Jak zacházíte s padlí na Ninebark

Pokud jste si někdy položili otázku: „Jak zacházíte s padlí na devíti kůrách,“ nejste sami.

Bez ohledu na to, jak jsou podmanivé, devět kůry může jít velmi rychle ze 100 na 0, když na ně padne padlí. Bez ohledu na kultivar vám devět kůry může přinést popovou barvu, kterou si přejete pro svou zahradu.

Pokud je máte ve svém prostoru a všimnete si, že se začínají hromadit bílé houby, musíte tuto nemoc co nejdříve vyléčit. Tuto nepříliš přátelskou houbu můžete označit jako padlí.

Tipy pro léčbu padlí

Většina zahradníků se obvykle padlí z estetických důvodů zbavuje. Koneckonců, nejsou nutně nebezpečné, nebo alespoň když je nenecháte neošetřené. Vzhledem k tomu, že jsou parazitické, budou pijat výživu vašich devíti kůry a ovlivní jejich kvetení.

Tip č. 1: Na poloze a teplotě záleží

Během pozdního jara až počátkem léta začíná růst padlí. Ideální podmínky jsou vlhká místa s mírnou nebo chladnou teplotou. Pokud své devíti kůry umístíte na oblasti náchylné k plísním se slabým osvětlením, pravděpodobně onemocní.

Proto je nejlepší vyhnout se umístění rostlin na stinných místech a místo toho je vystavit dostatečnému množství světla. Rovněž se ujistěte, že jsou vzájemně odsazeny pro účely cirkulace vzduchu. Nezapomeňte také věnovat pozornost odtoku vody.

Tip č. 2: Zajistěte, aby dostávali potřebné živiny

Jak bylo uvedeno výše, vysoká vlhkost může způsobit zvýšení růstu padlí. Proto udržujte své Ninebarks hydratované a místo listů se zaměřte na okolní půdu. Ujistěte se však, že je nepotopíte.

Pokud jde o posílení živin v půdě, doporučují se komposty, nikoli hnojiva. Vyhněte se jim, zejména těm, které mají vysokou hladinu dusíku. Stejně jako u zalévání se vyvarujte přehánění, protože nový růst má tendenci být náchylný k chorobám.

Tip č. 3: Využijte ekologicky šetrné ošetření

Ať už existují pouze známky nebo již vyvinutá padlí, můžete použít fungicidní ošetření. Doporučuje se vybrat organické typy a každých 10 až 14 dní je nastříkat na devět kůry.

Jedním z účinných řešení prevence padlí je jedlá soda. Musíte pouze zkombinovat jednu polévkovou lžíci s poloviční lžičkou tekutého mýdla a litrem vody.

Podobně můžete použít ústní vodu nebo mléko samostatně smícháním s jednou na každé tři díly vody. Nezapomeňte však používat první opatrně, protože tato chemická látka může být pro nový růst fatální, zatímco druhá není, není tak účinná.

Má Zahradnictvípolytunnel perfektní smysl?

Každý, kdo chce své zahradnické zážitky převést do vyšších výšek, by měl vážně uvažovat o zahradničení tunelů. Milovníci zeleně mohou potvrdit, že se jedná o mnohem lepší alternativu k tradičnímu venkovnímu zahradnictví.

Kromě toho, že poskytuje vašim rostlinám potřebnou ochranu proti živlům, škůdcům a dalším faktorům, které mohou snadno promarnit veškeré vaše úsilí v zahradnictví, poskytuje vám apolytunnelalso také nespočet příležitostí pěstovat jakýkoli druh rostlin a sklízet ideální sklizeň. Pokud se chcete blíže podívat na výhody vlastního skleníku, bez ohledu na to, zda se jedná o mini skleník, hobby skleník nebo poloprofesionální skleník, podívejte se na toto:

Chrání vaše rostliny před škůdci a zvířaty

Poslední věc, kterou chcete, je vidět jelena nebo mývala šťastně hodujícího na vašich bobulích, melounech a hrášku. S apolytunnelto chrání vaše něžné rostliny před těmito predátory, nebudete muset ztrácet spánek kvůli obavám o jejich bezpečnost.

Kromě toho, na rozdíl od tradičních venkovních zahradníků, kteří denně čelí neustálé hrozbě destruktivních chyb, si můžete odpočinout s vědomím, že vaše polytunnelakty působí jako účinná bariéra mezi vaší botanickou oázou a těmito škodlivými škůdci.

Chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Vzhledem k tomu, že apolytunnel je uzavřená struktura, nemusíte se obávat o bezpečnost svých rostlin v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. To eliminuje potřebu přicházet s nouzovými přípravky, které na vašem konci zabere hodně času a úsilí. Neexistuje nic jako apolytunnel, který udržuje vaše rostliny v bezpečí, kdykoli je bouřka nebo vánice.

Můžete pěstovat jakýkoli druh rostliny

Jednou z nejlepších věcí na zahradnictví s polytunnelem je skutečnost, že můžete snadno vypěstovat jakýkoli druh rostliny, který není původem z vaší oblasti. Protože apolytunnelis je uzavřený prostor, umožňuje vám snadno manipulovat s podmínkami pěstování rostlin, jako je teplota a vlhkost. Konečně si můžete užít pěstování svých oblíbených tropických a exotických rostlin přímo ve vaší zahradě!

Závěr: Jak zacházíte s padlí na Ninebarku?

Odpovědí je pokusit se co nejvíce minimalizovat škody. Pokud houby přetrvávají po všech výše zmíněných ošetřeních, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je odstranit infikované devět kůry.

Toto odstranění je nezbytné, aby se zabránilo infekci nedalekých rostlin. Nezapomeňte je také dát do tašky, aby se spóry nerozšířily. Odstraňte listy a nečistoty z infikovaných rostlin, které jste odstranili, a poté kompost vyměňte, abyste zabránili další kontaminaci.

Nezapomeňte, že pokud chcete znát odpověď na otázku, jak zacházíte s padlí na devíti kůrách, udržujte ostatní devíti štěrky odstraněním infikovaných částí a pečováním o jejich potřeby.