Jak zalévat Dracaena. 3 faktory úspěchu

Pokud chcete vědět, jak zalévat dracaenu, musíte zvládnout tři faktory. Načasování, metoda a další úvahy budou hrát roli při správném způsobu zalévání dracaeny. Spíše chcete tyto rostliny pěstovat někde stabilně, jako je skleník, pokud se ve vašem regionu vyskytnou kolísavé a extrémní podmínky.

Pamatujte, že zatímco rostliny dracaena jsou obecně bezstarostné, jejich údržba by měla být konzistentní. Jejich péče nekončí správným zavlažováním, aby se zabránilo rostoucím problémům, ale zahrnuje také životní prostředí a postupy, s nimiž se denně setkávají. Správná péče a údržba jistě udrží rostliny dracaena šťastné a zdravé.

Nejlepší průvodce, jak zalévat Dracaenu

Kdy zalévat

Prvním faktorem, který je třeba při zalévání rostlin dracaena zvážit, je, kdy byste měli tuto praxi provádět. Načasování je při zavlažování zásadní pro všechny rostliny, aby se předešlo nadměrnému nebo podmáčení rostlin. Když to dracaény nepotřebují, časté zalévání může vést ke stojaté vodě a hnilobě, zatímco nedostatek vody může rostliny dehydratovat a ovlivnit jejich zdraví.

Kdy byste tedy měli zalévat rostliny dracaena? Hlavní pamětí, kterou si musíte pamatovat, je, že tyto rostliny pocházejí z tropických oblastí. Proto nepotřebují mokré půdy, aby se jim dařilo, a měli byste je zalévat, pouze když je povrch země suchý na dotek.

Udržování dracaen ve vlhké půdě nebo stojaté vodě může vést ke stresu nebo jiným chorobám, jako je hniloba kořenů. Nejlepší by bylo použít dobře odvádějící médium nebo nádobu a rostliny umístit někde stabilně, jako je skleník, aby klima neovlivňovalo absorpci vody v půdě. To vám dá menší prostor pro chyby při načasování zalévání.

Jak zalévat

Kromě načasování musíte také zdokonalit způsob zalévání dracaenas. Těmto rostlinám bude dobře, když je důkladně zaléváte a necháte zeminu mezi intervaly vyschnout. Ti, kteří pěstují dracaeny v rostlinách, mohou nechat vodu odtékat do otvorů na dně kontejneru.

Pokud je aktuální klima suché, můžete půdu lehce zamlžit, aby byly rostliny hydratované. Dávejte však pozor, aby médium neproniklo, protože to podpoří hnilobu kořenů. Více řečeno, některé oblasti mají ve vodě vysokou hladinu fluoridu, což je pro rostliny dracaena škodlivé.

Pokud si nejste jisti vodou z vodovodu při zalévání rostlin dracaena, držte se vyčištěné vody. Pokud listy vytvořily hnědé oblasti a žluté okraje, je velká šance, že vaše rostliny procházejí toxicitou fluoridů. Na druhou stranu, žluté listy mohou také indikovat podvodní zalévání.

Další úvahy

Jak již bylo zmíněno dříve, stabilita prostředí hraje významnou roli při zalévání dracaena. Pokud je udržování teploty a vlhkosti obtížné, bude těžké odhadnout, jak rychle půda uschne. Více chcete zjistit konkrétní potřeby vašich rostlin, znát jejich ideální požadavky na vlhkost a podle toho upravit postupy.

Péče o Dracaenu

Kromě zalévání je také důležité vědět, jak se správně starat o dracaenu. Tyto rostliny mají obecně nízkou údržbu, ale vyhnete se problémům a chorobám jejich důslednou údržbou. Za prvé, jaké je ideální umístění pro tyto rostliny?

Ideální umístění

Dracaena bude nejlépe prospívat v oblastech kolem 70 ° F během dne a 60 ° F v noci. Můžete to snadno udržovat v oblasti Polytunneland a vyhnout se extrémním a kolísavým teplotám. Známým nepřítelem rostlin dracaena jsou teploty mrazu v zimě, protože poškozují jejich listy.

Chcete mít na paměti, kam rostliny umístíte, protože průvan může být také na škodu. Pokud jde o vlhkost, pro dracaeny je výhodné být někde s vysokou vlhkostí, zejména když je prostředí horké. Vždy však kontrolujte vlhkost, abyste zabránili chorobám, jako je růst plísní.

A co víc, vyberte si světlou oblast, která nepřijímá ostré sluneční světlo, aby drakeny byly šťastné. Některé odrůdy také dávají přednost slabému osvětlení, takže je důležité znát požadované podmínky rostlin, které máte. Bez ohledu na to, přímé sluneční světlo spálí listy, takže vždy zajistěte krytí pro filtrování světla nebo použijte pěstební světla v rozumné vzdálenosti, pokud máte dracaenas uvnitř.

Hnojení

Potřebujete krmit dracaeny? Tyto rostliny můžete každé jaro a léto hnojit vyváženým hnojivem. Krmení každé dva týdny by mělo stačit, ale při začátku pádu snižte hnojení pouze na jednou měsíčně. Stejně jako jiné tropické rostliny musíte i v zimě podpořit klidu zastavením hnojení dracaen.

Celkově dracaeny nevyžadují rozsáhlý seznam postupů údržby, kromě toho, že udržují stabilní prostředí a odpovídajícím způsobem je krmí a zalévají. Můžete také podpořit úplný pohled na vaše rostliny odstraněním horní části. To udrží velikost dracaenas a také pomůže s růstem listoví.

Závěr

Může být ohromující určit požadavky na vlhkost tropických rostlin. Můžete se však rychle naučit, jak zalévat dracaena pomocí tří faktorů. Načasování, metoda a další úvahy zajistí, že vaše dracaenas splní jejich potřeby.

Obecně si pamatujeme jen vodu, když je povrch suchý. Použijte dobře odvodňovací půdu nebo nádobu, abyste zajistili, že rostliny nezůstanou v mokrém prostředí. Můžete také zvážit pěstování dracaen v polytunnel, abyste udrželi stabilní prostředí pro snadnější regulaci vlhkosti.