Jak zasadit mleté ​​orchideje. 2 snadné kroky

Věděli jste, že se můžete naučit vysazovat mleté ​​orchideje jen ve dvou krocích? Tyto orchideje, které jsou nápadné svými růžovými skvrnami na květinách a dvoutónovými skvrnitými listy, jsou vynikajícím doplňkem každé zahrady. A co je nejlepší, je poměrně snadné je pěstovat a pěstovat.

Můžete je pěstovat v kontejnerech, ale protože je budete muset kvůli zimní ochraně přesunout do interiéru, je nejlepší začít ve skleníku. Ať tak či onak, můžete zkontrolovat své datum mrazu na základě zóny odolnosti vaší oblasti a můžete se rozhodnout použít ochranu polytunnelů nebo rostoucí prostředí mletých orchidejí. S více než 200 druhy dostupnými pro zóny 8 až 10 určitě najdete tu nejlepší pozemní orchidej pro vaše umístění.

Komplexní průvodce pro pěstování mletých orchidejí

Krok # 1. Výsadba

Ideální umístění

Prvním krokem, který se musíte naučit, je samotná technika výsadby mletých orchidejí. Chcete-li zaručit úspěch, zkontrolujte předem kvalitu své oblasti. Stejně jako většina rostlin je ideální místo pro mleté ​​orchideje dobře odvodněné, aby se zabránilo nadměrnému zalévání.

Pokud je vaše zahrada suchá a písčitá, nezapomeňte nejprve zlepšit půdu organickým rašelinovým humusem, abyste zlepšili její kvalitu. Můžete také najít různé zdroje uvádějící dva druhy pozemních orchidejí, kterými jsou Spathoglottis a Epidendrum. Zkontrolujte rostlinu, kterou pěstujete, protože možná budete muset udělat další postupy pro její výsadbu.

Podmínky růstu

Můžete zasadit mleté ​​orchideje ve vzdálenosti šesti palců od země, abyste předvídali jejich rozsáhlý kořenový systém. Můžete je však mít také v samostatných nádobách, zejména ve skleníku. Nejvíce stojí za zmínku, že musíte oddělit rostliny od hlavní skupiny, protože pozemní orchideje se budou množit dělením.

Mletým orchidejím se dobře daří za špatných světelných podmínek, protože příliš mnoho způsobí červené listy a žádné květy. Možná proto budete muset přidat mřížovinu, která je zastíní a také ochrání před silným deštěm, pokud jsou venku. Krása skleníku spočívá v tom, že tyto podmínky prostředí jsou lépe zvládnutelné a můžete poskytnout jasné, ale nepřímé světlo, které Spathoglottis miluje.

Krok # 2. Údržba

Hnojení

Po výsadbě mletých orchidejí je dalším krokem údržba, která zaručí růst a květy. Jak již bylo zmíněno dříve, chcete upravit půdu před výsadbou. Můžete použít kompost a hnojivo, ale někteří zahradníci dále uvolňují půdu také dřevěným uhlím.

Poté můžete na začátku jara nebo na konci léta nakrmit orchideje hnojivem s řízeným uvolňováním nebo tekutým hnojivem. Mletá orchidej, Spathoglottis, má tendenci se silně krmit, takže hnojivo s řízeným uvolňováním každé čtyři nebo šest měsíců by je mělo udržovat zdravé. Dodržujte pravidelný režim krmení vašich pozemních orchidejí a měly by bez problémů kvetet.

Zalévání

A co potřeba vody u mletých orchidejí? Četnost se bude lišit v závislosti na umístění, ale obecným pravidlem je pouze voda, když je potřeba. Zahradníci obvykle zalévají mleté ​​orchideje každých pět nebo dokonce dvanáct dní.

Důraz je zde kladen na to, aby kořeny nejprve vyschly mezi zaléváním, podobně jako byste zalévali jiné orchideje. Můžete zkontrolovat horní vrstvu média a pouze vodu, když je suchá. Měli byste také zkontrolovat listy svých rostlin kvůli riziku hniloby, takže vždy mějte po ruce kapesník, který je vysuší.

Deadheading

A konečně, další postup, který lze očekávat při pěstování mletých orchidejí, je slepý. Odstraněním stonků s hotovými květinami pomůžete rostlině nepřetržitě kvést. Jakmile orchideje přestanou kvést, odřízněte stonek v uzlu pod květinou nebo v blízkosti půdy mladých rostlin.

Za zmínku stojí také to, že mletá orchidej, Epidendrum, těží z odříznutí květních stonků. Na druhé straně můžete oříznout hnědé listy orchidejí Spathoglottis. Existuje mnoho různých druhů mletých orchidejí, takže se ujistěte, že znáte jejich specifické požadavky na údržbu.

Běžné problémy s orchidejemi

Kromě škůdců, jako jsou roztoči, je také běžné, že u orchidejí vznikají plísňová onemocnění, jako jsou plísně, hniloby a skvrny. Dobrou zprávou je, že těmto stavům můžete zabránit neustálým sledováním svých orchidejí, abyste rychle zvládli onemocnění. Kromě toho vaše onemocnění a životní prostředí ovlivňují tyto nemoci.

Zahradníci vědí, že přebytečná vlhkost a špatné odtokové médium jsou dobrým receptem na plísňové choroby, jako je hniloba. Pokud neprovádíte sanitační procedury v polytunnelové zahradě, budou se tyto nemoci také rychle přenášet mezi rostlinami, což ztěžuje rychlé zotavení orchidejí. Proto udržujte ideální podmínky pro vlhkost, teplotu, cirkulaci vzduchu, vlhkost a celkovou čistotu.

Závěr

Kdykoli můžete rozšířit své znalosti v pěstování různých květin, například orchidejí. Například se nenaučíte, jak zasadit mleté ​​orchideje, aby vaše zahrada vypadala živěji? Nejprve vyberte místo s dobře odvodňující půdou a doplňte jej kompostem a hnojivem.

Tato oblast by měla dostávat slabé světlo, které je lépe ovladatelné ve skleníku. Jak přízemní orchideje rostou, oplodněte je brzy na jaře nebo na konci léta, aby jim pomohly kvést. Na druhou stranu, zalévání může být každých pět dní v závislosti na médiu, aby se zabránilo hnilobě.

Nakonec zajistěte kontinuální kvetení tím, že zablokujete orchideje, které již kvetou. U mladších rostlin zastřihněte blízko země nebo u uzlů pod květinou u zralejších orchidejí.