Jak zajistit, aby se papriky zvětšily

Když nevíte, jak zvětšit velikost papriky, váš problém spočívá v klimatických podmínkách, požadavcích na vodu a v přesazování. Může být frustrující neustále vyvíjet malé a nekvalitní papriky. Jak to, že jste zaškrtli vše v manuálech a doplňkových letácích, ale sklizeň je zklamáním?

Uvedené tři faktory hrály roli ve velikosti paprik. Capsicum annum, stejně jako většina plodin, má řadu podmínek a požadavků na pěstování kvalitního ovoce. Až tedy budete příště pěstovat papriky, nezapomeňte na níže uvedené informace, abyste získali větší papriky.

Jak zajistit, aby se papriky zvětšily – podmínky a požadavky

Klimatické podmínky

Pokud se u vašich paprik rodí malé ovoce, možná budete muset zkontrolovat teploty ve vaší oblasti. Nejlepší je udržovat 70 až 80 ° F ve dne a 60 až 70 ° F v noci. V některých regionech může být obtížné dosáhnout těchto podmínek, ale řešení najdete na Krostrade.com.

Pěstování papriky uvnitř ve skleníku usnadňuje farmářovi udržování teplot. Pokud vaše poloha dosáhne extrémních podmínek, můžete své papriky chránit tím, že je budete mít doma. Pokud teplota stoupne nad 80 ° F, lze očekávat deformaci a malé papriky, protože to zraní květy.

Dalším klimatickým stavem, který zpomaluje růst rostliny a vede k malé paprice, je přesazování ve špatném podnebí. Pokud byste přesadili sazenice pepře, když ještě není půda teplá, zažili by šok. Pokud je teplota příliš nízká, může plodina dokonce vyzrát až 20 dní.

Požadavky na vodu

Pokud přemýšlíte, jak to, že vaše papriky jsou stále malé i při ideálním klimatu, možná jim nedáte dostatek vody. Nedostatek vody může poškodit kvetení paprik, což má vliv i na ovoce. Snažte se proto každý týden dodávat centimetr vody do vašich plodin.

Pěstování papriky v polytunnel vám usnadní udržování hydratace. Místo namočení listů postřikovači můžete použít kapací hadici k namočení kořenů. Je také důležité pamatovat na půdní typ, protože některé mohou odtékat rychleji než jiné.

Transplantace

Podle Cornellovy univerzity může příliš brzy transplantace rostliny oslabit. To tedy také ovlivňuje kvalitu plodů. Zvonky můžete zvětšit, pokud je začnete doma. Poté vyberte rostliny se třemi až pěti sadami pravých listů, protože z nich vyrostou velké papriky.

Vaše rostliny můžete dostat venku tři týdny po posledním mrazu. Při zakrývání řádků buďte opatrní, protože přehřátí může ovlivnit velikost pepře. Jeden může také narazit na problémy s plody, pokud je teplota příliš vysoká na obou koncích během přesazování.

Další trik, jak zajistit velkou papriku, je aplikace hnojiva na plochu před přesazením a hnojení každé rostliny po přesazení. Můžete také mulčovat, abyste udrželi vlhkost a udrželi plevel na uzdě. A na závěr nezapomeňte, že rostliny potřebují od sebe 24 palců prostoru, aby podpořily růst a velké papriky.

Jak mohu zajistit, aby mé papriky rostly rychleji?

Zrání paprik může trvat tři až čtyři měsíce. Po zasetí semen můžete počkat až 95 dní, než budete moci sklízet plody. Můžete zajistit, aby papriky rostly rychleji, pokud zajistíte ideální umístění a údržbu rostlin.

Umístění

Chcete, aby se vaše papriky nacházely v oblasti, která je slunečná s úrodnou a dobře odvodňující půdou. Půdní pH 5,5 až 7,0 s přidaným kompostem je dokonalým příkladem toho, co může optimalizovat růst papriky. Pokud je obtížné je dosáhnout, můžete pěstovat své plodiny v interiérech.

Přidejte světlo do polytunnelandu a zlepšete odvodnění a výživu půdy pomocí kompostu. Pokud jste tyto podmínky splnili, ale zrání vašich paprik trvá dlouho, zkontrolujte, zda mají rostliny dostatek prostoru pro růst. Přeplněná oblast znamená konkurenci mezi plodinami a omezený prostor může ovlivnit kořenový systém.

Údržba

Údržba také hraje významnou roli v době růstu vašich paprik. To zahrnuje zajištění toho, že půda je vždy vlhká, s náležitými úpravami z vaší strany, v závislosti na ročním období. Svým rostlinám můžete také pomoci růst rychleji, když je po transplantaci a při zahájení plodování obléknete.

Plevel může konkurovat živinám, proto je nejlepší půdu kultivovat a mulčovat. Nové květiny můžete také často povzbudit, pokud své papriky pravidelně stříháte. A nakonec sklízejte zralé papriky, aby rostlina mohla soustředit své živiny na zbývající papriky.

Proč jsou mé zelené papriky tak malé?

Pokud jsou vaše zelené papriky malé, zkontrolujte teplotu, půdu a opylování ve vaší zahradě. Zelené papriky jsou podobné jiným plodinám, kde extrémní teploty ovlivňují kvalitu jejich plodů. Musíte se ujistit, že teplota neklesne nad 75 ° F nebo pod 60 ° F, jinak květy poklesnou.

Můžete také použít skleník, zejména v sezóně, kdy jsou noční teploty velmi nízké. Kromě teplot možná budete muset zkontrolovat obsah fosfátů a přidat do půdy starý kompost. Pokud má půda vysoký obsah dusíku, podporuje svěží zeleň, ale vede ke snížené produkci ovoce.

U špatně opylovaných rostlin jsou typické malé a zploštělé papriky. To je důvod, proč je výhodné pěstovat, když jsou opylovači aktivní. Můžete také rostliny lehce poklepat, abyste pomohli s distribucí pylu ve vaší zahradě.

Co pomáhá rostlinám pepře růst?

Sluneční záření, dobře odvodněná úrodná půda, teplota a péče pomohou rostlinám pepře růst. Různé rozšiřující manuály zdůraznily, jak jsou slunečné dny prospěšné pro růst a vývoj papriky. Současně použití dobře odvodněné půdy se stárnoucím kompostem rostliny dále podpoří.

Poté, co zkontrolujete sluneční záření a půdu pro vaše rostliny pepře, vždy sledujte teplotu. To zahrnuje kontrolu teploty půdy, zvláště když přesazujete papriky. Pokud budete pečovat, důsledné zalévání, krmení a odstraňování plevele pomůže vašim rostlinám růst bez jakýchkoli překážek.

Jsou mleté ​​kávy dobré pro rostliny pepře?

Kávová sedlina je dobrá pro rostliny pepře, protože mají složky, které zlepšují strukturu půdy a výživu. Kromě těchto výhod brání kávová sedlina růstu plísní a růstu plevele, pokud ji používáte jako mulčování. Vzhledem k různým studiím o výhodách kávové sedliny lze usoudit, že použití kávové sedliny jako kompostu nebo kompostu pomůže rostlinám pepře.

Závěr

Rostliny jako papriky se vyplatí růst, zvláště když začnete sklízet. Společným dilematem mezi farmáři je však to, jak zvětšit velikost papriky. Kvalitu a velikost plodů můžete zlepšit zajištěním ideálních klimatických podmínek, požadavků na vodu a přesazení.

Vzhledem k tomu, že klima a teplota jsou pro růst a vývoj rostlin pepře významné, můžete papriky pěstovat ve skleníku. Rozšíření a zemědělci doporučují před přesazením pěstovat papriky vnitřní, aby zajistily splnění podmínek pro optimální zdraví rostlin. Můžete také mulčovat nebo kompostovat s kávovou sedlinou, abyste zlepšili strukturu a kvalitu půdy.