Jak zasadit holý kořen Astilbe Nejlepší průvodce

Pokud chcete vědět, jak zasadit kořenový kořen astilbe, budete rádi, že je to jednoduché jako ve dvou krocích. Krása této bylinné trvalky spočívá v tom, že se jí daří v zónách 4 až 9, takže nejste omezeni místy, kde ji můžete pěstovat. Ale i když můžete rozdělit dospělou rostlinu, většina zahradníků má přístup pouze k holým kořenům.

Astilbe je běžné prodávat jako holý kořen, takže je užitečné vědět, jak ji z této formy vypěstovat. Dobrou zprávou je, že metoda je přímočará a ti, kteří mají apolytunneleven, mají výhodu v úspěšném založení rostlin. Koneckonců, počáteční rostliny ve skleníku jim poskytují stabilní prostředí, z něhož mohou růst silné rostliny pro přesazení.

Jak zasadit holý kořen Astilbe pro začátečníky

Krok # 1. Příprava

Jakmile získáte holý kořen, první věc, kterou si všimnete, je, že nebudete muset provádět žádné čištění, protože je již bez půdy. Výhodou výsadby holého kořene astilbe je proto, že je připravena růst bez rizika poškození. Jediným faktorem, který si u holého kořene musíte pamatovat, je udržovat kořeny vlhké, protože jsou náchylné k rychlému vysychání.

Dbejte na to, aby zůstal ve vlhkém rašeliníku, aby nevyschl. V některých případech možná budete muset trochu zalévat. Před zasazením možná budete muset odstranit poškozené kořeny.

Krok # 2. Výsadba

Výsadba samotného kořene astilby je přímá a do jisté míry obdobná, když pěstujete kořenové řízky jiných rostlin. Zajistěte, aby jejich výsadbové otvory mohly pojmout kořeny, zvláště když je rozložíte. Také chcete, aby byl nejvyšší kořen pod povrchem, s rostoucími body o palec pod půdou, než vyplníte díru zpět.

Po výsadbě zalévejte půdu, aby vám pomohla se založením, a pokud je váš region teplý, měli byste si všimnout klíčků během několika týdnů. Někteří zahradníci také používají tunel pro výsadbu astilbe, protože vnitřní podmínky jsou stabilní a kontrolovatelné a pokud nechcete příliš dlouho čekat na zahřátí teplot. Závěrem je, že astilbe je rostlina s velkým množstvím pití, takže se ujistěte, že udržujete vlhkost a zároveň dbáte na to, abyste nepřekračovali vodu.

Pěstování a péče o Astilbe

Jak již bylo zmíněno dříve, svůj holý kořen můžete spustit v polytunnel, protože rostou rychleji za teplých teplot. Astilbe by se také mělo dobře dařit někde, kde je přijímáno světlo po dobu jedné hodiny, a můžete to bezpečně ovládat pěstováním světla uvnitř. Možná budete muset upravit půdu, aby byla bohatší a zlepšila její odvodnění.

Péče o astilbu a její údržba jsou obecně jednoduché, protože rostliny nemají mnoho požadavků. Možná je faktor, kde může být astilbe náročná, pouze o zalévání, čehož je stejně snadné dosáhnout. Nezapomeňte na své vnější faktory, které mohou půdu rychleji vysušit, takže možná budete muset zalévat tak často.

Astilbe může také těžit z hnojení, zvláště pokud chcete dosáhnout nadýchaných chocholů. Zkušení zahradníci doporučují hnojiva s vysokým obsahem fosforu a také snižují vyčerpané pera, aby podpořili zdravý růst. Po několika letech můžete astilbu rozdělit a vypěstovat více rostlin.

Běžné problémy při pěstování astilby

Astilbe má nejen nízkou údržbu, ale je to také závod, který má několik seznamů problémů, se kterými se můžete setkat. Tato rostlina je relativně bez škůdců a při neustálém sledování byste měli být schopni udržet populaci brouků na uzdě. Pěstování ve stabilním prostředí, jako je polytunnel, by mělo také bránit rostlinám ve vývoji bakteriálních listových skvrn a padlí kvůli špatné cirkulaci vzduchu a vlhkosti.

Dalším faktorem, který byste neměli přehlédnout, je umístění vaší rostliny, zejména na slunci. Jednou z výhod pěstování astilby v polytunnelis je to, že jí poskytujete slunce bez rizika vadnutí, zejména v létě. Snažte se udržovat astilbe někde s filtrovaným odstínem, abyste zabránili spálení a vysušení.

Nakonec jste pravděpodobně v tomto článku viděli neustálou připomínku, abyste své rostliny astilbe dobře zalévali. Astilbe má ve srovnání s jinými odolnými druhy vyšší potřebu vody. To však neznamená, že necháte rostliny ve stojaté vodě; jen zlepšit odvodnění a udržovat půdní vlhkost.

Závěr

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak astilbu získat a začít, je holý kořen. Než však zpanikaříte, stojí za zmínku, že naučit se zasazovat kořen astilbe je obecně jednoduché. Primárním konceptem je udržovat holý kořen vlhký a zasadit jej tam, kde mají kořeny dostatek prostoru pro růst.

A protože astilbe má vysokou potřebu vody, musíte v případě potřeby vždy zkontrolovat půdu a vodu. Jakmile je založen, měli byste si uklidnit vědomí, že astilbe není náročná rostlina. Jeho potřeby nejsou ojedinělé a pravděpodobně jste tyto požadavky ve své polytunnelorské zahradě již udržovali.

Celkově je astilbe odolná rostlina, kterou můžete rychle vypěstovat z holého kořene. Stále však musíte procvičovat správné techniky údržby, abyste zajistili, že z ní vyroste silná rostlina. Vždy sledujte životní prostředí a samotný závod, abyste vyřešili případné problémy.