu je však nahlásit to na jaře.

Oplodněte svůj lotos pomocí záložek rybníka

Jazýčky rybníků jsou hnojivo specifické pro vodní rostliny. Obvykle můžete začít hnojit, když na hlízách uvidíte nejméně šest listů. Dávejte pozor, abyste hnojivo nedávali přímo na rostlinu, protože by to více škodilo než pomohlo.

Množství hnojiva, které vaše rostlina potřebuje, závisí na jeho velikosti. Například malé odrůdy obecně potřebují dvě záložky, zatímco ty větší mohou potřebovat tři až čtyři. Přestaňte hnojit v polovině července, abyste svou rostlinu připravili na klidu.

Výhody používání semipropolytunnelů pro vaše rostliny

Existuje několik důvodů, proč byste měli zkusit použít semipro skleník, a zde je několik z nich:

Skleníky jsou skvělé pro začátek semen před jejich přesazením do zahrady. Uzavřený prostor poskytuje vašim rostlinám teplo a ochranu, které potřebují pro zdravý růst.

Skleníky jsou také skvělé při ochraně před škůdci. Riziko napadení škůdci můžete snížit pěstováním rostlin uvnitř polytunnelandu přidáváním pastí a sít.

Skleníky chrání vaše rostliny před špatným počasím. Pěstování uvnitř uzavřeného prostoru je chrání před silným deštěm, silným větrem, bouřemi atd.

Závěrečné úvahy o tom, jak zasadit semena Lotus

Pamatujte, že semena lotosu jsou invazivní, takže je důležité vědět, jak správně zasadit semena lotosu a jak se o ně starat. Naštěstí je péče o lotosové rostliny snadná – nezapomeňte je umístit na slunné místo a jednou za čas je oplodnit.