Jak zalévat Calandivu a další nejlépe rostoucí tipy

Ústředním konceptem toho, jak správně zalévat Calandivu, je dělat to pouze v případě potřeby. Stejně jako u většiny rostlin nechcete tento kultivar zalévat, ale také ho nechcete nechat úplně vyschnout. Calandiva je jednoduše značka pro rostlinu kalanchoe, což je šťavnatá bylina.

Když to budete mít na paměti, získáte představu, že Calandiva je závod s nízkou údržbou, kterému se bude dobře dařit v interiérech. Proto je zalévání a další postupy údržby obecně jednoduché, pokud ne, v některých případech zbytečné. Může se vám však zdát jednodušší a pohodlnější pěstovat nádhernou Calandivu v polytunnel, protože vnitřní prostředí je stabilní a méně náchylné k podmínkám, které mohou podporovat škůdce a nemoci.

Jak zalévat Calandiva a tipy na péči, které musíte znát

Zalévání Calandivy

Jak již bylo zmíněno dříve, zacházíte s Calandivou jako s rostlinou kalanchoe s nízkou údržbou. Proto nemá vysoký požadavek na vodu. Místo toho zalévejte rostlinu střídmě tam, kde potřebujete nechat médium mezi zaléváním zaschnout.

Jednou za dva týdny

Jednou z nejčastějších chyb je přeplňování Calandivy, což zase způsobí hnilobu. Abyste získali ideální počty od zkušených pěstitelů Calandivy, můžete rostliny zalévat jednou za dva týdny. To bude záviset na dalších vnějších faktorech, ale dbát na to, abyste Calandivu nepotopili, je vaší nejvyšší prioritou.

Užitečným tipem je zkontrolovat, zda jsou horní tři palce média před zaléváním suché. Poté jej můžete zalévat hluboce a přebytek nechat vytéct z nádoby, abyste zabránili stojaté vodě. Pokud pěstujete Calandiva na zahradě, můžete namočit půdu až do hloubky 6 palců.

Co je třeba vzít v úvahu při zalévání

Sukulenty jsou náchylné k rychlému hnilobě, proto vždy zvažte různé faktory. Například, jak velká je vaše rostlina Calandiva, nebo je právě rozkvetlá? A co světlo, teplota a velikost hrnce? Je médium a nádoba dostatečně odváděna?

Zde je několik příkladů, kdy podle vlastního úsudku zaléváte Calandivu. Calandiva je nejen náchylná k hnilobě, ale také nechcete, aby vaše rostliny byly vystaveny riziku plísní. Možná je to jedna z výhod pěstování v polytunnel, protože kromě zalévání můžete také řídit teplotu a vlhkost.

Hnojení Calandivy

Kromě zalévání byste měli vědět, jak správně hnojit Calandivu. Ti, kteří pěstují Calandivu v nádobách uvnitř, mohou rostliny krmit jednou za měsíc od jara do podzimu. Na druhé straně by Calandiva venku měla dobře prospívat s hnojením jednou ročně na jaře.

Nepotřebujete určitý druh hnojiva pro Calandivu, protože vyvážený vzorec pro kvetoucí pokojové rostliny by vyhovoval tomuto šťavnatému. Postupujte podle pokynů na štítku a při krmení vnitřních a venkovních rostlin Calandiva možná budete muset nejprve zředit hnojivo. Protože budete přidávat vodu, je nutné zdůraznit, že krmení rostlin tímto vzorcem nahradí jedno zavlažování, aby nedošlo k přetečení.

Ideální prostředí pro Calandiva

Calandiva není pečlivá rostlina k pěstování; bylo by však nejbezpečnější pěstovat je v kontrolovaném a stabilním prostředí, jako je skleník. Tímto způsobem nebudete Calandivu vystavovat extrémnímu teplu, chladu a větru. Nejlepší by bylo, kdybyste si také pamatovali, že Calandiva roste nejlépe na plném slunci a je ideální pro pěstování zón 9 až 11.

Můžete také použít tunel tunel ke své výhodě a vytvořit dlouhé noci a krátké dny, abyste podpořili kvetení na podzim a v zimě. Poté můžete udržovat vnitřní teploty mezi 60 až 75 ° F pro optimální vývoj a zdraví. A konečně, neutrální pH a dobře odvádějící médium udrží Calandivu šťastnou.

Jak propagovat Calandivu

Nejlepší způsob, jak propagovat Calandivu, je dělení, ale rostlinu můžete pěstovat také ze stonkových odřezků a semen. Díky rozdělení můžete použít zdravou a vyspělou rostlinu Calandiva k vytvoření více kopií Calandivy. Proces je tak jednoduchý, jako vykopat rostlinu a oddělit ji nožem před výsadbou do nových nádob nebo oblastí.

Na druhou stranu můžete také odebrat 5palcové stonkové odřezky ze zdravé mateřské rostliny a připravit ji na výsadbu, jako byste to udělali při množení jiných rostlin. Odstraňte spodní listy a ponechejte řízky dva týdny před výsadbou. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli metodu, nejlepší doba pro propagaci Calandivy je jaro nebo léto.

Závěr

Pokud chcete pokojovou rostlinu s nízkou údržbou nebo potřebujete přidat barvu do zahrady nebo skleníku, zvažte Calandiva, kultivar rostliny kalanchoe. Jelikož je však šťavnatý, musíte se naučit zalévat Calandivu, abyste předešli chorobám, jako je hniloba nebo plíseň. Jediný koncept, který si musíte pamatovat, je obecně pouze zalévat, když je to potřeba, a nechat médium mezi relacemi vyschnout.

Rostliny Calandiva můžete zalévat jednou za dva týdny, a to by je mělo udržet zdravé bez rizika přetečení nebo ponechání ve stojaté vodě. Je však také důležité vzít v úvahu další faktory, jako je růstová fáze rostliny, prostředí, médium, velikost květináče a kvalita odtoku média a kontejneru. Problémům se zaléváním se můžete vyhnout udržováním stabilních podmínek pomocí apolytunnelandského pěstování Calandivy v dobře odvodňujícím médiu a hrnci.