Jak začít se semeny v Rockwool. Nejlepší 3krokový průvodce

Pokud se chcete naučit, jak začít se semeny v Rockwool, musíte pochopit tři kroky. Rockwool je populární pěstitelské médium, zejména pro hydroponii. Není proto divu, že člověk chce vědět, jak to využít ve svůj prospěch při klíčení semen.

Kromě spouštění semen ve skleníku na podporu klíčení může být použití Rockwool jako média pro ně užitečné kvůli jeho vynikajícímu zadržování vlhkosti. Pamatujte, že jedním z faktorů, které je třeba přibít, aby bylo zajištěno klíčení, je zajištění vlhkosti bez nadměrného zalévání, které může semena utlumit a zabít. Rockwool pro semena nevytvoří podmáčené prostředí, ale také je nevysuší.

Jak úspěšně zahájit osivo v Rockwool

Krok # 1. Příprava

Jako půdní růstové médium můžete očekávat, že nejprve připravíte kostky Rockwool, než do nich zasejete semena. Například stojí za zmínku, že toto médium má pH kolem 7 až 8, což je vysoké pro semena. Úrovně pH kostek můžete upravit namočením do vody. Výsledkem by měla být úroveň 5,5 až 6,5, která je vhodnější pro klíčení semen.

Použijte k tomu mírně kyselou vodu nebo si ji připravte z vody a citronové šťávy. Ideální by bylo řešení kolem 5,5 až 6,5 pH, k jehož dosažení můžete použít testovací proužek pH. Jakmile máte mírně kyselou vodu, namočte do ní kostky alespoň na hodinu.

Krok # 2. Výsadba

Po hodině můžete použít kostky a zasadit semena na jejich vrchol a zavřít díru blízko. Měli byste najít otvor a umístit dvě semena dovnitř nebo použít předmět k pohodlnému přitlačení semen dolů ke spodní části tohoto otvoru. Po výsadbě přidejte více vlhkosti pomocí hydroponického živného roztoku, abyste podpořili klíčení a transplantujte, jakmile budete mít 3 palce vysoké sazenice.

Krok # 3. Údržba

Jak již bylo zmíněno dříve, hlavní výhodou spouštění semen v Rockwool je to, že poskytuje vlhkost v ideální míře. Bez nebezpečí vysychání nebo zalévání by voda měla podporovat klíčení aktivací enzymatické reakce semene. K zajištění úspěchu však stále musíte provést nezbytné postupy údržby.

Podporujte klíčení

Například skleník je vhodným prostředím pro hydroponické systémy, protože můžete řídit vnitřní podmínky. To je obzvláště užitečné pro spouštění rostlin, které jsou náročnější, protože se dosud neusadily. Ti, kteří začínají semena v kostkách Rockwall, je mohou umístit někde mezi 70 až 80 ° F a uvnitř vlhkostní kopule, aby vytvořili ideální klíčící prostředí.

Podporujte vývoj sazenic

Postupy údržby v tomto bodě zahrnují zamlžování, když kostky začnou vysychat. Dbejte na to, abyste kostky nepřeplňovali nebo je nechali náhodně vyschnout. Jakmile si všimnete klíčení, v závislosti na rostoucích rostlinách, odstraňte kopuli a umístěte kostky pod pěstební světla, abyste podpořili další vývoj.

Stejně jako při zakládání semen v květináčích chcete rostliny řídnout, aby na kostku zůstaly jen ty nejzdravější. Může to být také vyšší rostlina a můžete odříznout kratší. Nežádoucí rostlinu nemusíte vytahovat, protože riskujete, že tu preferovanou uvolníte na kostce.

Jak transplantovat z hydroponie do půdy

Zahájení semen v půdě bez půdy a přesazení rostliny do půdy je mezi pěstiteli běžné. Musíte však mít na paměti tuto praxi, abyste se vyhnuli transplantačnímu šoku a dalším potenciálním problémům. Například, kde byste měli zasadit transplantace?

Příprava transplantátu před výsadbou půdy

Můžete použít velký hrnec k předvídání kořenového systému transplantací. Přidělte prostor asi 4 palce, abyste zajistili, že mají prostor pro své kořeny. Naplňte to růstovým médiem jako směs rašeliny bez půdy.

To bude fungovat jako prostředí pro rostliny, než budou přímo v půdě. Po výsadbě musíte přidat živný roztok, který pomůže rostlinám přizpůsobit se. Je také důležité je okamžitě zalévat, abyste snížili riziko šoku.

Počkejte týden, než zredukujete zalévání, a zkontrolujte si svůj kalendář, zda můžete transplantovat venku.

Kalení a transplantační šok

Navíc nezapomeňte na důležitost jemného vytvrzování rostlin, než je trvale vysadíte ven. Pokud zaznamenáte vadnutí listů a stonků, může to být známka transplantačního šoku. Můžete zalévat rostliny, abyste jim pomohli, a ořízněte je alespoň na jednu třetinu, abyste posílili jejich kořeny.

Závěr

Díky rozsáhlým znalostem různých médií by se člověk neměl cítit zastrašen pěstováním rostlin ze semen. Pokud víte, jak začít s osivem v Rockwool a mít skleník, neriskujete, že narazíte na běžné nevýhody klíčení způsobené nízkou dostupností vlhkosti a nestabilním prostředím. Klíčem je nejprve připravit kostky úpravou jejich hodnoty pH a umístěním do polytunnelů, aby se podpořilo další klíčení.

Stejně jako pěstování semen v jiných médiích musíte udržovat vlhkost půdy mlžením a použitím vlhkostní kopule. Můžete také upravit teplotu v polytunnelandu a počkat, až se semenáčky vyvinou. V tomto okamžiku počkejte, až rostliny dosáhnou ideální výšky pro přesazení, a měli byste mít silné rostliny z Rockwool.