Jak založit farmu s avokádem: 4 věci k zapamatování

Máte zájem se naučit, jak založit farmu s avokádem? Vydat se na tuto cestu vyžaduje čas, úsilí a odhodlání. Navíc musíte vzít v úvahu řadu faktorů, včetně přípravy půdy a povětrnostních podmínek.

Pravděpodobně víte, že avokádo nebo Persea spp. Pochází z Mexika. To vysvětluje, proč k jedné ze slavných mexických kuchyní patří guacamole na bázi avokáda.

Můžete se rozhodnout pěstovat avokádové stromy uvnitř nebo venku. Pokud je plánujete pěstovat doma v hobbypolytunnelor, stačí jen zasít semena do květináče. Když jsou pěstovány venku, mohou stromy avokáda dorůst až 40 stop. Můžete al

Kromě toho se těmto stromům dobře daří v oblastech, kde je počasí většinou teplé a slunečné. Neočekávejte však, že budou růst v oblastech, kde jsou v létě a v zimě extrémní teploty.

Avokádo: Superfood

Věděli jste, že celosvětová poptávka po avokádu neustále roste? Kromě toho, že je jeho ovoce známé svou plnou máslovou chutí a bohatou strukturou, je také nabité množstvím základních živin, které jsou dobré pro vaše tělo.

Jedna dávka avokádového ovoce obsahuje vitamín K, vitamín C, folát, draslík, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, vitamín E, mangan, hořčík, železo, měď, zinek a vitamin A. má také bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Pokud jste na rostlinné stravě s nízkým obsahem sacharidů, měli byste do své stravy zahrnout avokádo.

Jaké jsou rostoucí požadavky na avokádový strom?

Vzhledem k tomu, že avokádové stromy je třeba pěstovat v teplém polovlhkém podnebí, rostou pouze v zónách odolnosti rostlin amerického ministerstva zemědělství (USDA) 8 až 11. Je však důležité si uvědomit, že zatímco avokádové stromy lze v těchto zónách pěstovat, ne vždy se daří dobře v oblastech, které jsou extrémně horké v létě nebo mrazivé, chladné nebo zasněžené v zimě. To znamená, že ideální prostředí pro avokádový strom by mělo mít mírné teploty po celý rok.

Jaké jsou 3 primární skupiny stromů avokáda?

Pokud plánujete založit farmu s avokádem, musíte znát 3 hlavní skupiny stromů avokáda: guatemalský, západoindický a mexický. Každý typ má svůj vlastní ideální rostoucí rozsah.

Guatemalské avokádo

Guatemalské avokádo je známé svou tvrdou kůží, která obsahuje spoustu bradavic.

Západoindické avokádo

Tento typ avokáda má tendenci vzkvétat v teplém podnebí. Na rozdíl od guatemalského avokáda má západoindické avokádo tenkou a lesklou pokožku a mohlo vážit až 5 liber.

Mexické avokádo

Mexickému avokádu se daří dobře v tropických oblastech vysočiny. Ve srovnání s ostatními skupinami avokáda je mexické avokádo tolerantnější k chladnému počasí. Ve skutečnosti dokáže přežít, i když teploty klesnou na 26˚F.

Kromě toho tento typ avokáda produkuje menší ovoce, které váží méně než jednu libru a jeho pokožka má výraznou papírovou hladkost.

Odborné tipy, jak založit farmu s avokádem

Pokud nejste ochotni přijmout dlouhodobý projekt, utratit značné množství peněz za výsadbu a počkat na první sklizeň po dobu 3 až 5 let, nepokračujte v pěstování avokáda. Pokud jste však ochotni projít celých devět yardů, abyste si po mnoho let užívali špičkové výnosy, podívejte se na tuto příručku:

Tip č. 1: Umístěte je do oblastí, kde jsou teploty trvale nízké

Nezapomeňte zasadit své avokádové stromy v chladných teplotách, které se mohou denně pohybovat mezi 68 ° F až 75 ° F, abyste zabránili úbytku ovoce. Když však kvetou nebo když začínají přinášet ovoce, neměla by úroveň vlhkosti v poledne klesnout pod 50%.

Tip č. 2: Nemají rádi vítr

Pokud nevíte, mají avokádové stromy křehké větve, které se snadno odlomí. Z tohoto důvodu je nejlepší je nevysazovat do větrných oblastí, protože vítr může způsobit značné poškození jejich plodů.

Tip č. 3: Většina z nich potřebuje správné zavlažování

Pokud je vaše avokádo napájeno deštěm, musí mít každý rok minimálně 1 000 mm srážek. Před obdobím kvetení vyžadují avokádové stromy suchší období, které trvá asi 2 měsíce. Avokádové stromy každý týden potřebují asi 25 mm vody.

Je nesmírně důležité otestovat kvalitu závlahové vody, protože pokud je její pH a hydrogenuhličitany opravdu vysoké, způsobují hromadění volného vápna v půdě. Musíte také pamatovat na to, že vysoké hladiny sodíku a chloridu mohou mít negativní dopad na vaše rostliny avokáda.

Vzhledem k tomu, že kořeny rostliny jsou mělké, je ideálním způsobem, jak aplikovat vodu, pomocí mikro-postřikovače nebo kapače. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení v kořenové oblasti stromu avokáda.

Kromě toho je třeba zajistit správnou kontrolu vlhkosti v kořenové zóně, protože tato oblast má tendenci snadno vysychat.

Tip č. 4: Určete vhodnost půdy a podle toho ji připravte

Na půdu, která nebyla odpovídajícím způsobem připravena, nemůžete zasadit jen semeno avokáda. Chcete-li připravit půdu pro výsadbu, musíte na celé farmě kopat půdní profily. Ujistěte se, že jámy jsou hluboké 1,5 m.

Je vyžadován pouze jeden vklad na ha. Pokud však lokalita není homogenní nebo kopcovitá, musíte vykopat více jam. Zkontrolujte barvu půdy, její strukturu, strukturu, záplaty, sedací vodu, konkrementy, tvrdé pánve, kameny a štěrk.

Pěstujte své avokádové stromy ve skleníku Hobby!

Vzhledem k tomu, že avokádové stromy vyžadují určitou úroveň teploty a vlhkosti, bude pro ně snazší pěstovat je v hobby skleníku. Uzavřený prostor vám umožňuje přizpůsobit prostředí tak, aby vyhovovalo potřebám vašich rostlin. Navíc je chrání před silným větrem a neustálou hrozbou škůdců.

Naučit se, jak založit farmu s avokádem venku, je skvělé, ale pěstovat je uvnitř hobbypolytunnelis je ještě lepší.