Jak zasadit pryskyřičná semena ve 2 snadných krocích

Můžete se naučit, jak zasadit semena ranunculus ve dvou krocích. I když můžete použít jejich hlízy k šíření, bude užitečné vědět, jak zasít semena ranunculus. Ti, kteří žijí v oblasti jako Arkansas, by měli tyto rostliny bez problémů pěstovat.

Semena ranunculus však můžete začít ve skleníku. Pamatujte, že zahájení rostlin ze semen je složitější než u jiných technik, protože kolísavé podmínky mohou ovlivnit jejich klíčení. Navíc nezapomeňte, že ranunculus sám je jedovatý, proto při manipulaci s rostlinami postupujte opatrně.

Komplexní průvodce, jak zasadit semínka Ranunculus

Krok # 1. Výsev a klíčení

Můžete použít apolytunnelto ke spuštění semen ranunculus, abyste zajistili klíčení. Zahradníci často zasévají semena v září, protože podmínky v této době jsou ideální pro jejich klíčení. Typický startovací hrnec s vlhkým kompostem by fungoval dobře pro semena ranunculus, ale mějte na paměti, že semena nemusíte zakrývat půdou.

Výhodou použití apolytunnel se spouštějícími semeny ranunculus je to, že můžete poskytnout světlo na podporu růstu, ale neohrožovat je přímým slunečním světlem. Můžete použít zářivky nad sazenicemi a upravit jejich vzdálenost od rostoucích rostlin. A kromě světla nezapomeňte udržovat vlhkost média a udržovat polytunnelar kolem 50 ° F.

Spíše chcete zasít velké množství semen pryskyřníků, protože po měsíci mají nízkou míru klíčení. Posypte počáteční směs semen tenkou vrstvou semen a nádobu zalejte, dokud nevyteče. Tato metoda zavlažování je ideální, dokud rostliny nejsou vysoké asi 3 palce. Nádobu můžete také zakrýt, abyste lépe chránili vlhkost.

Krok # 2. Údržba

Udržování polytunnelů také zaručí, že budete později pěstovat energické rostliny ranunculus pro přesazení venku. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny preferují chladnější teploty, chcete, aby tunel měl být v noci kolem 70 ° F a chladnější. Nejlepší je také rostliny ztenčit, aby v každé nádobě zůstala jedna rostlina.

Můžete očekávat, že rostliny dosáhnou ideální výšky pro přesazení po třech týdnech. Sazenice ranunculus můžete přesadit do větších nádob, když vyrostly alespoň šest listů. Zahradníci často na jaře venku rostliny znovu vysazují, musíte však počkat, až pomine nebezpečí mrazu, než to uděláte.

Obecně platí, že ranunculus je nejlepší v částečném stínu a z průvanu mu nebude dobře. Není nepříjemné nechat je na přímém slunci a můžete je zasadit do lehké a úrodné půdy. Chcete se však ujistit, že půda má dobrou drenáž, aby se zabránilo hnilobě, proto v případě potřeby upravte půdu před výsadbou.

Kalení a přesazování

Před přesazením ranunculus je zásadní je nejprve ztvrdnout a jemně upravit jejich expozici venku. Stále je chcete chránit, když jsou teploty velmi nízké. Poté mezi každou rostlinu přidělte prostor 8 palců a pravidelně je zalévejte.

Rostliny můžete také každý týden krmit hnojivem rozpustným ve vodě, abyste dále podpořili zakládání. Po těchto obecných postupech můžete použít organický mulč, abyste ochránili kořeny a zabránili hnilobě. Opakujte mulčování na konci podzimu na zimu, abyste chránili rostliny před mrazem.

Výsadba hlíz Ranunculus

Jak již bylo zmíněno dříve, běžnější způsob šíření a spouštění rostlin pryskyřic je z hlíz. Stejně jako u semen můžete také pěstovat hlízy pryskyřníků v polytunnelor nebo na zahradě, pokud nehrozí mráz a teplé počasí. Chcete také připravit hlízy tak, že je před nasazením namočíte do studené vody.

Spíše stojí za zmínku, že chcete hlízám zajistit trvalé místo, protože s přesazováním se jim nedaří. Pokud máte náročné místo, je vhodné pěstovat ve skleníku. Umístěte hlízy na 6 palců a zasadte 3 palce hluboko a měly by růst během dvou až tří měsíců.

Rostoucí pryskyřník

Obecně je ranunculus snadný na péči. Snad největší výzvou, které můžete čelit, je hniloba kořenů, ale tomu se lze vyhnout pečlivým zavlažováním a udržováním stabilního růstového prostředí. Nejlepší by bylo udržovat rostliny hydratované při kontrolované vlhkosti a hniloba kořenů by neměla být problémem.

Každé dva týdny můžete během období květu také upravit půdu draselným hnojivem. To vám pomůže dosáhnout zdravých květů a udržet rostliny ranunculus zdravé. V létě můžete také stříkat insekticidem, protože za těchto podmínek mají spider roztoči, mšice a třásněnky tendenci napadat rostliny ranunculus.

Závěr

Zatímco nejoblíbenější metoda šíření ranunculus je z hlíz, můžete se také zajímat o jejich setí. Vědět, jak zasadit semena ranunculus, může být užitečná dovednost a není to nic, čeho by se měl někdo zastrašit. Můžete využít výhod polytunnelandského startu v interiéru, dokud nebudete mít silné mladé rostliny k přesazení.

Pěstování ranunculus ze semen je poměrně přímé a můžete jej zjednodušit do dvou kroků, kterými je setí a udržování semen uvnitř, dokud je nebudete moci přesadit. Pro ranunculus neexistují žádné specifické požadavky na růst, ale prospěje jim vlhká směs a vystavení světlu.