Jak začít pěstovat rostliny v polytunnel

Než se pustíte do pěstování polytunnelů, naučte se, jak začít pěstovat rostliny v apolytunnelch ze semen nebo transplantací. Už víme, kdy začít pěstovat plodiny ve skleníku, ale konkrétní kroky a informace o tom, jak začít, jsou stejně důležité pro úspěch. Znalost zóny odolnosti je nezbytná pro načasování, kdy začít pěstovat rostliny, ale počínaje semeny a transplantacemi je třeba vzít v úvahu další faktory a úvahy.

Zájem o pěstování tunelů roste, protože stále více lidí vidí jeho výhody v celoroční produkci vysoce kvalitních rostlin. Výhody krytého zahradnictví však budou možné, pouze pokud budete důsledně řídit postupy od začátku do sklizně. To samozřejmě zahrnuje správný způsob spouštění rostlin ve skleníku.

Definitivní průvodce, jak začít pěstovat rostliny ve skleníku

Počáteční rostliny ze semen

Příprava skleníku

Příprava je klíčem k úspěchu vašich semen a transplantací. Musíte pečlivě dezinfikovat vše ve skleníku, včetně hrnců, podnosů, laviček a polic. Kromě hygieny a čistoty by mělo zajistit, aby vaše semena prospívala také zajištění správných podmínek ve skleníku.

Výběr semen

Jak zmínila University of Massachusetts Amherst, je nutné při zakládání semen ve skleníku používat čerstvé semeno. To zaručí, že budou dobře klíčit. Stará semena mají nižší kvalitu, což může vést ke špatnému klíčení a produktivitě kvůli snížené vitalitě.

Dalším krokem je jejich roztřídění do různých skupin, aby se ve skleníku vytvořilo hezčí uspořádání, například které rostliny budou nejlépe růst společně nebo které plodiny se nejlépe začnou v interiéru. Semena seskupená jako chladná sezóna a teplá sezóna vám také usnadní plánování dat výsadby.

Výsadba semen

Dalším krokem je naplánovat, kdy semena zasadit. Zde je užitečné znát vaši rostoucí zónu. Použijte jej jako vodítko k identifikaci průměrného data posledního mrazu ve vaší oblasti.

Věděli jste, že můžete začít bez osiva, když začínáte s osivem v květináčích nebo v táboře ve skleníku? Šance na úspěch při spouštění semen je vyšší, pokud použijete konkrétní směs, která není příliš těžká. To zaručuje odolnost proti chorobám a zajišťuje ideální odvodnění.

Na rozdíl od typické půdy v květináči nebo na zahradě by počáteční směs semen nebyla pro semena příliš těžká. Zkontrolujte pokyny na balíčcích semen, abyste věděli, kolik semen na nádobu nebo hrnec je vhodné. Obvykle můžete zasadit semena v hloubce půl palce, ale to se může u jednotlivých rostlin lišit.

Semena přikryjte půdou a postříkejte vodou a poté nádobu zakryjte plastovým obalem. Abyste zabránili změnám teploty půdy, můžete použít topnou rohož. Nezapomeňte označit své nádoby, abyste mohli postupovat podle pokynů pro každou rostlinu a nebudete zmateni, když se semenáčky objeví a vypadají stejně.

Zahájení transplantací ve skleníku

Transplantační produkce

Po dezinfekci a kontrole podmínek tunelů můžete k výrobě transplantací použít půdu nebo umělé směsi. Celkově je nejlepší pro transplantace výživná směs, která má dobrou drenáž a schopnost zadržovat vlhkost. Typické nádoby na transplantace v polytyrenových polystyrénových a plastových zásobnících.

Dva faktory, které jsou zvláště důležité pro produkci transplantátu, jsou zavlažování a hnojení. U prvního nezapomeňte zalévat pouze v případě potřeby, protože sazenice rostou kořeny. Vytvořte zavlažovací plán a zajistěte, aby vaše rostliny byly zalévány jednotně.

Častou chybou zahradníků je nadměrné zalévání, za předpokladu, že je to stejný objem s počátečními fázemi klíčení. To vede k škůdcům, chorobám a špatné kvalitě plodin. Místo toho zalévejte rostliny ráno, aby půda před večerem uschla.

Pro jejich výživu je pro transplantace vhodné použití ve vodě rozpustných hnojiv při zalévání. Každá rostlina se však liší v požadavcích a pravděpodobně budete muset upravit hnojení v závislosti na podmínkách tunelů. Transplantace také vyžadují správné rostoucí světlo v polytunnel, aby se podpořil silný růst sazenic.

Vytvrzování transplantací

Jednou z nejvýznamnějších výhod zahradničení tunelů je umožnit farmářům zahájit vegetační období brzy, což někdy znamená výrobu transplantací. Je však zásadní, abyste také věděli, jak správně vytvrzovat rostliny, abyste zabránili šoku a stresu z náhlých změn v poli. Thepolytunnelis je také vaším přítelem v této části produkce.

Chcete-li připravit své transplantace, snižte teplotu polytunneltl o 5 až 10 ° F a snižte množství vody a hnojiva, které dáváte. Tímto způsobem se rostliny mohou před přesazením aklimatizovat na náhlé změny venku. Na druhou stranu můžete transplantace také přesunout do latě dva týdny před transplantací.

Závěr

Krása thelytunnel umožňuje farmářům nepřetržitou produkci vysoce kvalitních rostlin bez problémů s nepředvídatelnými venkovními podmínkami. Vědět, jak začít pěstovat rostliny na apolytunnele pomocí semen nebo transplantací, je zásadní pro získání těchto výhod. Celkově lze říci, že polytunnel je užitečný pro spouštění rostlin nebo pro pěstování rostlin během celého jejich cyklu.

Pokud se později rozhodnete své plodiny přesadit, nezapomeňte je nejprve vytvrdit. Tímto způsobem mohou odolat nepředvídatelným a nepříznivým podmínkám venku a zabránit šoku z transplantace.